Ravencoin Nedir? Ravencoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ravencoin nedir, Ravencoin ne olur, Ravencoin ne kadar, Ravencoin neden yükseliyor ve Ravencoin neden düşüyor haberin detayları makalemizde.

Ravencoin Nedir ? Nasıl Alınır ?

Ravencoin nedir, Bruce Fenton öncülüğünde başlatılıp geliştirilen bir projedir. Ravencoin adını George RR Martin’in kaleme aldığı “Buz ve Ateş Şarkısı” romanındaki kuş dağıtım sisteminden almaktadır. Ravencoin, Bitcoin ile benzer bir mekanizmaya ve fikre sahiptir. Ancak farklı bir hash algoritması bulunmaktadır. Güvenlik, Ravencoin için önceliktir. Ravencoin, kullanıcıların bu ağ üzerinde dijital varlık yaratmalarına ve ticaretini sürdürmelerine zemin hazırlayan yenilikçi projelerden biri olarak görülmektedir. Ravencoin’in kısaltması RVN’dir. Maksimum arz miktarı 21 milyar adet RVN’dir.

Ravencoin Nedir ? Neden Yükseliyor?

Kazandıran kripto paraların başında gelen Ravencoin için neden yükseldiği şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Reddit Pump Grupları
  • Telegram Pump Grupları
  • Bitcoin artışı

Ravencoin, fiziksel varlıkları taraflar arasında verimli bir şekilde aktarmak için orijinal Bitcoin kodunun açık kaynaklı bir hard fork’u ile geliştirilmiştir. Bitcoin veya ERC20 aktarım protokollerine alternatif olarak bu özel kullanım durumu göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Ravencoin Madenciliği

Ravencoin madenciliği, Bitcoin’in lansmanının dokuzuncu yıldönümüne denk gelecek şekilde 3 Ocak 2018’te serbest hale gelmiştir. Ravencoin aşamalı bir geliştirme programına sahiptir. Ravencoin platformunun oluşturulması ve yeni madencilik algoritması x16r ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu yeni algoritma, en ağır maden havuzları ve ASIC madencilik ekipmanlarıyla mücadele etmek için özel olarak hazırlanmaktadır. ASIC madencilik cihazları ile RVN madenciliği yapılamamaktadır. Ravencoin’in önden madenciliği yapılmamıştır. Ravencoin’in madenciliği emekle yapılmaktadır. Ravencoin madencilik ödülü her 4 yılda, 2.1 milyonuncu blokta bir yüzde 50 oranında otomatik olarak düşürülmektedir. Günümüz için Ravencoin madencilik ödülü 5.000 RVN’dir. Bir sonraki yarılanmada bu ödül miktarı 2.000 RVN’ye düşürülecektir.

Ravencoin Projesinin Arkasında Kim Bulunmaktadır?

Ravencoin projesinin yönergesi, Blockchain danışmanı Bruce Fenton ve Salt Lake City merkezli Tron Black imzasını taşımaktadır. Bruce Fenton, Bill ve Melinda Gates Vakfı’na danışmanlık yapmış ve Dubai Bitcoin Konferansı’nı kurmuştur. Tron Black, en son Medici Ventures için temel yazılım geliştiricisi olarak görev yapmıştır. Ravencoin’in arkasında aynı zamanda 430’dan fazla isimsiz Bitcoin geliştiricisinden söz edilmektedir.

Proje Geliştiricilerinin Genel Vizyonu Nedir?

Proje geliştiricilerinin genel vizyonu, sürekli geliştirilebilir bir açık kaynak kodu kullanarak çeşitli varlıkların serbest ve güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamak üzerine kurulmaktadır. Geliştiriciler, “Küresel ekonomi çeşitli Blockchain’leri kullanan aktörler tarafından etkilenirse bugünkü sermaye piyasalarının çalışma şeklinin değişebileceğini” öne sürmektedirler. Geliştiriciler, insanların Bitcoin’i kullanarak anında önemli miktarda varlıklarını taşıyabilecekleri bir çağda, küresel tüketiciler muhtemelen menkul kıymetleri ve benzer varlıklara aynı verimliliği talep edeceklerini düşünmektedirler.

Ravencoin Nedir

Ravencoin ile Ne Tür Şeyler Taşınmaktadır?

Ravencoin aracılığıyla altın, gümüş gibi fiziksel değer depoları, fiat para birimleri, gayrimenkul, oyun içi para birimleri veya spor etkinlikleri için e-bilet gibi fiziksel varlıklar gönderilip taşınabilmektedir. Geliştiriciler, projenin white paper’ında birçok kullanım örneğine yer vermektedirler. Ancak bunların birçoğu henüz sadece basit bir öneriden ibaret kalmaktadır. Gönderilecek her varlık, Ravencoin platform kullanıcısı tarafından yaratılan, maddi olmayan bir token’la temsil edilmektedir.

Ravencoin Nedir Güvenli Midir?

Güvenlik, Ravencoin projesinin en önemli hedeflerinden biridir. Blockchain’in kendisi de Bitcoin’e benzer şekilde çalıştığı için Bitcoin ne kadar güvenliyse Ravencoin de o kadar güvenlidir. Bu güvenlik piyasa değeri, güçlü madencilik topluluğu ile sağlanmaktadır. Ravencoin, güvenli olduğu kadar gizlilik de sağlamaktadır. Ravencoin, bir token sahibinin adresi ile gerçek kimliği arasında ayrım yapmaktadır. Bu sayede kullanıcıların gerçek kimliklerinin ifşa edilmesinin önüne geçilmektedir.

Ravencoin Nedir Kullanım Örnekleri

Ravencoin ile gönderilebilecek ürün türlerine ek olarak, geliştiriciler sistemin çeşitli kullanım örnekleri de sunmaktadırlar. Ravencoin sisteminde yaratılan token’ların her biri benzersiz bir ad ve seri numarası ile ilişkilendirilmektedir. Bu token çoğaltılmamakta ve yok edilememektedir. Fiziksel tablo için bir dijital kimlik görevi görmektedir. Blockchain teknolojisi nedeniyle, tokenler taklit edilemez ve varlıkların gerçekliğini doğrulayan yasal belgelerle karşılaştırılamamaktadır. Varlıklar belirli bir miktarda RVN ile güvence altına alınmaktadır. Bir transfer gerçekleştirmek için bir RVN işlem ücreti ödenmektedir.

Ravencoin (RVN) Kaç TL?

Şu anda 1 Ravencoin (RNV) 0.845322 TL‘dir. Ayrıca 1 Ravencoin (RNV) 0.010080 $ dolardır. Bununla beraber belirli sürelerde fiyatların güncellendiği unutulmamalıdır.

Ravencoin (RVN) Nasıl Satın Alınmaktadır?

Türk Lirası ile Ravencoin (RVN) alabilmek için Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu‘yu kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap