Windows 11 Yükseltme Ne Zaman Microsoft Açıklama Yaptı

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Microsoft, Windows 11 yükseltmesinin ne zaman yapılacağı konusu hakkında net bilgiler verdi.

Windows 11

Microsoft şirketi geçtiğimiz günler içinde sanal olarak gerçekleştirdiği etkinlikte Windows 11 işletim sistemini tanıttı. Vazife çubuğu, başlat menüsü, mağaza dahil olmak suretiyle hem teknik hem de tasarımsal açıdan büyük revizyonlar barındıran Windows 11 beta sürümü gelecek hafta piyasaya çıkacak. Herhangi bir plan değişikliği eğer eğer eğer olmazsa Eylül ve Ekim aylarında da kati halini deneyimleme şansına haiz olacağız.

Windows 10 kullananların kafasındaki en mühim sual: Windows 11 yükseltme ne süre ve ücretli mi? Microsoft dün yapmış olduğu açıklamada fiyat mevzusuna ilişkin kafa karışıklığını giderirken; bununla birlikte yükseltmenin ne süre başlayacağını açıklığa kavuşturdu.

Ücretsiz Windows 11 Yükseltme Önümüzdeki Yıl Başlıyor

Microsoft, mevcut Windows 10’lu bilgisayarlar ile bu dinlence döneminden itibaren tüm yeni bilgisayarların parasız bir halde Windows 11’e yükseltilebileceğinin müjdesini geçen hafta verdi. Dün yapmış olduğu yeni bir açıklamayla da Windows 10’lu PC’ler için parasız Windows 11 yükseltme sürecinin 2022’de başlayacağını duyurdu. Ek olarak Windows 11 yüklü bilgisayarların 2021’de çıkacağını bir kez daha doğruladı.

Bir Twitter kullanıcısının sorusu üstüne resmi Windows hesabından izahat gerçekleştiren şirket yetkilileri şu ifadeleri kullandı:

Windows 11, 2021’de çıkacak ve teslimatlar birkaç ay içinde tamamlanacak. Bugün kullanımda olan Windows 10 cihazları için yükseltme işlemi 2022’de senenin ilk yarısına kadar başlamış olacak.

Windows Twitter

Windows 10’lu bilgisayarınıza 2022’nin ilk yarısından itibaren herhangi bir ek kuruluma gerek kalmaksızın Windows 11 işletim sistemini kolay bir güncelleme benzer halde yükleyebileceksiniz. Bir tek 2022’yi beklemek istemiyorsanız birkaç ay sonrasında yayınlanacak kati sürüme de geçiş yapmanız mümkün. Düzgüsel olarak ki bunun için bilgisayarınıza sıfırdan kurulum yapmanız gerekecek. Dolayısıyla yükseltme işlemine kıyasla daha uğraştırıcı bir süreç sizi bekliyor olacak.

Windows 11 güncelleme ne zaman

Yeni Windows Sistem Gereksinimleri Neler?

Kurulumu yapmadan evvel bilgisayarınızın Windows 11 ile uyumlu olup olmadığından güvenilir olmak için sistem gereksinimlerini denetim etmenizde yarar var. Zira yeni işletim sistemi her donanımla tam teşekküllü bir halde maalesef çalışamıyor.

Minimum sistem gereksinimleri:

  • 1 GHz, minimum 2 çekirdekli, 64 bit işlemci
  • 4 GB RAM
  • 64 GB depolama
  • 1366×768 çözünürlük destekleyen 9 inç ekran
  • DirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x

Bilgisayarınızın Windows 11 uyumluluğu kontrolünü sağlamak için Microsoft’un hazırladığı araçtan da faydalanabilirsiniz. Bilgisayar Sistem Durumu Denetimi uygulamasını yükleyip çalıştırmanız kafi, akabinde size lüzumlu rapor verilecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap