• ALTIN (TL/GR)
  440,05
  % -0,35
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4516
  % -0,21
 • € EURO
  9,0209
  % -0,42
 • £ POUND
  10,1824
  % -0,04
 • ¥ YUAN
  1,1515
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,1012
  % -0,09
 • BITCOIN/TL
  257476,106
  % -6,38
 • BIST 100
  1.559,67
  % -0,34

Kredi Kartı Nakit Avans Çekim Faizi Oranları 2018

Kredi Kartı Nakit Avans Çekim Faizi Oranları 2018

Günümüzde en çok kullanılan Kredi kartları içinde bir çok özellik ter almaktadır. Bundan dolayı da artık günlük hayatta insanların en çok kullanmaya başladığı bir şeydir. Genellikle alışveriş esnasında kullanılan kredi kartları aynı zamanda müşterilerine nakit ihtiyaçları olduğu zaman ve taksitli çekim fırsatı vermektedir. Fakat yaptığımız incelemede genelde her bankada değişen miktarlarda olsa da fazla olduğu için çok tercih edilmiyor. Genellikle nakit paraya çok ihtiyacı olanlar tarafından tercih edilen kredi kartından nakit çekme işlemi ise çalıştığınız bankanın bankamatiğinden dileğiniz zaman ister tek çekim ister taksitli imkanlarıyla oldukça kolay gerçekleştirilen bir işlemdir.

Yasalar gereği kartlara getirilen bazı yeni kurallar ile bazen isteğiniz işlemi yapamıyor olabiliyorsunuz. Son çıkan yeni yönetmeliğe göre kredi kartının asgari ödeme tutarını 3 kez art arda ödemeyenlere banka tarafından nakit avans izni borcun tamamı ödeninceye kadar yeniden kullandırılmıyor. Bankalar arasında kredi kartı nakit avans çekim faizi miktarı değişiklik göstermekle birlikte ek para hakkı tanınan hesap kartları ile kıyaslandığında aslında tüm bankaların avans çekime yüksek faizler ile verildiğini görebiliyoruz.. Kredi kartlarından çekilen nakit avanslara ise günlük faiz uygulandığını ve son ödeme tarihi geçmeden ödenmezse bu faizin yansıdığını görebiliyoruz.
Bankalar Ne Kadar Faiz Uyguluyor?
Kredi kartı nakit çekim faizi miktarının bankalara göre farklılık gösterebilmektedir. Türkiye’de ki bazı bankaların kredi kartından çekilen nakit avansa aldığı faiz oranları aşağıda sizler için sıraladık.
TEB Bonus Card
yüzde 1.84,
Ziraat Bankası
yüzde 1.65,
Deniz Bank
yüzde 1,84,
İş Bankası
yüzde 1.84
olarak belirlemiştir. Yukarda yer alan oranlar bankaların en güncel nakit avans faiz oranlarıdır. Bir önemli dikkat edilmesi gereken ise bu oranların çekilen miktarın üzerinden hesaplanan yüzdeler olduğunu unutmamak gerekir. Bu da şu oluor çektiğiniz nakit avans ne kadar yüklü bir miktar ise ödeyeceğiniz faiz de o kadar artar. Öte yandan bankaların bu işlem üzerinde aldıkları ayrıca kullanım ücreti bulunmaktadır. Çekmek isteğiniz avans parayı taksitli değil de nakit kullanmanız sizin için daha yararlı olacak.