Tiktok ile Para Kazanma 5 Kesin Yol

Tiktok ile para kazanma günümüzde en yaygın ek gelir elde etme yoludur. Sizlere para kazanmanızı sağlayabilecek 5 kesin yöntemi açıklıyoruz.

tiktok ile para kazanma

Toplumsal medya platformları içinde geçtiğimiz sene ile beraber vatanımızda en fazla kullanılanlar içinde yer almaya başlamış olan Tiktok ile para kazanma fırsatınız bulunuyor.

Çin merkezli olan toplumsal video platformu Tik Tok, agresif reklam politikası ile beraber Türkiye’de fazla yoğun bir halde kullanılmaya başlanmıştır. 500 milyondan çok indirme meydan mobil tatbik Tiktok’u indirdikten sonrasında kolay birkaç adım ile bir profil oluşturabiliyor ve arkasından tekrar ücretsiz olarak video oluşturabiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Tiktok vesilesiyle ücretsiz olarak profil oluşturduktan birkaç saniye sonrasında bile video çekmeye başlayabiliyorsunuz. Bu videolar muayyen alaka alanlarına bakılırsa kullananların keşfetine düşmekte ve videolarınızın sevilmesi niteliğinde takipçi elde edebiliyorsunuz.

Popüler toplumsal medya platformları arasına girmesi sebebiyle Tiktok nihayet dönemde işletmelerin de ilgisini çekmeye başlamış ve bu doğrultuda Tiktok’şafak nakit kazanma seçenekleri her geçen gün artmaya adım atmıştır.

Tiktok ile Para Kazanma Fırsatı Sunan 5 Yol Bulunuyor.

1. E-TİCARET YAPMAK

Tiktok nihayet dönemde vatanımızda bilhassa ergenler içinde fazla yoğun bir halde kullanılıyor. Bu doğrultuda gençlere yönelik e-ticaret yapmak suretiyle videolarınızı ve profilinizi kullanabilirsiniz. Kısa süreli videolar oluşturulabilen Tiktok’ta birtakım videoları mahsul tanıtımları için kullanabilirsiniz. Tiktok profilinize de bir irtibat yerleştirerek e-ticaret mağazanıza izleyicilerinizi yönlendirebilirsiniz.

Tiktok vesilesiyle nakit kazanmak için en fazla önerdiğimiz yollardan biri e-ticarettir. Sadece e-ticarete yönelecekseniz bilhassa gençlere yönelik ürünleri odak noktası yapmanız icap eder. Tiktok üstündeki trafiğin en fazla ilgileneceği mamüller kıyafet ve teknolojidir.

2. SPONSOR BULMAK

Tik tok vesilesiyle nakit kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden biri de sponsor bulmaktır. Sadece Tiktok’ta sponsor bulmak için minimum 50 bin takipçi engelini aşmış olmanız icap eder. Nihayet dönemde Tiktok üstünden sponsor olan markaların birçoğu en az 50 bin takipçi istek etmektedir.

Tiktok’ta sponsor bulduktan sonrasında çoğu zaman markalar videolarınızda yer vermeniz suretiyle size muhtelif mamüller göndermektedir. Bu ürünleri videolarınız ile ahenkli bir halde bir kullanarak sponsorlarınızın taleplerini müsait bir halde karşılamanız icap eder.

3. TRAFİĞİ YOUTUBEYE YÖNLENDİRMEK

Tiktok üstünde videolarınız izlendikçe nakit kazanmıyorsunuz sadece Youtube üstünde bulunan nakit kazanma sistemi vesilesiyle gelir elde edebilirsiniz. Şayet Tiktok üstünde videolarınız izleniyorsa ve takipçi edinmeyi başarıyorsanız, buradaki izleyicilerinizi Youtube’de bir kanal açarak bu kanala da yönlendirebilirsiniz. Böylelikle Youtube üstünden nakit kazanabilirsiniz.

4. CANLI YAYIN

Tiktok’ta sizi varsıl edebilecek nakit kazanma yollarından biri diri gösterim yapmaktır. Tiktok vesilesiyle meydana getirilen diri yayınlardan düş dahi edemeceğiniz tutarlarda nakit kazanabilirsiniz. Nihayet yıllarda vatanımızda bile yalnız Tiktok’ta diri gösterim yaparak milyonlarca lira kazanmış Tiktokerlar bulunmaktadır.

Tiktok bütün kullanıcılarına açmış olduğu diri gösterim kısmı vesilesiyle, kullanıcılara diri gösterim esnasında armağan alma fırsatı vermiştir. Şu demek oluyor ki, sizin diri yayınızı izleyen kullanıcılar; bu esnada tutarı birkaç cent ile binlerce dolar içinde değişen armağanları size gönderebiliyor. Normal olarak bu armağanları alabilmek için alaka çekmelisiniz. Nereden ve iyi mi başlayacağınızı bilmiyorsanız, var diri yayınları izleyebilir ve iyi mi armağan kazandıklarını keşfedebilirsiniz.

Bazı zamanlar güzel bir gosteri yapmak, güzel bir müzikle uğraşmak ve amaçsızca söyleşi etmek bile kafi olabiliyor. Mühim olan, abonelerinizin sizden hoşlanması ve sizi desteklemek istemesidir.

tiktok ile para kazanma yolları

Hediyeler Tiktok’a yüklenen Jetonlar vesilesiyle satın alınmaktadır.

Jeton ücretleri:

70 Jeton6,69 TL
350 Jeton33,99 TL
1400 Jeton134,99 TL
3500 Jeton339,99 TL
7000 Jeton679,99 TL

Yaklaşık olarak her jeton 10 kuruştur. Dolayısıyla aşağıdaki armağanları alırken bu ücreti göz önünde bulundurmanız icap eder. Tiktok ise alınan hediyelerden yüzde 30’sevinç ödenti yapmaktadır. Doğrusu aşağıdaki hediyelerden birini aldığınız vakit jeton başına 7 kuruş kazanacaksınız.

Armağan ücretlerini ve bu hediyelerden SİZİN bir yayıncı olarak kazanacağınız net meblağ şöyleki:

Lokum2 Jeton – 14 kuruş
Ramazan Feneri1000 Jeton – 70 lira
Bravo2 Jeton – 14 kuruş
Alkış9 Jeton – 63  kuruş
Baklava2 Jeton – 14 kuruş
Nazar Boncuğu5 Jeton – 35 kuruş
Slm10 Jeton – 70 kuruş
Çay50 Jeton – 3.5 lira
Yürek10 Jeton – 70 kuruş
Çiçekler7 Jeton – 49 kuruş
Lolipop10 Jeton – 70 kuruş
Parfüm20 Jeton – 1.4 lira
Gül1 Jeton – 7 kuruş
Tiktok1 Jeton -7  kuruş
Finger Heart5 Jeton – 35 kuruş
Mikrofon5 Jeton – 35 kuruş
Goodnight10 Jeton – 70 kuruş
Konfeti100 Jeton – 7 lira
Kapler199 Jeton – 13.9 lira
Güneş Gözlüğü199 Jeton – 13.9 lira
Garland1500 Jeton – 10.5 lira
Ferris Whell3000 Jeton – 21 lira
Panda5 Jeton – 35 kuruş
Big Love25 Jeton -1.75 lira
Güneş Kremi50 Jeton – 3.5 lira
Gökkuşağı100 Jeton – 7 lira
Muhteşem Şato20000 Jeton – 140 lira
Unicorn5000 Jeton – 35 lira
Mishka Bear100 Jeton  – 7 lira
Oud300 Jeton – 21 lira
Para Yağmuru999 Jeton – 70 lira
Yat7499 Jeton – 52.4 lira
Öpücük150 Jeton – 10.5 lira
Elmas Aşk Yüzüğü300 Jeton – 21 lira
Altın Spor Otomobil29999 Jeton – 210 lira
Konser500 Jeton – 35 lira

Mühim Not: Bu tutarlar yüzde – / + %5 düzeyinde değişim gösterebilmektedir.

5. SOSYAL MEDYA HESAPLARINI BÜYÜTMEK

İnternet üstünden nakit kazanmanın yollarından biri de toplumsal medya hesaplarını büyütmek ve bu hesapaları ya satmak veya reklam yayını yapmaktır. Tiktok’ta geniş bir takipçi kitlesi bulunan kullananların çoğu zaman Instagram, Twitter ve Feysbuk hesaplarına da kullanıcılar tarafınca yönelim gerçekleşmektedir. Bu yüzden şayet Tiktok’ta bir fenomene dönüşebilirseniz öbür toplumsal medya hesaplarınız da direkt büyüyecek ve bu toplumsal medya hesaplarını talep eder satarak dilerseniz de reklam alarak nakit kazanabilirsiniz. Bilhassa Instagram hesaplarına yönelik reklamlar nihayet son zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

NASIL DAHA FAZLA TAKİPÇİ EDİNİLİR? İZLENME ALINIR?

Tiktok nihayet dönemde vatanımızda en fazla kullanılan toplumsal video platformları içinde yer verilmiştir. Bilhassa 17 – 24 ıslak aralığının yoğun bir halde kullandığı Tiktok’ta başarı göstermiş olmanız için kaliteli ve keyifli videolar çekmeniz gerekiyor.

Tiktok’ta muayyen dakika, saat ya da günler için değişik etiketler popüler olmaktadır. Bu etiketleri kullanarak videolar çekmeniz aynı anda daha çok kullanıcıya ulaşmanızın en etken yollarından biridir.

Tiktok’ta başarı göstermiş olmak için sık sık videolar çekmeniz gerekiyor. Şayet sık sık video çekemiyorsanız, Tiktok’un trend videolar bölümünde yer alma şansınız azalmaktadır. Ek olarak videolarınızda dikkat cazibeli ve popüler müzikler de kullanmanız icap eder.

Popüler toplumsal video platformunda fenomen olmanın bir öbür yolu da seyirciler ile bağ kurabilmek ve onlara eğlenceli zaman geçirebilmeyi sağlamaktır. Bunu sağladıktan sonrasında takipçilerinizin hızla yükseldiğini ayrım edeceksiniz. Çoğu zaman keyifli videolara yönelmeyi ihmal etmeyin.

PROFİLİNİZİ MÜKEMMELEŞTİRİN

Tiktok’ta abone edinmek nakit kazanmak için yaşamsal öneme haiz bir mevzudur. Abonelerin tüm bunlar profil sayfanızdan gerçekleştiği için profilinizi mükemmeleştirmeniz icap eder. Profiliniz, birçok insana ilk izleniminizi verdiğiniz yer olacak, bu nedenle kalabalığın arasından sıyrılmasını öğrenmeniz icap eder.

İyi ve kısa bir kullanıcı ismi. Yaratıcılığınızı yansıtan mükemmel bir izah ve dikkat cazibeli bir profil fotoğrafına ihtiyacınız olacak. Bununla beraber öbür toplumsal medya hesaplarınızı da Tiktok profilinizde ne olursa olsun linkleyin. Bu sizi daha ustalaşmış gösterecek ve abone olmak isteyen kullanıcılara yönelik daha detaylı salık elde edecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap