Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar Hangileridir?

Kredi kartı aidatı kesmeyen banka genellikle daha çok tercih edilir. Sizlere kredi kartı aidatı almayan bankalar listesini kaleme aldık.

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar

Kredi kartı aidatı almayan bankalar çoğunlukla daha çok tercih edilir. Kredi kartı aidatı almayan bankalar için Ziraat Bankası, İş Bankası ve Türkiye Ekonomi Bankası örnekleri verilebilir. Çoğu şahıs bankalarla çalışır ve bankada bir hesabı yer alır. Kredi kartı bir ödeme yöntemidir ve çoğunlukla çevrimiçi uygulanan alışverişler kredi kartı vasıtasıyla yapılır. Fazla kredi kartının bulunmasının dahi insanı zora soktuğu haller olur.

Kredi kartı için ödenti ödemesi yapmadan prosedür yağmak her bireyin isteyeceği bir haldir. Bu yüzden bankaların aidatı olmayan kredi kartları tercih edilir. Her kredi kartında ödenti sahip olunan değildir. Bankalar yönünden müşterilere yayılan farklı özellikli çok sayıda kredi kartı yer alır. Bazı bankalar müşterilerinin talepleri tarafında aidatı bulunan kredi kartının ödenti miktarının azaltılması prosedürünü gerçekleştirir.

Kredi kartı ödenti miktarının azaltılması her bankanın yaptığı bir prosedür değildir. Bu yüzden ödenti ödemek istemeyen şahıslar bankaların kredi kartı özelliklerini inceleyerek bir karar verebilir. Yapı Kredi Bankası ve TEB’in kartları ödenti kesintisi olmayan kartlara sahiptir. Bazı bankalar yönünden senelik kredi kartı ödenti ödemesi alınır ama 6 ayda bir ödeme yapılmasını talip bankalar dahi mevcuttur. Her ay olarak ödenti ödemesini alan bankalar vardır. Fakat çoğunlukla bankalar senelik ödeme talep eder. Müşteriler bu hali kabul ettiğinde sene nihayetinde öder.

Kredi Kartı Aidat Miktarı Nedir?

Kredi kartı ödenti kesintisinin miktarı bankadan bankaya farklılık gösterir. Kredi kartını aktif olarak kullanan şahıslardan birtakım bankalar ödenti ücreti alır. Kredi kartı ödenti miktarı dahi kartın özelliklerine göre farklı olur. Genellikle ödenti miktarı 50 TL ile 300 TL arasında farklı gösterir. Kredi kartına ilişkin özellikler ve gaye kitlesi gibi hususlardan ötürü kredi kartı ödenti miktarları etkilenebilir.

Kredi kartı kullanılmadığı sürece bankalar kart aidatı talep edemez. 6 ay süresince kullanılmayıp aktifliği düşmüş olan kartlardan kart iadesi istenmez. Kredi kartı aidatının yanında birtakım bankalar kartın yenilemesi için müşterilerden ilave ücret talep edebilir.

Hangi Bankalar Kredi Kartı Aidatı Almaz?

Kredi kartı aidatı kesmeyen bankalar için uygulanan liste bu şekildedir:

 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Enpara
 • ING Bank
 • HSBC
 • Yapı ve Krediler Bankası
 • Akbank

Türkiye içinde hizmet veren bankaların bazıları kredi kartı aidatı almaz. Ancak bu anlatılan bankalar bütün kredi kartları için değildir. Sadece birtakım belli kredi kartları için ödenti ücreti müşteriden alınmaz.

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar 2021

İş Bankası Aidat Ücreti Alınmayan Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası ödenti alınmayan kartlara sahiptir ama bu hepsi için geçerli değildir. Sadece belli kartları için ödenti kesintisi olmaz. 18 ve 25 yaş aralığındaki öğrencilere çıkarılan kartların rastgele bir aidatı bulunmaz. İş Bankası kartlarından biri olan Maximum kredi kartından dahi ödenti kesintisi yapılmaz. Bu kartın farklı olarak bir özelliği yoktur.

İş Bankası’ndan kredi kartı çıkarmak talip şahıslar hangi kredi kartından ödenti alınmadığını müşteri hizmetlerinden öğrenerek hareket etmelidir. Genellikle bu bankanın kredi kartı aidatları 50 TL ve 180 TL arasında farklılık gösterir.

Ziraat Bankası’nda Aidat Ücreti Alınmayan Kredi Kartı Var Mı?

Ziraat Bankası ödenti kesintisi yapmayan bankalardan biri olmuştur. Ziraat bankası başka bankalara göre bütün kredi kartları için ödenti ücreti almayan bir bankadır. Aidatı olmayan kredi kartı çıkarmak talip şahıslar pek çok tekniği tercih edebilir. Kredi kartı aidatı almayan bankalar içinde en çok tercih edilen bankadır. Kredi kartı başvurusunda bulunma yolları şu şekilde listelenmiştir:

 • Ziraat Bankası şubeleri
 • İnternet bankacılığı
 • SMS
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • ATM
 • Müşteri hizmetleri
 • Ziraat Bankası resmi internet sitesi

Bu listelenen platformlardan biri üzerinden kredi kartı müracaat prosedürü gerçekleştirilebilir. Başvurunun takibi de bu anlatılan platformlar üzerinden yapılır.

Vakıfbank Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartı Var Mı?

Vakıfbank kredi kartı aidatı birtakım kartlarda sahip olunan iken bazılarında yoktur. Vakıfbank Tercih Kart aidatı olmayan bir kredi kartıdır. Vakıfbank tan alınan pek çok kredi kartının aidatı vardır ama Tercih Kart ve Genç Kart kullanan şahıslardan ödenti kesintisi yapılmaz. Kredi kartı müracaatı uygulamak için çok sayıda yol yer alır. Bu yollar SMS, internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri gibi müracaat kanallarıdır.

Vakıfbank kredi kartı borcu erteleme, ödenti erteleme ve taksit erteleme gibi ilave özellikleri içeriğinde barındıran bir devlet bankasıdır. Bu bankanın müşterileri istediği takdirde aidatı olmayan kredi kartına geçişi kolayca sağlanabilir.

QNB Finansbank Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartı Var Mı?

Aidat ücreti almayan Finansbank bunu bütün kredi kartları için yapmaz. Bazı kredi kartları hariç başka kartlardan ödenti ücreti alınır. Card Finans Fix kredi kartı aidatı olmayan bir karttır. Eğer QNB Finansbank müşterisi olup aidatı olmayan kredi kartına sahip olmak istenirse Card Finans Fix kartı tercih edilebilir. Kart müracaatı uygulanabilecek müracaat kanalları şunlardır:

 • QNB Finansbank resmi internet sitesi
 • Müşteri hizmetleri
 • SMS
 • Mobil bankacılık uygulaması

Enpara Aidatı Olmayan Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Enpara aidatı olmayan kredi kartı veren bankalardan biri olarak tariflenir. Kolay ve kullanımı kolay altyapısının yanında pek çok farklı özelliği de yanında taşır. Aidat ücreti kesmeyen kredi kartına sahip bir banka olarak QNB Finansbank ile birlikte çalışır. Enpara’ya ilişkin kredi kartlarında ayrıyeten 3 bin Türk lirasına kadar taksitlendirme yapılabilir.

Bunların yanında müşterilerinin verecek ertelemesine ve taksit atlanmasına müsaade veren bir bankadır. Kredi kartı aidatı almayan bankalar arasında bulunan Enpara kredi kartı başvuruları bankanın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilir.

Yorum Yap

Yorum Yap