• ALTIN (TL/GR)
  441,39
  % -0,10
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4697
  % -0,10
 • € EURO
  9,0419
  % 0,00
 • £ POUND
  10,1737
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  1,1512
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,1014
  % 0,25
 • BITCOIN/TL
  271882,181
  % 3,77
 • BIST 100
  1.556,77
  % 2,12

Senetle Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Senetle Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Senetle Peşinatsız Otomobil Sebep Alınır? sualinde esas emelin bankalardan kredi kullanmadan, faiz ödemeden otomobil alabilmek olduğuna galiba hem fikiriz. Kredi kullanmadan otomobil sebep içerler, senetle otomobil alabilmek olası müdür, peşinatsız otomobil alabilmek istiyorum fakat verirler mi? Bu gibi birçok sual sizler doğrulusunda merak edilmekte. Bizde bu sorularınıza cevap vermek için buradayız.
Senetle peşinatsız otomobil alabilmek bilhassa son zamanlarda defa zor değil nitekim fazlası galerici bundan sonra bu işi yapmaktadır. Bu gün herhangi bir oto galericiye gittiğiniz de sizden noter parası dışında hiçbir para istemeden sizi senetle otomobil sahibi yapabilir. Hatalı okumadınız, noter parası ( rehin koymak için ) 500 TL ve 250 TL’de vasıta devir için lazım olan ücret dışında ücretsiz olarak senetle otomobil alabilmek mümkün.
Peşinatsız Otomobil Sebep Alınır?

Senetle otomobil alabilmek istemenizde ki emelin kredi faizlerinden kaçmak olmadığını tahmin ediyorum çünkü senet de yaptırsanız faiz oranları daha fazla çıkacaktır. Devasa olasılık kredi sicilinizden kaynaklı bankalardan kredi çıkmıyor ve bu tür tek yol arıyorsunuz. Bu halde iseniz senetle otomobil almanın tekniği şu şekilde gerçekleşiyor. Galerici sizin yerinize kredi çekiyor, esasen bu işi daimi yaptığı için anlaşmalı bulunduğu bankalar vasıtası ile rahatlıkla işlemler gerçekleşiyor. Galericiye kalifiye faiz oranları bankalar doğrulusunda döneme alınıyor ve %1,08 faiz ile galerici 48 aya kadar sizin yerinize kredi kullanıyor. Ardından size diyor ki; siz bu aracın parasını kaç ayda ödersiniz. Örnek veriyorum, 48 ay dediniz. Galerici 1,08 faiz oranından çektiği kredi için kafasına göre faiz belirliyor ve mesela %2 üstünden faiz uyguluyor. Böylece hem faiz oranından kar yapıyor hatta sattığı araçtan kar yapıyor. Misal verecek olursak, siz peşinatsız otomobil alabilmek istiyorsunuz ve aracın bedeli de 30 Bin Lira. Sizin yerinize 48 ay vade ile kredi çeken ve size senet uygulayan tek galerici bu işten ne kadar kazanır bakalım. 30 Bin Lira %1,08 ile vasıta kredisi kullanan galerici toplamda geri ödemesi 40 Bin 630 Lira oluyor. Sizden %2 faiz uygularsa alacağı toplam para 50 Bin 850 Lira ki bu en vicdanlı galerici oranıdır. Ayrı olarak sattığı araçtan da 5 Bin Lira kazandığını varsayarsak toplam da 30 Bin Lira bedeli olan araçtan 15 Bin Lira kazanmış oluyor.
Kısacası galericilerin de en sevdiği satış yöntemidir senetle otomobil satmak. Dolayısı ile senetle peşinatsız otomobil sebep alınır? suali, her şeklinde oto galericilerden alınır. Bilhassa cebinizde peşinat varsa henüz basit şeklinde otomobil sahibi olabilirsiniz.
Peki galerici kendini sebep sağlama alıyor. Henüz evvel de bildirdiğimiz gibi noterde araca rehin koyma prosedürü inşa ediliyor esasen rehin koydurmadan hiçbir galerici bu yolla para vermez. Böylece senet vadesi süresince aracı satma gibi tek imkanınız olmaz. Ayrı olarak, her ay senet yapılmaz genellikle tek senet yapılır ve sizin ödeyeceğim dediğiniz gün paranın tamamını ödemek zorundasınızdır. Borcunuzu ödemez iseniz esasen rehin bulunduğu için galerici yasal yollardan aracınıza el koyabilir. Bu nedenden dolayı senetle otomobil almadan evvel iki kere düşünün, borcunuzu ödemez iseniz o devreye kadar olan ödediğiniz paralar da heba olur.