• ALTIN (TL/GR)
  442,80
  % 0,24
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3890
  % -0,31
 • € EURO
  8,9745
  % -0,57
 • £ POUND
  10,1113
  % -0,42
 • ¥ YUAN
  1,1408
  % -0,26
 • РУБ RUBLE
  0,0978
  % -0,76
 • BITCOIN/TL
  255750,281
  % 6,99
 • BIST 100
  1.549,31
  % 0,44

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Taksitlendirme

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Taksitlendirme

İş Bankası ülkemizde ilk kurulan özel banka olup önde gelen bankalar arasında yer almakla birlikte yönettiği portföy ile birlikte Türkiye’de Borsa Bist işlem borsasında Kurucusu hisse senedi olarak işlem vermektedir. Köklü bir geçmişi olması birçok kişinin kredi kartı olarak tercih etmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ülkemizde zaman zaman yaşanan ekonomik güçlükler sebebiyle kredi kartı borcu yasal takibe alınan birçok tüketici bulunmaktadır. Bankacılık sistemi gereği borcunu zamanında ödemeyenler takibe düşerek bankaların kara listesinde yer almaktadırlar. Aynı zamanda 5 yıl boyunca hiçbir bankadan kredi, kredi kartı alamaz duruma gelir, bunun devamında acil paraya ihtiyacı olduklarında ise yüksek faizle tefecilere başvuruyorlar. Öte yandan Senetle para verenler kişilerle tanışarak yüksek faizde para ihtiyacını karşılamak zorunda kalıyor. Devamında ise iflas ile karşıya kalmaktadırlar.

Türkiye İş Bankası müşterilerin ödemelerini kolaylaştıracak şekilde kredi kartı borcunu yapılandırarak taksitler halinde tahsil etme imkanı sunuyor vatandaşlara. Bu durumla ile karşı karşıya gelmemeleri için kart kullanıcıların öncelik kredi kartı borçlarını aksatmamaları en kötü ihtimal toplam borcun asgari oranını ödeyerek bir sonraki dönemde de aynı işlemi yapmalarını fayda sağlayacaktır. Kredi Kartı asgari ödemesi kullanılan limite göre belirlenip genellikle borcun %40 oranında bir ödeme ortaya çıkar. Aynı şekilde söz konusu durum katılım bankacılığında öyle değildir. Katılım bankacılığı adı altında çalışan bankaların kredi kartı limitleri az olması ile birlikte asgari ödeme tutarı olamayıp tamamını ödemeleri söz konusudur. Bu şekilde bir kaç ay boyunca kredi kartınızın asgari ödeme tutarını ödeyerek işlem yapabilirler. Buna rağmen ödemede zorlanıyorsanız yapmanız gereken iş bankasının kredi kartı borcu yapılandırmaya başvurmanız gerekecektir.

Kredi kartı borcunu yapılandırma işleminden sonra, Kredi kartı borcu taksitlendirilerek daha rahat ödeyebilirsiniz. Bir önemli husus Kredi kartı borcunuz yasal takibe düşünmeden bu işlemi yapmalısınız, bunu içinde en son faturanızın asgari ödemesini yapmanız gerekmektedir. Asi takdirde kredi kartı borcunuzu 2-3 defa ödemediniz ve banka size uyarı gönderdikten sonra yapılandırma işlemine başvurursanız yapılandırma için geç kalmış olursunuz. Kullanıcılar kredi kartı borcunu ödeyemiyor, ve borç faizle birlikte, ihtarname geldikten sonra borcu yapılandırabilir miyim düşüncesiyle bankaya başvuruyor, bazı bankalar bu işlemden sonra kredi kartı borç yapılandırma işlemine pek yanaşmıyor. Ondan dolayı yapılandırma yapmadan önce mutlaka son asgari ödemenizi yapmış olmanız gerek. Kullanıcıların İş Bankası kredi kartı borç yapılandırma hizmetinizden yararlanmak için öncelikle Müşteri hizmetleri 0850 724 0724 ulaşarak kredi kartları menüsünden müşteri temsilcisi ile görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • Hakan3 sene önce
 • Borc yapilandir ma