Vakıfbank Eft ve Havale Saatleri

vakif bank eft ve havale saatleri

Vakıfbank Eft ve Havale Saatleri 2021 para gönderme işlemleri ile EFT işleminin ne zaman hesaba geçeceği hakkındaki bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

Vakıfbank EFT ve Havale işlemleri yardımıyla süratli bir şekilde para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki bilindiği üzere bu işlemler ücretli olarak yapılmaktadır. Yapılan işlemlerde transferin gerçekleşeceği şekillere göre değişik ücretlendirmeler uygulanıyor. Akbank, Garanti, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bankaların EFT saatleri birbirinden değişik olabiliyor. Vakıfbank yönünden EFT takibi de yapılabilmektedir. Bu yazımızda sizler için EFT ve Havale işlemlerinin nasıl yapılacağını, para transferi saatlerini ve ücretlerini açıklayacağız. Vakıfbank 2021 aktüel EFT ve Havale saatleri ve ücretleri için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

EFT ve Havale birbirlerinden değişik para gönderim şekilleridir. İkisini de birbirinden ayıran pek çok özellik bulunmaktadır. EFT işlemleri değişik bankalar arasında aktarım işlemine imkan sağlıyor iken Havale işlemleri tıpkı bankalar arasında para gönderimi için kullanılmaktadır. Bu kapsamda EFT işlemleri değişik bankalar arasında aktarım işlemleri için kullanılması nedeni ile hafta içi günlerde ve bankanın çalışma saatlerinde para gönderilebilmektedir. Havale işlemleri şayet tıpkı banka hesapları arasında olacağı için 7 gün 24 saat süresince gerçekleştirilebilmektedir.

Resmi tatiller de bu konuda ehemmiyet arz etmektedir. EFT’lerin hafta içi günlerin haricinde yani hafta sonu Cumartesi- Pazar ve resmi tatillerde gerçekleştirilmesi halinde para transferi yapılamayacaktır. Bankaların iş günlerine kadar dahi para karşı tarafa ulaşmayacaktır. Bu dahi Geç EFT‘ye neden olacaktır. Geç EFT için bankaların talep ettiği ücret normal EFT ücretlerinden değişik olarak yapılmaktadır. Yani EFT işlemlerini muhtemel muhtemel epey tespit edilen saat aralıklarında ve hafta içi günlerde yapmanız gereklidir.

VakıfBank EFT Saatleri

Vakıfbank aracılığı ile aktarım işlemlerini uygulamak için belli olan saatler bulunmaktadır. Daha evvelce 16:45’e kadar olan EFT saatleri uzatıldı. Uzatılan gönderim saatleri sonucunda Vakıfbank üzerinden uygulanan EFT’ler sabah 09:00’dahi başlayarak 17:15’e kadar devam etmektedir. Kişilerin yaptığı EFT’ler doğru ve kusursuz bir şekilde yapılması halinde 5 ile 10 dakika içinde karşı tarafın hesabına transfer edilir. Eğer tespit edilen anlar içinde gönderilen para karşı tarafa ulaşmamış şayet sistemden kaynaklı bir yanılgı olur. Bunun beraberinde para transferi yapılacak olan hesabın verilerinin doğru olmaması dahi bir faktör olacaktır. Tamamen denetimli ve titiz bir şekilde araştırma yapılmalı ve şayet yanılgı var şayet Vakıfbank şubeleri yahut Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcileri aracılığı ile sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Havale işlemlerinin EFT’den değişik olduğunu belirtmiştik. Bu kapsamda havale işlemleri için belli olan bir saat yoktur. Herhangi bir saatte de gönderilmektedir. EFT ve Havale işlemleri için ödenen ücretler de değişiklik göstermektedir.

VakıfBank EFT ve Havale Ücretleri

İnternet yahut Mobil Bankacılık üzerinden, ATM’ler üzerinden yahut Vakıfbank şubeleri aracılığı ile EFT yapılabilmektedir. Bu işlemler için talep edilen ücretler birbirinden değişik olarak alınmaktadır. Banka yönünden EFT için talep edilecek ücretler bu şekildedir;

İnternet yahut Mobil Bankacılık üzerinden uygulanan işlemler için; 3.50 TL kesinti yapılmaktadır. Gönderilen EFT’nin 200 bin TL ve üzeri olması halinde 6.75 TL kesinti olmaktadır. EFT’nin hafta sonu yahut resmi tatillerde yapılması halinde Geç EFT haline düşmekte olmasından bahsetmiştik. Gönderilen EFT’nin 200 bin TL’ye kadar olması halinde 6.75 TL, 200 bin TL’den yukarı olması halinde şayet 9.50 TL Geç EFT ücreti alınmaktadır.

Şubeden uygulanan EFT işlemleri için; tertipli EFT yapan ferdi müşteri için 3.50 TL, normal gönderilen EFT’lerde ve isme gelen EFT ödenmesi halinde 70.00 TL, EFT’nin geç gönderilmesi halinde şayet 30.00 TL ödeme yapılacaktır.

ATM üzerinden yapılan EFT işlemleri için; kartlı TL EFT için 20.00 TL ücret talep edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası EFT masrafı şayet 0,21 TL‘dir.

Vakıfbank Çağrı Merkezli aracılığı ile EFT uygulamak için; tertipli olarak EFT prosedürü yapan ferdi müşteriler için 3.50 TL, giden EFT’lerde 50.00 TL, EFT’nin geçe düşmesi halinde şayet 30.00 TL ücret talep edilmektedir. (Bu ücret 17:15’ten sonraya artan EFT’ler için geçerlidir.)

Bankanın Havale işlemleri için talep edeceği ücretler şayet alttaki gibidir;

İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden Havale işlemleri için; tertipli havale prosedürü yapan ferdi müşteriler için 2.00 TL, hesaptan hesaba yahut hesaptan isme havale yapılması halinde şayet 3.00 TL ödenek talep edilmektedir. Cebe para göndermek için şayet 9.50 TL ücret alınmaktadır.

Çağrı Merkezi üzerinden Havale işlemleri için; hesaptan hesaba yahut hesaptan isme uygulanan Havalelerde 50.00 TL, tertipli havale yapan ferdi müşterilerden şayet 2.00 TL ücret talep edilmektedir.

Şube üzerinden uygulanan Havale işlemleri için;

  • Kasadan isme havale yapılması halinde 65.00 TL,
  • Hesaptan isme havale yapılması halinde; 55.00 TL,
  • Kasadan hesaba havale yapılması halinde; 60.00 TL,
  • Hesaptan hesaba havale yapılması halinde; 40.00 TL,
  • Düzenli havale yapan ferdi müşterilerde; 2.00 TL,

ATM üzerinden Havale yapılması halinde;

  • 0 ve 50 TL arası Kartsız olarak hesaba havale işlemleri için mesai içi saatlerde 8.00 TL, mesai dışı saatlerde şayet 10.00 TL ücret talep edilmektedir.
  • 51 TL ve üstünde Kartsız olarak hesaba havale yapılması halinde mesai içi saatlerde 15.00 TL,
  • 51 TL ile 500 TL arasında kartsız olarak hesaba havale yapılması halinde çalışma saatleri dışında havale yapılması halinde 20.00 TL,
  • 501 TL ve üstünde kartsız olarak TL hesaba havale yapılması ve çalışma saatleri dışında yapılması halinde 25.00 TL ödeme yapılması gereklidir.
  • 0 ve 50 TL arası kartlı TL havale işlemlerinde 7.00 TL ücret, 51.00 TL ve üzeri kartlı TL hesaba havale yapılması halinde 12.00 TL ücret alınacaktır.

Karşı tarafın hesabının dahi Vakıfbank olması halinde istediğiniz vakitte Havale olanağı ile para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Vakıfbank’tan EFT uygulamak istiyorsanız programa geçeceğiniz saatler bu şekildedir. Bu saatlerin haricinde bir vakitte EFT yapmanız halinde belli olan ücretlere doğal tutulacaksınız.

VakıfBank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank üzerinden Havale ve EFT uygulamak için 5 değişik opsiyon opsiyon vardır. Vakıfbank Şubelerinden, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık ile, Vakıfbank ATM’leri yardımıyla yahut 0850 222 0 724 Çağrı Merkezini arayarak EFT ve Havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve Mobil Bankacılık aracılığı ile uygulanan EFT ve Havale işlemleri başka işlemlere göre daha düşük değerli olması ile birlikte şubelerde yahut ATM’lerde sıra beklemenize lüzum kalmadan işlemlerinizi basit bir şekilde yapmanıza imkan sağlayabiliyorlar.

Çağrı Merkezi aracılığı ile EFT yahut Havale uygulamak için; ilk olarak 0850 222 0 724 Çağrı Merkezini arayarak Müşteri Temsilcisine bağlanmak için Kart Numarası yahut Müşteri Numaranızı girmelisiniz. Eğer bilmiyorsanız işleme T.C hüviyet numaranız ile de devam edebilirsiniz. Telesekreterin yönlendirmelerine göre prosedür sırasını izleyerek numaraları doğru bir şekilde tuşlamalısınız. Talep edilen verileri girdikten kısa bir vakit sonra para transferi işleminiz gerçekleştirilecektir.

İnternet yahut Mobil Bankacılık aracılığı ile prosedür uygulamak için şayet; ilk olarak bir İnternet Bankacılığı Şifresi edinmeniz gerekecektir. Mobil Bankacılık yahut İnternet Bankacılığı sistemlerine T.C hüviyet numarası yahut Müşteri Numarası ile birlikte şahsınıza ilişkin şifre ile giriş yapabilirsiniz. Daha sonra “Para Gönderme yahut Para Transferi” sekmelerinden “Iban No” yahut “Hesap Numarası” ile para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca vatan dışı para havalesi de yapabilirsiniz.

Vakıfbank EFT Sorgulaması Nasıl Yapılır?

EFT işlemleri gerçekleştirildikten en geç 5 ile 10 dakika arasında karşı tarafın hesabına geçmektedir. Havale işlemleri de tıpkı şekilde 5 ile 30 dakika içinde transferi sağlanmaktadır. Ancak tespit edilen sürelerden çok vakit geçmiş şimdi para karşı tarafın hesabına geçmemiş şayet sistemli yahut bilgi yanlışlığından doğan bir vaziyet söz hususu olur. Bu sebeple bankaların sorgulama sistemleri bulunmaktadır. Yaptığınız işlemler yerine ulaşmamış şayet bankaların İnternet ve Mobil Bankacılık programları üzerinden yahut Çağrı Merkezini arayarak Müşteri Temsilcisine bağlantı kurarak EFT sorgulaması yapabilirsiniz.

Vakıfbank EFT ve Havale işlemleri bu şekildedir. EFT ile para transferi uygulamak için Vakıfbank yönünden tespit edilen saatlerde para transferi yapmanızı öneririz. Aksi taktirde geç EFT ücreti ödemek halinde kalabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap