Daha önceki yıllarda çekmek isteğiniz miktarı ne olursa olsun hemen hemen tüm günü banka şubesinde geçirmek gerekirken son zamanlarda “şubeye gitmeden çekebiliyorsunuz. Son yıllarda gelişen teknoloji bankacılık sisteminde yaşanan kolaylıklar ve aynı zamanda internet bankacılığının gelişmesi gerek ilerleyen teknoloji ile birlikte pek çok bilginin online olarak ulaşılabilir hale gelmesi gerekse dünya genelinde düşen faizlerle birlikte bankaların kar oranının düşmesi nedeniyle maliyetleri kısma yoluna gitmeleri online olarak kullanma fırsatı veriyor. çekme konusunda yaşanan bu kolaylık hem müşteriler onlarca sayfayı imzalamak zorunda kalmazlar hem de bankalar zaten çekmeye gönüllü birine kullanması gibi zaman harcamamış oluyor.
İnternetten Nasıl Kredi Çekilebilir?
Bankalar şubeye gitmeden online krediyi genellikle maaş müşterilerine herhangi bir belgeye ihtiyaç duymadan verirken gelir bilgisi edinemedikleri durumlarda sadece gelir belgesi isteyebilmektedirler. Bu bankalar ise CepteTEB, enpara, ING Bank e-kolay kredi ve Aktif Bank N Kolay Kredi daha önce müşterisi olsun olmasın herkese kredi notu ve maaş durumlarında elverişli olması halinde belli limitlere kadar kredi verebilmektedir. Diğer taraftan farklı bankalar ise imkanını mevcut müşterilerine sunmaktadırlar.
Aynı zamanda Online kredi çekme işlemi de internet bankacılığı gibi 7 gün 24 saat hizmet sağlamaktadır. İhtiyacınız doğrultusunda ister gece ister hafta sonu isterseniz bayram tatilinde bile olsanız online kredi kullanabilir bunu aynı banka içinde farklı hesaplara havale yapabilir ya da para çekme limitleri dahilinde ATM’lerden çekebilirsiniz. Ancak EFT işlemlerinin sadece mesai saatlerinde yapabilirsiniz.
Kredi notu istediğiniz miktar için düşük olduğundan ya da daha yüksek tutarlı kredi kullanmak istediğinden kefil, teminat göstererek kredi kullanmak isteyenlerin kredi başvurularının diledikleri şubelerden yapmaları daha uygun olacaktır Kredi kullanmadan önce bir diğer önemli husus internet şubesinden kredi başvurusu yapılırken çekilecek kredinin tutarına ve vadesine faiz oranlarını önceden araştırılmalıdır.
İnternetten Hangi Bankalar Kredi Veriyor?
Şubeye uğramadan kredi veren bankalarda verilebilecek azami limit bankadan bankaya ve yapmış odluları kampanyaya göre değişmekte.
Enpara anında ihtiyaç kredisi:
Enpara müşterisi olsun yahut olmasın herkese kredi imkânı sunuyor. Enpara müşterisi iseniz online olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirken, enpara müşterisi değilseniz başvurunuz sırasında alacağınız randevu ile banka görevlisi vereceğiniz adrese gelmiş olarak lüzumlu evrakları sizlere imzalatıyor.
Aktif bank n kolay online kredi:
Etken bank da müşterisi olsun olmasın herkese online kredi imkânı sunan bir banka. Adresinize göndereceği kurye ile kredi laflaşmelerine imzanızı alıyor ve sigorta masrafı olmadan 30 bin tl’ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz.
Cepte teb anında kredi:
Teb’in online bankacılık hizmeti olan cepteteb bir çok hizmeti bünyesinde barındırırken şubeye gitmeden kredi çekme imkânı da sunuyor. Cepteteb yada teb müşterisi iseniz internet şubesi aracılığıyla birkaç dakikada kredi çekebilirken, bu tarz şeylerin müşterisi değilseniz alacağınız randevuda banka çalışanının size sunacağı sözleşmeleri imzalamayı beklemeniz gerekiyor.
Garanti bankası internetten kredi:
Müşterilerine internet şube aracılığıyla 15 bin tl’ye kadar kredi imkânı sunarken müşterisi olmayanların yalnızca başvurularını internet sitesinden alıyor. Güvence bankası müşterisi olmayıp da kredi başvurusu onaylananları en yakın şubeye yönlendiriyor. Buraya tıklayarak anında başvuru yapabilirsiniz.
Iş bankası anında kredi başvurusu:
Iş bankası da müşterilerine mobil yahut internet şube vasıtasıyla yapacakları kredi başvurularında azami 30 bin tl limit tanımlıyor. Başvurunun onaylanması ile kredi herhangi bir işleme gerek kalmadan anında müşterinin hesabına geçiyor.
Vakıfbank anında kredi:
Vakıfbank’ta müşterilerin online olarak kullanabilecekleri kredi limiti maaşlarını vakıfbank aracılığı ile alıp almamalarına bakılırsa değişiyor. Maaşını vakıfbank’tan alanlar 30 bin tl’ye kadar kredi kullanabilirken öteki bankalardan alanlar 9 bin tl’ye kadar kredi alabiliyor.
Qnb finansbank tarım bankası, halkbank ve yapı kredi de müşterilerine şubeye gitmeden internetten 7/24 kredi kullanma olanakı sunuyor.