• ALTIN (TL/GR)
  443,98
  % 0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4436
  % -0,31
 • € EURO
  9,0099
  % -0,55
 • £ POUND
  10,1806
  % -0,09
 • ¥ YUAN
  1,1514
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,1013
  % -0,06
 • BITCOIN/TL
  261755,489
  % -5,24
 • BIST 100
  1.567,40
  % 0,15

Ticari Kredi Kartı Nasıl alınır? Avantajları Nelerdir?

Ticari Kredi Kartı Nasıl alınır? Avantajları Nelerdir?

Esnaflar ve ticaretle uğraşanlar için bir çok avantajı olan Ticari kredi kartları işletmelere verilen avantaj sağlayan kredi kartlarıdır. Ticari bir işletmeniz olması durumunda, ticari kredi kartı talep edebilirsiniz. Ticari kredi kartının en güzel yanı son zamanlara taksitle telefon alma, devletin bireysel kredi kartları için yasaklanmış taksit uygulamasında Ticari kredi kartlarını içine almıyor. Yani bir telefon almak istiyorsunuz, ve telefonunuzu peşin değil de taksitle almanız gerekmektedir. Böyle durumda iseniz yapmanız gerek tek işlem alım işini ticari kredi kartı ile yapmanızdır.
Ticari kredi kartını banka her isteyene vermez ancak alması da bir o kadar kolay bir karttır. Ticari kredi kartlar ticari işletmelere ihtiyaçlarını taksitle ödemeleri için verilen bir karttır. İşletmeler bu kredi kartı sayesinde ödemelerini yapabilir, ödemelerini 9-12 eşit sayıda taksitlendirilebilir, ve bankanın vereceği avantajlardan en iyi şekilde faydalanabilirler.
Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?
Ticari kredi kartı bankalar tarafından yalnızca ticari müşterilere verilmektedir. Bunun için de kredi kartını alabilmeniz için herhangi bir bankada ticari hesabınızın olması lazım, ticari hesabı açmak için doğal olarak bir işletmeniz olması lazım. Çalıştırdığınız İş yerinizin vergi levhası gibi ticari evrakların sizin adınıza olması durumunda bankalardan ticari hesap açtırabilirsiniz. Aynı zamanda ticari hesapla siz bankadan uygun oranlarda krediler alabilir, geri ödemeleri daha kolay kredileri kullanabileceğiniz gibi, bankalardan ticari kredi kartı alabilirsiniz. Ticari kredi kartı yine çalıştığınız banka aracılığı ile alabilirsiniz. Ticari kredi kartı limiti hesaplanırken sizin işletmenizin bankalarda ki faaliyetlerine gelir gider durumuna bakarak belirler.
Ticari Kartı Avantajları Nelerdir?
Bankalar aracılığı ile çalıştıkları müşterilerine verilen kredi kartı, iş yerleri için düzenlemiş, işletmelerin kullanabilecekleri doğrultusunda özelliklere ifade edilen özellikleri, kurumsal müşteri olarak belli bir ayrıcalığını oluyor. Bu kart ile aynı zamanda Nakit ihtiyacınızı giderebilir, bağ kur, SSK ödemelerinizi yapabilir, Aynı zamanda bireysel kredi kartlarında taksitli alışverişe kapanan ürünleri taksitle kolaylıkla alabilme özelliğidir. Almak istediğiniz telefonu ticari kredi kartı ile taksitle alabilirsiniz.
Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar
Ticari kredi kartları tüm bankalar tarafından işletmecilere verilmektedir. Bunun için ticari bir hesabınız olması yeterlidir.