Yurtdışından En Kolay Para Transferi Yöntemleri

Yurtdışından en kolay para transferi yapmanın birden fazla yöntemleri vardır. Sizlere başlıca yurtdışına para gönderme ve alma yöntemlerini anlattık.

Yurtdışından En Kolay Para Transferi

Yurtdışından en kolay para transferi yöntemleri arasında bazen birilerine (veya kendinize) süratli para almanız lazım olur. Bu olduğunda, bunu yapmanın basit bir yolu bir para aktarım şirketi vasıtasıyla olur. Burada en fazla gerekli geniş ağlara sahip en ünlü şirketlerden kimileri.

Yurtdışından En Kolay Para Transferi Western Union Yapmak

1851 senesinde New York ve Mississippi Valley Printing Telegraph Company olarak kurulan Western Union, henüz dünya genelinde 500.000’den çok acentelik mevkisine sahiptir.
Para aktarımı, fatura ödeme, ön ödemeli kartlar ve daha çok tercih içermektedir.
İnsanlara anlar içinde veyahut henüz ekonomik üç günlük görev ile para gönderebilirsiniz.
Oraya daha süratli gereksiniminiz var, ne kadar ödersiniz.

Yurtdışından En Kolay Para Transferini PayPal ile Yapmak

PayPal 1998’de doğdu ve nihayetinde bir eBay oldu ( EBAY) 2002 seneninde şirket, eBay’de satın almaktan defa henüz çoğu içerisinde kullanılmaktadır. Çoğu halde arkadaşlarınıza ve ailenize fiyatsız para aktarabilir ya da kredi kartınızla uygulanan alışverişler içerisinde ödeme yapabilirsiniz.

PayPal, bir aktarım hizmetinden daha çok ödeme işlemcisi olarak hareket etmesine karşın, teklifleri başka aktarım şirketleriyle rekabet ediyor. Olumsuz mu? PayPal’ın hiçbir perakende satış noktası yoktur. Bununla beraber, PayPal uygulamanızla çoğu perakende satış noktasında ödeme yapabilirsiniz.

Yurtdışından En Kolay Para Transferi Yöntemleri

Xoom (XOOM): Xoom, 2001 senesinde San Francisco’da heyetti. Müşteriler, programlamayı ya da masaüstü bilgisayarı kullanarak 31 ülkeye para gönderebilir. Xoom’un kendisi perakende satış yerleri yoktur, fakat alıcılara muhtelif konumlardan para alma opsiyonu sunabilmek içerisinde bankalar ve perakendecilerle ortak çalışır. Ücretleri ve döviz kurlarını öngörmek içerisinde ücret hesaplayıcısını kullanın.

Wall-Mart(WMT): Herhangi bir Wal-Mart konumundan para aktarabileceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Bir Wal-Mart’tan diğerine, 4,50 $ içersinde 10 dakika gibi kısa bir müddette para gönderebilirsiniz. Wal-Mart mağazadan mağazaya transferler içerisinde Ria ve MoneyGram ile ortaklar. Ayrıca, MoneyGram’ın 336.000 lokasyonundan rastgele birine, 4,75 $içersinde 10 dakika gibi kısa bir müddette para gönderebilirsiniz. Sadece herhangi bir Wal-Mart çağrı merkezi kontuarına gidin veyahutwalmart.moneygram.com hesabından online olarak iletin.

Ria: Bu şirket, muhacirlerin kendisi ülkelerine para göndermelerine yardımcı olmak içersinde 1987’de New York’ta kapılarını açtı. Artık Ria’nın 130 ülkede 240.000’den çok lokasyonu ve para transferini web üstünden yapabilme imkanı var. Herhangi bir 7-Eleven mağazasından gün içerisinde 2,999 dolara kadar çevrimiçi ve 999 dolara kadar gönderebilirsiniz. Transfer müddeti herhangi bir Hint bankasına bir ya da iki saattir. Ria, Euronet Worldwide, Inc’in ( EEFT) tümüne ilişkin bir yan kuruluşudur.

MoneyGram (MGI): MoneyGram 1940 senesinde Dallas, Teksas’ta heyetti. Şirketin 200 ülke ve alanda 320.000’den çok yeri var. Ria gibi, gün içerisinde 2,999 dolara kadar para gönderebilirsiniz; Müşteri, MoneyGram’ın 10 dakikalık transfer servisi dahil olmak suretiyle daha süratli geri dönüş içerisinde ödeme yapmadıkça bir günlük bir aktarım müddeti bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap