Eğer yatırım yaptığınız bir işi geliştirmek, daha fazla kişiye ulaşmak ve ürün ya da hizmetinize yenilikler katmak istiyorsanız belirli adımları uygulamanız gerekir. Yapacağınız küçük değişikliklerle kar oranınızı yükselteniz mümkündür.
Sosyal Medyayı Doğru Kullanın
İnternet dünyası günümüzde tüketiciye daha kolay ulaşmanın en popüler yollarından biridir. Blog sayfaları, instagram, twitter, facebook ve linkedin gibi önemli sosyal medya araçlarını faal olarak kullanın ve sürprizlerinizi, kampanyalarınızı eğlenceli şekilde aktarın. Ürününüz ya da hizmetinizle ilgili yapılan olumlu olumsuz yorumlara mutlaka yanıt verin. Eksi yönleriniz varsa, bunları kısa sürede gidereceğinize dair müşterilerinize söz verin.
İlgi Çekici Reklam ve Tanıtımlar Oluşturun
İnternette veya medya üzerinde kendinizi daha iyi ifade edecek reklam çalışmaları yapın. Müşterinizde beklenti yaratacak, onların ihtiyaçlarına kesin çözüm sunacak renkli tanıtımlara biraz bütçe ayırabilirsiniz.
Kampanyalar Düzenleyin
Bir ürün veya hizmetle birlikte gelen ücretsiz hediyeler müşterilerin her zaman hoşuna gidecektir. Eğer bir hizmet veriyorsanız bunların bazılarını ücretsiz sunmanız müşterinizi cezp eder. Eğer bir ürün satıyorsanız belirli alımlara fazladan ürün yahut hediye çeki gibi kampanyalar düzenleyin. Bireysel danışmanlık yapıyor ya da eğitim veriyorsanız, ilk seansı bedava sunarak müşterilerinizin size alışmasını sağlayabilirsiniz.
Referanslarınızı İyi Değerlendirin
Sizden memnun müşterileriniz her zaman yeni müşterilere açılacak bir kapıdır. Sizi sevdiği insanlara öneren, yönlendiren müşterilerinize ücretsiz ürün, satıştan kar veya bedava hizmet sunarak hedef kitlenizi geliştirebilirsiniz. Bundan dolayı müşterilerinizle iletişim halinde olun ve onların tanıdığı kişilerin sunduğunuz fırsatlardan yararlanmalarını istediğinizi belirtin.