Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Düşüyor

twitch turkiye abonelik ucreti dusuyor

Twitch Türkiye abonelik ücreti için müjdeli bir haber gelirken, Abonelik Ücretleri ve Gelen Büyük İndirim Hakkında Detaylı Bilgi Haberimizde.

Günümüzde oyun denildiğinde ilk akla gelen canlı yayın platformu olan ve bundan sonra oyun dışında dahi umumi muhabbet için kitleleri içeriğinde toplamayı başaran Twitch Türkiye için sevindirici bir haber paylaştı. Daha çok kullanıcıya ulaşmak ve içerik oluşturuculara yardımcı olmak hedefiyle abonelik fiyatlarında farklılığa gittiğini aktaran Twitch, Türkiye ve Meksika ülkesi bile fiyatları düşürme kararı aldı.

Başta Netflix olmak suretiyle pek çok platformun yüksek maliyet gerekçesiyle ülkemizde zam yaptığı bu dönemde Twitch’in bu aşaması oyuncuları sevindirdi.

Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Değişti

Twitch Türkiye Abonelik Ücreti Değişti haberini merak bekleyen İzleyicilerin abonelik fiyatları, hayat sürdürdükleri yere ve ödeme yöntemlerine göre belirlenecek. Bu kapsamda Yeni fiyatlandırma uygulaması ilk olarak 20 Mayıs 2021’de Meksika ve Türkiye’de başlayacak.

Yeni abonelik fiyatı Türkiye için 9.90 TL olarak tespit edildi ve 20 Mayıs 2021 tarihinde aktif duruma gelecek. Meksika ve Türkiye’yi, 2021’in 3. çeyreğinden itibaren Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki fazlası ülke takip edecek.

Twitch Tarafından Yapılan Resmi Açıklama Şu Şekilde;

“Bir izleyicinin abonelik fiyatı, hayat sürdürdükleri yere ve Twitch ödeme yöntemini belirledikleri yere tabi olacak. Bu fiyatlandırma modelini, nerede yaşıyorlarsa yaşasın izleyiciler için fiyatların elverişli şekilde ayarlanmasını sağlamak için tasarladık. İçerik oluşturucular için bu, kanallarındaki birtakım izleyicilerin değişik fiyatlar görebileceği manasına gelir.

Bu farklılık, her yerdeki içerik oluşturucuların topluluklarını büyütmelerini kolaylaştırırken, izleyicilerin desteklerini göstermelerini ve reklamsız görüntüleme (içerik oluşturucu yönünden etkinleştirildiğinde), hususi kanal ifadeleri, alt vazife rozetleri gibi abone avantajlarına erişmelerini daha elverişli duruma getirecek. Türkiye (9,90 TL) ve Meksika’daki (48 Peso) yeni fiyatlar mühim bedel düşüşlerini yansıtıyor.”

Yorum Yap

Yorum Yap