Shiba Inu (SHIB) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

shiba inu shib coin nedir nasil alinir

Shiba Inu Coin Nedir? Nasıl Alınır? Dogecoin’deki yükseliş sonrası merak edilen bir başka kripto para daha SHIB oldu. SHIB coin nasıl alınır?

Dogecoin’in bilhassa Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteği sayesinde beraber olağanüstü şekilde yükselmesinin sonrasında yatırımcılar bir ileri Dogecoin’i aramaya başladı. Bu noktada Dogecoin’le paralellik taşıyan kripto para birimlerine de alaka arttı. Shiba Inu (SHIB) token dahi onlardan biri. Bilindiği üzere Dogecoin de ‘Shiba Inu’ temalı. Shiba Inu dahi bir Japon it cinsi.

Shiba Inu (SHIB) nedir?


Peki Shiba Inu coin nedir? Shiba Inu coin, resmi olarak yayın gören internet sitesinde “kendi oluşuyla meydana gelen merkezi olmayan bir topluluk oluşturma deneyi” olarak tanım görmektedir. Bir diğer yandan SHIB, aslında Ethereum tabanı içerisinde yer alan bir ERC-20 token’ıdır. Shiba Inu (SHIB), ekosistem içerisinde merkezi olmayan borsa ShibaSwap’ta listeleniyor ve bunun beraberinde Gate.io, Uniswap, Poloniex ve OKEx gibi borsalarda dahi yer alıyor.

Kısaltması: SHIB
Blok zinciri: Ethereum
Token standardı: ERC-20
Toplam arz: 1 milyar
Dolaşımdaki arz: 395 milyon (8 Mayıs 2021 itibari ile)

İnternet sitesinde SHIB için şu şekilde deniyor:

“DOGECOIN KATİLİ olarak kendisine lakap takınan bu ERC-20 token, bir kuruşun altında kalabilir yahut Dogecoin’i kısa sürede geride bırakabilir.”

8 Mayıs 2021 yılı içerisinde Shiba Inu coin’in fiyatı 0.00000933 dolar. Projenin pazar kıymeti şayet 3 milyar 700 milyon dolar olarak gösteriliyor.

SHIB coin yorum: Güvenilir mi?
Kripto para birimlerine yatırım uygulamak yüksek risklidir. Her şeyden evvela kripto para yatırımını bu riskin farkında olarak uygulamak gerekiyor. Fiyatlar çok değişkendir, nedeniyle yatırılan parayı yitirmek göze alınmalı.

Özellikle Shiba Inu gibi, pazara yeni çıkmış ve şimdilik kendini ispatlayamamış deneysel projeler, diğerlerine göre bir oran daha çok risk içerir.

SHIB coin nasıl alınır?
Shiba Inu (SHIB), kripto para borsalarından alınabilmektedir. SHIB, Uniswap gibi bir merkezi olmayan borsanın beraberinde OKEx, Gate.io ve Poloniex gibi merkezi kripto para borsalarında dahi listelenmektedir.

SHIB coin ne vakit çıktı?
SHIB, geçen sene pazara sürüldü. SHIB ile ilgili ilk bedel bilgileri, Ağustos 2020’den itibaren alınabiliyor ve nedeniyle projenin bu vakitte pazara çıktığını ifade etmek hatalı olmayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap