Kredi Notu 5 Farklı Yol ile Nasıl Yükseltilir

kredi notunu yukkseltmenin 5 farkli yontemi

Kredi Notu 5 Farklı Yol ile Nasıl Yükseltilir ve Kredi Notu Nasıl Yükseltmenin detaylarını bulacağınız haberde 2021 Kredi Notu Yükseltmeye ait bilgiler burada.

Daha evvela kart sahibi olmayanların kredi notu olmayabilir, sahip olunan kartlarınız ile beraber kredi puanınız dahi düşük olur. Bu yazımızda kredi notunuzu yükseltmenin 5 değişik yöntemini anlatacağım.

Bankaların kredi notlarını herkese açmasıyla beraber işe alımlarda dahi denetim edilir duruma gelen kredi notunun önemine değinmeye lüzum dahi yok.

Anlattığım yöntemleri uyguladığınızda kredi notunuzun yükselmeye başladığını fark edeceksiniz. Aslında kredi notu arttırmak zor değil, ama yeni bir aplikasyon olduğu için gereğince bilgilendirilmiş değiliz.

Kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun, doğru tedavi uygulandığında yükselecektir.

İşte kredi notunu yükseltme yöntemleri.

1- İHTİYACINIZ OLMAYAN HESAPLARI KAPATIN

Bazen gereksinim, bazende mecburi olarak bankalardan hesaplar açıyor ve bir köşede unutuyoruz. İşte bu aktif olmayan hesaplar sizin kredi puanınıza negatif tesir ediyor. İlk iş olarak kullanmadığınız yahut gereksinim duymadığınız hesaplarınız varsa bunların tamamını kapatarak, etkisinin 30 ile 60 gün içerisinde kredi puanınızda yükselme olduğunu hissedeceksiniz.

2- BORÇLARINIZI ÖDEYİN

Borç deyince aklınıza bankalar gelmesin yalnızca. Telefon, elektrik, su, doğalgaz, internet borçlarınız olmak suretiyle adınıza kayıtlı bütün faturaları ve banka borçlarınızı ödeyin. Adınızın fatura borçlarıyla anılmadığı sürelerde kredi puanınız yükselme trendine girecektir.

3- BANKALARLA ARANIZI DÜZELTİN

İhtiyamız olmayan banka kartlarını kapattıktan sonra, artan banka hesaplarınızı fatura ödemelerinde kullanmaya başlayın. Eğer tertipli ödeme yapamayacak kadar unutkan biriyseniz otomatik ödeme talimatını kullanın. Düzenli ödeme kuralını bozmayın. Harcamalarınızı nakit uygulamak yerine banka kartınız ile yapın. Bu sayede hem prosedür hacminiz artacak üstelik cebinizde duracak para banka hesabınızda kalacağından itimat tazeleyeceksiniz.

4- İSTİKRARI ELDEN BIRAKMAYIN

Son ödeme tarihleri sizin eşiğinizi belirler. Kredi kartı ekstrenizi son ödeme tarihinden evvela ödemek, bu konudaki istikrarı bozmamak kredi puanınıza direkt tesir edecektir. Bunun dışında; bankalar haberleşme kopukluğunu sevmezler! Sürekli telefon değişiklik yapmak yahut adres değişiklik yapmak bankadaki güvenirliğinizi zedeleyeceğinden, bu konularda dahi istikrarı kaybetmeyin.

5- KREDİ BAŞVURULARINIZI ERTELEYİN

Bankalara kredi kartı yahut kredi başvurularınızı devamlı yapar duruma gelmeyin. Arayan şahıs olmayan, aranan şahıs olun. Yaptığınız başvurulardan alacağınız her red yanıtı negatif tesir sağlayabilir. Kredi müracaatını derhal uygulamak yerine, yukarıdaki maddeleri birkaç ay uyguladıktan sonra bırakın onlar sizi arasın.

Kredi notları hesaplanırken alttaki hallere bakılır:

Kullandığınız kredi borçlarının vadesi
Borçlardaki gecikmeler
Faal olmayan hesap sayınız
Son sarfedilen kredinin tarihi
Borç bakiyeleri
Borçların tanımlı kredi limitlerine oranı
Toplam kredi kartı limitleri
ve Toplam kredi kartı borçları

Yorum Yap

Yorum Yap