Kripto Para Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin dünyasına ilk adımı adımı atmadan önce, Bitcoin'e nasıl yatırım yapılır ve dikkat etmeniz gereken hususlar ve bilgiler makalemizde.

Bitcoin'e Nasıl Yatırım Yapılır

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır adlı makalemizde İlk olarak, ele alınması gereken konu Bitcoin’in geleceği, yakın ve uzak zaman diliminde neler vaat ediyor. Bitcoin 2009 yılının başlarında Satoshi Nakamoto tarafıdan ilk şifrelenmiş para birimi olarak duyuruldu. O zamanlar değeri, 1 dolar olan Bitcoin şu anda borsalarda 39 bin dolara alıcı bulmaktadır. Bu verilerden de anlaşılacağı üzeri giderek yaygınlaşan ve popülerleşen Bitcoin, günümüz yatırım likidasyon dünyasının göz bebeği olmuştur.

Yapılacak yatırımı aşamalara ayıracak olursak, ilk olarak yapmamız gereken kısa vade mi? uzun vade mi? yatırım yapacağız sorusunu cevaplamak olacaktır. Karar verildikten sonra ilk yapılması gereken, aylık ve yıllık bazlı grafiklerin takibi, insanların giriş çıkışlarını doğru noktalarda tespit edip destek ve direnç noktalarını belirlemek olmalıdır. Destek ve Direnç noktalarının haricinde, insanlara yarımcı olması için tasarlanan indikatörler vardır.

Destek, Direnç Noktası Nedir?

Destek ile direnç noktasının ortak özelliği, tam o nokta üzerinde alım satımların bir hayli fazla olmasıdır. Ayrıldıkları kısım ise, fiyat hareketi o noktanın üzerinde izliyorsa, yani grafikten takip edildiğinde nokta fiyatın altında kalıyorsa o nokta Destek noktasıdır. Eğer nokta fiyat hareketinin üzerinde kalıyor ise o nokta direnç noktasıdır.

Destek ve Direnç noktaları, yatırım açısından en önemli rolü oynamaktadır. Piyasaya giriş yapılacağı vakit ilk olarak bakılması gereken kısım bu noktalardır. Tahminimizi ve yatırımımızı yaparken, altımızda destek noktası var ise, o noktaya çarpıp yukarı yönlü kırılım yapılacağı tahmin edilir. Direnç noktası için de aksi söz konusudur. Yani üzerimizde direnç var ise, o noktaya çarptıktan sonra aşağı yönlü kırılım yani düşüş beklenir.

Bitcoin'e Nasıl Yatırım Yapılır ve Bitcoin Rehberi

İndikatör Nedir?

Bu kısımda, henüz piyasaya yeni girmiş teknik bilgisi çok olmayan yatırımcının işini kolaylaştırmak, yardımcı olmak amaçlanmıştır. İndikatörler yarılımdan ibarettir, tabi küçümsememek gereken bir destek sağlar sebebi ise, insani duygularının olmaması sadece gerekli verileri işleyip size Bitcoin’in kısa vadede geleceği için bilgi verirler.

Popüler İndikatörler;

  • rsi
  • heiken ashi
  • cloud
  • volume

Haber Yatırımcılığı Nedir?

Haber yatırımcılığı, sıfırdan bu işe giriş yapanlar için etkili bir yöntemdir. Son zamanlarda Elon Musk’ın attığı twitler ile piyasaya yön vermesi bunun kanıtı olarak sunulmuştur. Tahmin edilen üzerine tek yapmanız gereken, sosyal medya üzerinde söz sahibi olan insanları takip etmek ve olumlu olumsuz tavırlarına göre alım satım yapmaktır. Bunun yanında Bitcoin davalarını ve olumlu olumsuz haberleri takip edip yatırımınıza arka çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap