Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

ogrenciye kredi karti veren bankalar 2021

Öğrenciye kredi ve kredi kartı veren bankalar ile 2021 yılında anında onaylanan öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Eğitim süreci boyunca öğrencilerin yapması gereken harcamalar oldukça fazla olduğundan, bu süreçte öğrenciler nakit ihtiyacı duyabilmektedirler. Bunun yanında para yatırma, çekme gibi işlemler için en kolay yöntem olan kredi kartı, öğrenciler için çoğu zaman bir zorunluluk haline gelir. Bu durumda öğrencilerin diledikleri bankadan kredi kartı almak için başvuruda bulunması gerekir.

Bir öğrencinin kredi kartı alabilmesi için öncelikle öğrencilik belgesine veya kimliğine ihtiyaçları vardır. Bununla birlikte tüm bankalar öğrencilerden bir kimlik kartı fotokopisi isteyecektir. Bu belgeler hazır olduktan sonra hangi bankadan kredi kartı almanız gerektiğini belirlemeniz gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken bankanızın sizden aylık aidat ücreti almamasıdır. Öğrenciler için fazladan masraf anlamına gelen aidat ücretleri birçok banka tarafından talep edilmez.

Ülkemizde öğrencilere kredi kartı veren bankalar, genellikle kampanya, indirim ve puan toplama özelliklerine sahiptir. Bundan dolayı bu kartlar öğrenciler tarafından çok tercih edilmektedir. öğrenciye kredi ve kredi kartı veren bankalar ve sundukları hizmetlerden bazıları şöyledir:

D Şarj – Deniz Bank: Hizmet sektöründe indirimler, alışveriş puanı toplama ve yatırım hesabı gibi özellikler içerir.

Advantage HIZZ Üniversiteli – HSBC: Belirli bir miktara kadar şifresiz alışveriş, indirim gibi özellikler içerir.

Kredi Play – Yapı Kredi: Üniversitelilere özel kampanyalar, indirimler ve world puan toplama gibi özellikler içerir.

Axess Exi26 – Akbank: Chip puan toplama, alışveriş puanı toplama, kampanyalardan yararlanma gibi özellikler içerir. İlk yıl kredi kartı bedeli talep edilmez.

ÜniversiTEB – TEB: Alışveriş puanı toplama, hafta sonu indirimlerinden yararlanma gibi özellikler içerir.

Deniz Bank hesabı olan öğrenciler kendilerine sunulan 0.99 faiz oranlı krediden yararlanabilir. Hesabına ailesinden düzenli para giren öğrenciler 2 Bin TL tutarındaki krediyi 48 ay vade ile ödeyebilir.

⦁ Eğitim kredisi ihtiyaçlarınız için Ziraat Bankası tarafından sunulan öğrenci kredisinden yararlanabilirsiniz. 36 aylık bir vade ile ödenen kredilerde kefil zorunluluğu bulunmamaktadır.

Garanti Bankası tarafından sunulan eğitim ve özel okullar için verilen krediden yararlanabilirsiniz. Eğitim yaşamınızda gerekli olacak ödemeler için verilen kredinin oranı ortalama 1,31 olarak hesaplanmıştır. En çok 25 Bin TL kredi hakkı bulunmaktadır.

⦁ Hem devlet hem de özel okul ve onaylı kurslar için gerekli nakit ihtiyacınızı Vakıf Bank öğrenci kredisi ile karşılayabilirsiniz. Başvuru koşullarını yerine getirenler için vade süresi 12 ay ve alınacak kredi en çok 40 Bin TL olarak belirlenmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap