• ALTIN (TL/GR)
  441,39
  % -0,10
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4697
  % -0,10
 • € EURO
  9,0419
  % 0,00
 • £ POUND
  10,1737
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  1,1512
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,1014
  % 0,25
 • BITCOIN/TL
  271882,322
  % 3,77
 • BIST 100
  1.556,77
  % 2,12

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır 2020 ?

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır 2020 ?

18 yaşını doldurmuş ve iş kurmak isteyen girişimci ev hanımları, gençler ve başka bütün Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olan fertler devletten KOSGEB kredisi alabilmek için müracaatte bulunabilir. Her ehemmiyet muhtelif ilanlar ile ve yaptığı çalışmalar ile isminden soz ettiren KOSGEB bu sene da birçok teşvikten yararlanmanıza imkan sağlamaya devam ediyor. Peki; KOSGEB Kredisi Sebep Içerler 2020 seneninde kayıtlar sürüyor mu?
KOSGEB Kredisi Ne Demek?
Öncelikle hayallerinizi yapmak için başvuracağınız kredinin ne manaya yaklaştığını bilmelisiniz. KOSGEB tesis amacı; KOBİ olan başka bir deyişle Ufak ve Orta İşletme sahiplerine devlet desteklerinden faydalandırmak, projesi olan ama yaşama geçirecek parasal olanağı olmayan teşebbüsçülere hibe sunarak projelerini yaşama geçirmelerini sağlamak ve en ehemmiyetlisi de istihdam yaratmaktır. KOSGEB kredisi bu manada devletten alacağınız geri ödemesiz hibe kredi ya da faizsiz kredi seçenekleri ile karşınıza çıkacaktır. Hibe ve faizsiz geri ödemeleri kredilerden yararlanmak için kimi koşulları adına getirmeniz gerekmektedir. KOSGEB kredisi için müracaat şartları ve sebep müracaat uygulanacağı yazımızın başka satırlarında.
KOSGEB Kredisi Müracaatı Nasıl Yapılır?
Öncelikle, devlet dayanağı başka bir deyişle hibe kredi alarak yeni tek işyeri açmak istiyor iseniz, sektörünüzü belirlemeli ve KOSGEB doğrulusunda bu sektöre takviye yapılıp yapılmadığını öğrenmelisiniz ( KOSGEB-tarafından-hangi-sektörlere-destek-verilmektedir ). Bu listede bulunan sektörlerden birisinde olursanız devlet size her vakit muhtelif teşvikler ile takviye edecektir. KOSGEB doğrulusunda takviye gören sektörler listesinde, sektör ana ismi yazmaktadır. Inşa etmek dilediğiniz işin ana NACE kodunu bularak o sektörden uygulanan teşviklerden faydalanabilirsiniz. KOSGEB kredisi sebep alınırdan ziyade ilk olarak iyi tek projeniz olmalı ve en azından bilmeniz gerekenleri bilerek müracaatte bulunmalısınız. 2017 senesi için eğitim alarak teşebbüsçülük sertifikası alma mecburiyeti ortadan kalkmıştır.


KOSGEB Kredisine Giden İlk Yol: KAYIT OLMA

KOSGEB Data Zeminine kayıt olmalısınız. Buraya tıklayarak sol menüden KOSGEB’e ilk müracaat sekmesini tıklayınız.
Kayıt sayfasında size izahlar gösterecek, en altta ki kutucukları doldurarak BAŞVUR düğmesine tıklayın.
Sonrasında size form ileriki, burada ki verileri de noksansız doldurarak ileri demeniz yeterli.

Sonrasında KOSGEB doğrulusunda başvurunuz değerlendirilecektir. Lüzumlenen evrakların KOSGEB’e iletilmesinin sonrasında proje sunumu için KOSGEB size buluşma verir. KOSGEB iş planınız kabul edilirse KOSGEB kredisi almaya hak kazanırsınız. Unutmadan; 3 kez iş planı sunumu yapma hakkınız vardır.
Eğer esasen tek işyeri sahibi iseniz KOSGEB Kredisi Sebep Içerler 2018 senesi için yeniden aynı anda, veritabanı ekranından mensup girişi yaparak takviye görmek dilediğiniz proğramı seçmeniz ve beyanname güncellemesi yapmanız kafi olacaktır.