devlet bankaları arasında en çok işlem yapan ve aynı zamanda sürekli kendisini yenileyen ve bugün Türkiye’nin en dev bankası konumunda olan bir köklü kuruluştur. Teknolojinin gelişmesiyle artık kullanıcılar şubeleri değil aynı zamanda internet üzerinden ve mobil bankacılık kullanarak işlemlerini hızlı yapabiliyorlar. her banka gibi işlemleri içerisinde havale ve işlemlerini de sistemine dâhil etmiştir. Belirttiğimiz gibi bu işlemleri yapabilmek için yukarıda da bahsettiğimiz internet bankacılığı ve mobil uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Bunların dışında ATM üzerinden de istediğiniz işlem yapılabiliyor.
Ziraat Bankasının müşterileri tarafından en çok kullandıkları hizmetleri içerisinde yer alan EFT aynı zamanda müşterilerin en çok talep ettiği konular arasında yer alır. Bugün bankacılık işlemlere bakıldığında her kanaldan EFT işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bundan dolayı EFT’nin de karşı hesaba anında geçmesini istiyorsanız bu durumda EFT saatlerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Peki, 2018 yılı itibariyle ne olacak derseniz onu da size belirtelim sabah saat 09:00 akşam 17:30 arasında işlemler yapılabiliyor. de yapılacak transfer yöntemine göre farklılık gösterebilmektedir. İşlem yapmadan önce banka şubesinden yapacağınız işlem ile mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinde farklı ücret uygulamalarına dikkat edilmesi gerekir.
Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri Ne Kadardır?
Ziraat Bankasında herhangi bir ATM’lerinden yapacağınız EFT işlemlerinden sizden 5 TL’lik gibi bir ücret yansır. Diğer taraftan İnternet üzerinden yapılan işlemde ise işlem ücreti 3 TL kesinti yapılır. Ücret avantajı olarak Mobil bankacılığa girerseniz burada yapılacak eft işlem ücreti en düşük olandır ve 2 TL olarak değerlendirilmiştir. İşlem yapılmasında en önemli hususta bankanın EFT saatleri içerisinde yapıldığında aynı günde karşı hesaba geçmesidir. Bunun içindir de EFT saatleri dışında yapılan işlemlerin bir sonraki güne kaldığı bilinmelidir. Eft işlemleri yapılırken bankalar belli bir sınırlandırma getirmiştir. Bankalar içerinde Ziraat Bankası EFT işlemlerini belli bir limitte tutmuştur buna göre 250,000 TL’ye kadar para transferi gerçekleştirildiğinde 10 TL olarak belirlenmiş 250,000 sonrasında ücret 30 TL’ye kadar ücret kesilebilmektedir. EFT işleminin ziraat bankasından başka bir bankaya para transferi anlamına geldiği biliniyor. Bunun için aynı gün içerisinde mesai saatleri de önemlidir.