Rusya İşçi Alımı ve Yurtdışı İş İlanları

Rusya ülkesinde çalışmanın hayalini kuranlar için Rusya İşçi alımı ve iş ilanları hakkında bilmeniz gereken bütün hususlar makalemizde.

rusya İşçi alımı

Rusya İşçi alımı ile alakalı bilmenizde fayda olacak her şey haberimizde. Bu ülkeyi her sene binlerce Türk vatandaşı ve öbür ülkelerdeki uğraş arayan vatandaşlar yurtdışı uğraş ilanları kategorisinde fazla çok tercih etmektedir. Peki bu ülkeye işçi olarak gidebilmek için neler yapmamız gerekiyor?

Geçtiğimiz günlerde Rusya ile bir fazla sıkıntılar yaşamıştık. Onların uçağını düşürmemiz kararı ve Suriye’de ki vakalarda değişik düşüncemizden ötürü aramız sıradan açılmıştı. Bu eski iki dostluğun sonuna yaklaşılıyor gibiydi. Ama bu iki ülkede aralarının fena olmasının hiç kimseye yarar etmeyeceğini ayrım etti. Nihayet dönemlerde aramız eskisi benzer biçimde olmaya başladı. Ülkenin uyguladığı ambargoları tamamen kaldırdı. Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız ile bire bir görüşmeler düzenlendi. Artık her şey eskisi benzer biçimde oldu. Hatta en nihayet Putin ve Cumhurbaşkanımızın görüşmesinde Putin’in Cumhurbaşkanımıza ”Arkadaşım” diye hitap etmesi dikkatlerden kaçmadı. Bu samimiyetin göstergesiydi.

Rusya senelerden beri bizlerden işçi alımı meydana getiren ülkelerdendir. Rusya işçi alımı yılın muayyen dönemlerinde gerçekleşmektedir. İklim şartları ve coğrafyanın zorlu olduğu memleket bu sıkıntılara karşın fazla büyük istek görmektedir. Bunun sebebi ise dünyanın en kuvvetli ülkelerinden birisi olmasıdır. İşçilere tanıldığı işçi hakları bütün işçilerin yüzünü güldürmektedir. Hayat standartlarının yüksek olduğu ülkede kim çalışmak istemez? Rusya daha fazla nitelikli ve mesleki yeterliliği olan kişileri tercih etmektedir. Ama vakit vakit vasıfsız işçi alımı yapmaktadır.

Bu Ülkede Çalışma Şartları Nasıl?

Bilhassa belirmekte yarar mevcut ki nihayet dönemlerde Amerika ile yaşamış olduğu sıkıntılar, ekonomide gerilemelerine yol açtı. Nakit birimlerinin değerlerinde fazla yüksek derecede düşüşler oldu. Iyi mi bizde dolar yükseldiyse onların ülkesinde de terfi etti ve kendi akça birimleri paha yitirdi. Bu da ekonomik sıkıntıların başlangıcı anlama gelir.

Devlet, işçi alımı yapacağı vakit yurtdışı uğraş ilanları yayınlayarak ülkesine işçi çekmeye iş koşturmacasındadır. Rusya uğraş ilanlarına müracaat yapabilmek için Rus konsolosluğu ve elçiliği yahut burada Türkler tarafınca kurulmuş olan sivil cemiyet örgütleri sizlere bu mevzuda bütün desteği elde edecektir.

rusya İşçi alımı ve iş ilanları

Nihayet dönemlerde ülkemiz bu ülkeye daha da yakınlaştığından ötürü önümüzdeki zamanlarda yeni uğraş anlaşmalarının yapılması muhtemeldir. Daha fazla inşaat alanında olacağını düşünüyoruz.

Geçtiğimiz zamanlarda da, Enka İnşaat, Rönesans İnşaat, Ant Yapı ve Gama Tüm ortaklık benzer biçimde firmalarımız bu ülkede inşaat sektöründe emek harcamalar yapmıştır. Bu firmalara yeni firmaların eklenmesi muhtemeldir.

Çalışmak İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Bu ülkeye uğraş başvurusu yaparken lüzumlu olacaklar belgelere baktığımızda. Öğrenim bilgileriniz, Mesleki yeterlilik ve mesleki deneyimleriniz onaylı olduğu belgeler, Cv, geçişlik ve müracaat tutarı benzer biçimde kriterler Rusya uğraş başvurusu için lüzumlu olan belgeler içinde yer almıştır.

Aşağıdaki İnternet siteleri üstünden ilanlara göz atabilirsiniz. Sayfaların bazıları İngilizce yahut Rusça olabilir. Şu sebeple birtakım ilanlar memleket içinde gösterilen ilanlar, ülkemiz adına işçi götürmüş olan firmaların yayınladığı ilanlar değil. Rusya uğraş ilanları aktüel olarak bu sitelerden yayınlanmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap