Youtube Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

Youtube yayıncılığı yaparak para kazanma şartları ve yollarını sizlere anlattık, Youtube üzerinden para kazanma yöntemleri ve püf noktaları.

youtube üzerinden para kazanma

Youtube üzerinden para kazanma, 2021’de gelişmiş bir sanayi halini aldı. İki milyardan çok kullanıcısı mevcut (YouTube’un iddia ettiğine nazaran webin nerede ise üçte biri) ve her dakika tahmini 500 saatlik içerik yükleniyor.

Ustalaşmış YouTuber’lar reklamlardan, sponsorlardan ve daha fazlasından ağırbaşlı gelir elde ediyor. YouTube içerik oluşturucu geliri, abone sayılarına, video görüntülemelerine ve nakit kazanma taktiklerine bağlı olarak yüzlerce dolardan çehre binlerce dolara kadar değişmiş olur.

Aslına bakarsak, en iyi yeteneklerin her 1000 video görüntülemesinde yalnızca reklamlarla ortalama 1-5 dolar kazanabildiği biliniyor. Ve bu, fazlaca mühim bir gelir kapısı.

Peki YouTube’da nakit kazanmanın sırrı nelerdir? Basitçe söylemek gerekirse, ne kadar fazla aboneniz olursa, o denli fazla kazanabilirsiniz.

Youtube’dan nakit kazanmak için bilmeniz gerekenler 2021:

Derhal nakit kazanmaya odaklanmayın

Bu kulağa olası olan en fena uğraş tavsiyesi şeklinde gelse de, YouTube ile başlarken bir tek nakit kazanmaya odaklanamazsınız. Bunun yerine abonelerinize, görüntülenme sayınıza ve ziyaretçileri videolarda tutmaya odaklanın.

Yorumlara cevap verin ve izleyicilerinizle yakınlık kurun. Çabalarınıza ve stratejinize bağlı olarak bir aydan birkaç yıla kadar sürebilen 1.000 aboneye ulaşana kadar Youtube’dan nakit kazanmayı beklemeyin.

Birazcık hoşgörüye ihtiyacınız olabilir

Kendinizi dünyaya karşı savunmasız hale getirdiğiniz her çabada olduğu şeklinde, yumuşak olmayan birtakım yorumlar almaya hazır olun. Ne yazık ki, web trolleri her vakit peşinizde olacak.

Kanalınızı mühim ve karlı bir şeye dönüştürmek hikayesinde ciddiyseniz, sizi öfkelendirmek için meydana getirilen yorumlara çok kulak asmayın.

YouTube’dan para kazanmak zaman ister

Bunu başarıya ulaşmış bir halde yapmak için içerik kurmayı sevmelisiniz. Ve kameralara ve öbür yüksek teknoloji ekipmanlarına nakit yatırıyorsanız, aslen Youtube’dan nakit kazanmanın uzun vakit alacağını hesaba katmalısınız.

Şahsi kayıt stilinizi bulmak için vakit ayırın ve iyi video içinde ne olduğu oluşturmanın vakit ve gayret gerektirdiğini ihmal etmeyin.

YouTube’dan ne kadar para kazanılır? 2021

Bu muhtemelen YouTube hakkındaki sorulan en yaygın sorudur. Maalesef kolay bir yanıt yok. Etrafta dolaşan birkaç ergonomik kaide mevcut, sadece kati değiller.

Ocak ayında gösterilen bir rapor, bin video görüntülemesi başına 1 ila 5 dolar olarak tahmin ediyor, sadece bu aralıkta bir sıra değişken mevcut.

Youtube’dan nasıl para kazanılır? 2021

Sıçrayışa geçmeye ve kendi YouTube kanalınızı açmaya hazırsanız, aşağıda özetlediğim adımları okuyunuz. Ihmal etmeyin, Youtube’dan nakit kazanmak birazcık vakit alacaktır, sadece iyi bir YouTube stratejisi uzun solukta işe yarayabilir.

1. Adım: Kanal Stilinizi Seçin ve Adlandırın

YouTube’da birazcık vakit geçirdiyseniz kaç çeşit kanal bulunduğunu bilirsiniz. Konut dekorasyonundan şahsi vlog’lara, eğitici ve iyi mi yapılır kanallarına kadar pek fazla kanal mevcut. Netice olarak, kanal stilinizi belirlemek için yeteneklerinizi masaya yatırın.

Hayatınızın daha şahsi unsurlarını üleşmek istiyorsanız, bir şahsi vlog iyi bir düşünce olabilir. Vurgulamak ya da üleşmek arzu ettiğiniz muayyen bir kabiliyet grubunuz var ise, kim bilir bir öğrenim kanalı, izleyicilerinizin içeriğinizden en iyi halde yararlanmaları için daha iyi bir seçenektir.

Adlandırma

Kanalınızı adlandırmak mühim olsa da, başlarda fazla çok strese girmeyin. Şahsi adınızı bir kanal ismi olarak bırakabilirsiniz, sadece antet grafiğini her vakit kanalınızın neyle alakalı bulunduğunu temsil edecek halde ayarlayın.

Nihayetinde, stilinize ince ayar yaparken akılda kalan ve markanızın neyle alakalı bulunduğunu kuvvetli bir halde temsil eden bir isme haiz olmak isteyeceksiniz.

Hususi bir URL’ye haiz olmak için muhtelif ihtiyaçları karşılamanız icap eder. Bu ihtiyaçları karşıladıktan sonrasında kanalınızın ismini, URL’sinin kolayca paylaşılabilir olması için değiştirmeniz iyi olur.

2. Adım: Gösterim Planınıza Karar Verin

Reel şu ki, hakikaten ne kadar ya da ne çoğunlukla yayınladığınız fazla mühim değil. Kilit nokta, tutarlı olmaktır, böylece izleyicileriniz ne bekleyeceğini hatırlar.

Yardımcı aldığım bir YouTube danışmanı, kanalımı bir TV şovu olarak düşünmemi sağlamış oldu, böylece izleyicilerim bir sonraki videonun ne vakit yayınlanmasını bekleyeceklerini biliyordu.

Bu bununla birlikte, potansiyel reklam verenlerin içerik planlama hikayesinde ne ile çalıştıklarını anlamalarına da muavin olur. Günlük içerik gösteren birkaç kanal mevcut, lakin tükenmişliğe dikkat edin.

Bir çok içerik oluşturucu, devamlı içerik yayınlamaları icap ettiğini düşünüyor ve bu her vakit olası olmuyor.

3. Adım: İhtiyacınız Olan Ekipmanı Seçin

Kaliteli içerik üretmek için en iyi kameraya ihtiyacınız yok. Bununla beraber, ihtiyacınız olan öbür ekipmanlar, iyi tenvir ve sağlam sestir. Kimse duyamayacağı bir video kovuşturmak istemez.

Bununla beraber, giderek daha çok içerik oluşturucunun kanal açmasıyla beraber öne çıkmanın bir yolunu da bulmak istersiniz.

4K kayıt yapmak zorunda değilsiniz, sadece YouTube’un ve izleyicilerin daha yüksek kaliteli videoları tercih etmiş olduğu ortada.

4. Adım: Yayınla

Videolarınızı Optimize Edin

Cazip bir antet oluşturarak başlayın. Mevzuya nazaran burada birazcık tecrübe yapmanız gerekecek. Sadece fiil temelli başlıklar en iyi kararı verme eğilimindedir.

“Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak için 5 Basit Adım” şeklinde bir şey tam anlamıyla mevzuya giriyor ve fazla çok kredi kartı borcu olan seyircileri çekme eğiliminde.

Ek olarak her videoya alakalı etiketler eklemeniz icap eder. Bu, videonuzun ne hakkındaki olduğuna dair kısa bir izah yazmakla başlamalıdır. Başlıca noktaları, bilhassa hedef kitlenize hitap etmesi olası olanları vurmalıdır.

Bundan güvenli değilseniz, başarıya ulaşmış rekabet eden videolar altındaki açıklamaları denetim edin. Açıklamanız, videonuzda yapmış olduğunuz ana noktaları açıklayan anahtar kelimeler içermelidir.

Tanıtın, Tanıtın ve Tanıtın

Ne kadar YouTube videosu izlediğiniz ya da bir kamera ve ışıklandırmaya ne kadar harcadığınız mühim değil, yayınlayacağınız ilk video korkulu olacak.

Daha da kötüsü, ikinci, üçüncü, dördüncü ya da beşinci videonuzla daha iyi olmaz. Küçük iyileştirmeler olabilir, sadece bu videolara dönerek baktığımızda, mutlaka birazcık utanacaksınız.

Her insanın öğrenme eğrisi değişik, sadece tekrar de videolarımı iyileştirmenin yollarını görüyorum ve 2016’dan beri YouTube’dayım. Bence en sonucunda ritmi bulmak 10 ila 30 video alıyor.

Videolarınızı yakın bağlantılarınızla ve toplumsal medyada üleşmek, yapıcı art bildirim almanın en basit yoludur.

Neyin yanlış bulunduğunu bilmiyorsan kendini geliştiremezsin. Yayınladıklarınızdan utanıyor olsanız bile, olası olduğunca tanıtın ve olası olduğunca fazla şey öğrenin.

Öbür bir müessir tanıtım stratejisi, öbür YouTuber’lar ve hatta blog yazarları ile çapraz tanıtımdır.

Videonuzu öbür yayıncıların videolarına ya da blog yayınlarına bağlayabilirseniz, size birazcık ilave trafik gönderecek ve YouTube’daki görünürlüğünüzü artıracaklardır.

Yayınlamaya Devam Et

Bu noktada cesaretiniz kırılmasın. Daha evvel birkaç defa bahsettiğim şeklinde, YouTube ile nakit kazanmak vakit alıyor. Tutarlı bir halde yayınlamaya devam edin, gelişmeye devam edin ve büyük resme odaklanmaya devam edin.

youtube üzerinden para kazanma yöntemleri

5. Adım: Para Kazanın

Adsense

Youtube’dan nakit kazanmanın en basit yolu Google Adsense’tir. Bu, bilhassa yeni kanallar için YouTube’da popüler bir gelir deposudur. Adsense’in büyük bir pozitif yanları, gelir elde etmenin tamamen edilgen bir yolu olmasıdır.

Videolarınıza eklediğinizde, video içeriğiyle ilgili reklamlar açılır ve bir reklama her tıklandığında azca oranda gelir elde edersiniz. Umumi olarak bu tıklama başına birkaç sentten çok olmaz.

Ne kadar tıklama alacağınız, videonuzun ne kadar alaka cazibeli olduğuna ve seyircileri tıklamaya ne kadar motive ettiğine bağlıdır.

Adsense’in kurulumu kolaydır ve hemen sonra sizin tarafınızdan extra gayret gerektirmez. YouTube şeklinde, Adsense de Google ailesinin bir parçasıdır.

Adsense’in dezavantajı, yalnızca videonuzun ürettiği görünümler kadar kazanırsınız. Sadece, bilhassa diğer kaynakları kullanarak videolarınızdan nakit kazanmaya çalışıyorsanız, reklamlar izleyicilerinizin dikkatini dağıtabilir.

Adsense, yeni süregelen bir YouTuber için iyi bir seçimdir. Sadece kanalınız büyüdükçe ve video görüntülemeleriniz daha öngörülebilir hale geldikçe, öbür kaynaklara geçmek isteyeceksiniz.

YouTube’un, reklam programına hak kazanmak için kısa vakit evvel ihtiyaçlarını güncellediğini ihmal etmeyin.

Satış Ortaklığı

Tıpkı bir blog şeklinde, mahsul incelemelerini YouTube videoları olarak oluşturabilirsiniz. Binlerce firma , bu incelemeler için YouTuber’lara (ve blog yazarlarına) satış ortaklığı komisyonları ödüyor.

Mesela, muayyen bir ürünü inceleyen bir video oluşturduğunuzu varsayalım. İzleyiciler ürünle ilgileniyorlarsa tıklamaları için bir irtibat eklenmiş olur. Satın alırlarsa, size bir miktar komisyon ödenir.

Bilhassa büyük bir YouTube takipçiniz var ise, çoğu zaman direkt şirketlerle çalışabilirsiniz. Sadece bir çok, ReklamAction ya da Admitad şeklinde satış ortaklığı marketing siteleri vesilesiyle da kullanılabilir.

Satış ortaklığı pazarlaması yapmış olursanız, YouTube’a bunu bildirmek için video yöneticinizdeki “video bir tanıtım ihtiva eder” kutusunu işaretlemeniz icap eder.

Birçok YouTuber için, satış ortaklığı pazarlaması onların öbür bir gelir deposudur. Bu, bilhassa uzman statüsüne ulaştıkları hususi bir nişleri var ise geçerlidir. Bu vaziyet, daha çok reklam tıklaması ve daha çok satış anlama gelir.

İzleyicilerinize Direkt Satış

Satacağınız bir mahsul ya da hizmetiniz ya da bunlardan herhangi biri var ise, YouTube muhteşem bir satış kanalıdır. Bilgilendirici videolar oluşturacaksınız ve seyirciler videoda gözüken bir irtibat üstünden direkt sipariş verebilir.

Bu muhtemelen daha gelişmiş bir YouTube’dan nakit kazanma yöntemidir. Yalnızca satılabilir bir mahsul ya da hizmete ihtiyacınız olmayacak, bununla birlikte onu sunarken tamamen emin olmalısınız.

Bu, rakiplerinizin sunmuş olduğu şeyler de iç olmak suretiyle mevzuyla alakalı bir uzman olmayı gerektirecektir. Ürününüzün seyircinizin gereksinimlerini karşılaması için ikna edici bir sebep sunmanız gerekecek.

Diğer bir deyişle, hakikaten iyi bir satış elemanı olmanız icap eder. YouTube, her şeyden fazla, satış konuşmanızı otomatikleştirebileceğiniz bir platformdur.

YouTube, bir kişiye ya da ufak bir gruba satış hitabı yapmak yerine, birkaç saniye içerisinde binlerce kişiye ulaşmanıza imkan tanır.

Muhtemelen bunun satışlarınızı iyi mi katlayacağını düş edebilirsiniz!

Marka Sponsorluk Fırsatları

Benim için YouTube’daki en büyük gelir kapısı marka sponsorluk anlaşmaları oldu.

Markalar, derhal derhal her kapasitede uzmanlar ve yayıncılar ile işbirliği oluşturmak istiyor. Benim durumumda, bu şahsi girişimdi. Blogum ve bununla birlikte YouTube vesilesiyle kendimi bir uzman olarak konumlandırdım. Bu kanallar markaları size getirebilir.

Marka sponsorluğu anlaşmaları çoğu zaman fazla spesifiktir ve standart YouTube videolarından daha çok gayret gerektirir. Bir YouTube videosuna ilave olarak, mahsul ya da hizmetlerini bir blog gönderisinde ya da hatta internet sitelerinde sunmanızı isteyebilirler.

Ve doğal ki, YouTube sunumunuz sponsor tarafınca incelenir ve onaylanır. Yılda bu tekliflerden birkaçını alıyorum, bu da bana beraber çalışmak istediklerimi seçme lüksünü veriyor.

Marka anlaşmalarının çömez bir YouTuber için işe yarayabilecek bir şey olmadığı hikayesinde uyarmalıyım. Marka, kanalınızın popülaritesine nazaran size ödeme yapıyor.

YouTube’da nakit kazanmanın en iyi yollarından biridir, sadece daha büyük bir takipçiniz olana kadar beklemeniz gerekecektir.

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılacağına Dair Nihayet Düşünceler

Para kazandıran bir YouTube kanalı kurup yayınladıktan sonrasında devam etmelisiniz. Bu, yüksek kaliteli içinde ne olduğu tutarlı olarak yaymak anlama gelir. YouTube’da ağırbaşlı nakit kazanan insanoğlu bunu her vakit yapıyor.

Öbür gelir getirici girişimlerim sebebiyle bunu devamlı olarak meydana getirmeye hazır değildim. Sadece tekrar de YouTube’un durağan(durgun) bir gelir akışı oluşturmanın muhteşem bir yolu olduğuna inanıyorum.

Ve benim için YouTube hiç bir vakit öncelikli olarak gelirle alakalı olmadı. Evet, oyunda olmaktan ve Youtube’dan nakit kazanmaktan mutluyum. Lakin daha fazla zorlukla alakalı; YouTube algoritmasında ustalaşmak isterim, şu sebeple inanılmaz potansiyeli mevcut.

Yorum Yap

Yorum Yap