İnternetten Para Kazanmanın Bilinmeyen 20 Farklı Kesin Yolu

İnternetten nasıl para kazanabilirim diye düşünenler için en popüler İnternetten para kazanmanın bilinmeyen 20 farklı yolu makalemizde.

İnternetten Para Kazanmanın Yolu

Bu kılavuzda, İnternetten para kazanmanın 20 kesin yolunu bulacaksınız; burada her kabiliyet ve her salık seviyesi için bir şeyler mevcut, okumaya başlayın ve en fazla ilgilendiğiniz internetten nakit kazanma fikrine odaklanın.

Amacınız kesinlikle, olasılıklar süresiz; yalnız ne yapacağınızı bulmanız ve hedeflerinize ulaşmanıza muavin olacak en iyi planı yapmanız icap eder.

Burada sizi derhal varsıl edecek büyülü bir strateji yahut internetten nakit kazanma yolu yok.

Süratli varsıl olma planları teoride kulağa yumuşak gelir fakat reel şu ki, onlardan varsıl olacak tek insanoğlu, arkalarında olanlardır.

Hem online aynı zamanda reel hayatta başarıya ulaşmak (fazla nakit kazanmak) güç ve vakit müşteri bir süreçtir ve bu kuralın fazla azca istisnası vardır.

Becerilerinizi ve bilginizi kullanarak internetten nakit kazanma ihtimaliniz devasa yükseklikte.

Hatta her ay on binlerce dolar yahut daha çok kazanmanıza imkan tanıdıkları olan bir internetten nakit kazanma fikri bile bulabilirsiniz.

Fakat onu elde etmek için fazla çalışmaya hazırlıklı olmalısın. Ek olarak, fasıla dizi başarısız olmaya hazırlıklı olmalısınız ve bu problem değil, hepimiz başarısız olur.

1. Anket doldurarak para kazanmak

Anket doldurarak para kazandıran uygulamalar ve firmalar mahsul tercihlerinizi ve satın alma davranışınızı anlamaya iş yapmaktadır. Bu çeşit verileri toplamak için online anketlere katılmanızı istiyorlar. Elbet bunun bedelini ödemeye hazırlar.

İşletmeler, anket sonuçlarına dayanarak mahsul geliştirme yahut reklamcılık açısından stratejik seçimler ve tahminler yapabilirler. Bununla birlikte, anketlere katılmak, internetten nakit kazanmanın basit bir yoludur.

Anket siteleri sizi paraya boğacak kadar deli değiller, sadece sizi anketlere katılmaya ikna etmek için mükafat öneri ediyorlar. Burada aslolan olan fazla sayıda firmaya kayıt olmaktır.

Her bir şirket size ayda 75 TL ödeme yapsa ve 5-6 tanesi ile sürekli haberleşme halinde olsanız, aylık 500 TL asla kötü sayılmaz.

2. Youtube’dan para kazanma

Kimin için: YouTube’dan nakit kazanmak için teknoloji tutkunu bir genç, güzel bir bayan yahut karizmatik bir oyuncu olmanıza gerek yok.

Hasılat: Bu, kaç görüntüleme alabileceğinize bağlıdır. Her 1000 görüntüleme için ortalama 1-3 dolar kazanacaksınız (ülkeye ve dile göre değişiklik gösterir).

Maliyet: Videolarınızı kurmak için neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır; muhtemelen videolarınız için birtakım kayıt ekipmanları (kaliteli bir kamera, mikrofon, tenvir kiti vb.) almanız gerekecek.

Aslen, bir kanal için iyi bir fikri olan ve devamlı olarak kaliteli videolar oluşturabilen hepimiz, YouTube’dan nakit kazanmaya başlayabilir.

Örneğin şu ki, YouTube dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Milyonlarca insan bunu yalnız keyifli videolar bulmak için değil, bununla birlikte her türlü şeyin iyi mi yapacağını öğrenmek için de kullanıyor.

Yeterince büyük bir kitlenin alaka duyduğu mevzular ile alakalı mükemmel videolar oluşturabildiğiniz sürece, YouTube’dan kolayca nakit kazanmak olası.

3. Makale yazarak para kazanmak

Kimin için: Yazma becerisine haiz olan ve internetten süratli nakit kazanmak isteyen hepimiz. Yazı yazmak, evden çıkmadan süratli nakit kazanmak için mükemmel bir seçenektir.

Hasılat: Ne kadar kabiliyetli bir yazar olduğunuza bağlı olarak, 100 sözcük başına 2 ile 35 TL içinde değişmiş olur.

Maliyet: Yok (sermayesiz nakit kazanma fırsatı).

Yazı yazarları, başta blog ve internet sayfası içinde ne olduğu iç olmak suretiyle her türlü içinde ne olduğu oluşturur. Sonuçta bu, ziyaretçi çekmek için içerik marketing stratejisinin bir parçasıdır.

İçerik yazarak evden çıkmadan nakit kazanmak istiyorsanız, imla yahut gramer hatalarınız olmadığından ve içeriğinizin akıcı olduğu için güvenli olmanız icap eder.

Kaliteli içeriğe olan istek nihayet birkaç yılda büyük seviyede arttı.

Bunun sebebi, içeriğin internet sitelerinin daha çok trafik almasına ve daha çok potansiyel alıcı ve satış oluşturmalarına muavin olmasıdır.

4. İnstagram’dan para kazanma

Instagram hesabınızı binlerce aboneye haiz olacak halde büyütebilirseniz, internetten nakit kazanmak fazla kolaydır.

Birçok marka, reklam yayınlamak için kendi sektörlerine yakın Instagram fenomenlerini arar; tek bir gönderi için binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Bir öbür seçenek, gönderilerinize satış ortaklığı linkleri ilave ederek İnstagram’dan nakit kazanmaktır.

Bu işin püf noktası tam olarak popüler olmakla ilgili olduğundan ”insanları iyi mi etkilerim” diye düşünmeye başlasanız iyi olur. Buna çözüm bulanlar esasen İnstagram’dan nakit kazanmaya başladı bile.

Şayet web üstünden nakit kazanmak için toplumsal siteler arasından seçim yapmak zorunda kalırsanız, İnstagram ilk tercihiniz olmalı.

Şu sebeple ötekiler popülarite açısından artık tatmin noktasına gelmişken, İnstagram gün geçtikçe üzerine koyuyor.

Ne kadar kazanılır? Bu, peşinize takılan kitlenin ne kadar büyük olduğuna ve uyguladığınız stratejiye (nakit kazanma yöntemi) bağlı olduğundan kati bir sayı vermek yanlış olur.

5. Blog yazarak para kazanmak

Kimin için: Bu, talep eder birazcık fazladan nakit kazanmak, talep eder uzaktan çalışmak, isterse ufak bir servet kazanmak isteyin, kelimenin tam anlamıyla her insanın deneyebileceği bir şeydir.

Hasılat: Yazdığınız mevzuya ve büyük seviyede ortaya koyduğunuz çabaya bağlıdır. Ayda birkaç sima dolar, hatta 1 milyon dolar olabilir.

Maliyet: 750 TL kadar.

Bu, sürdürülebilir hasılat için internetten nakit kazanmanın en iyi yoludur.

Sadece, blog yazmanın devamlı ve tertipli olarak üstünde çalışmanız ihtiyaç duyulan bir evde nakit kazanma fikri olduğu bilmelisiniz.

Ve blog yazarak ayda 20 bin TL’den çok nakit kazanan blog yazarlarından biri olmak istiyorsanız, o vakit fazla çalışmanız icap eder.

Blogdan nakit kazanma yollarına erişince, aralarından seçim yapabileceğiniz fazla sayıda seçenek mevcut; tekrar de hatırlanması ihtiyaç duyulan fazla mühim bir şey, birkaç strateji uygulayarak birden fazla gelir akışı yapmaya çalışmanız gerektiğidir.

Blog yazarak internetten nasıl para kazanılır?

İşte birtakım fikirler:

 • Google Adsense kullanın.
 • Satış ortağı yapın.
 • E-kitaplar, online kurslar şeklinde dijital mamüller satın.
 • İşletmeler ve blog yazarları için danışmanlık hizmetleri sunun.
 • Sponsorlu içerik yayımlayın.

6. Satış ortaklığı ile para kazanma

Satış ortaklığı, web ortamında satılan herhangi bir ürünün reklamını yaparak satışına vesile olmak şartıyla elde edilmiş hasılat olarak anlatım edilebilir.

Bu reklamı size verilen hususi bir irtibat ile yapıyorsunuz. Reklam için, blog, toplumsal medya ve Adwords tercih edilebilir. Ben blog üstünden izah yapmayı seçtim.

Bu benim internetten nakit kazanmak için ilk uyguladığım metot ve bence edilgen gelir elde etmek isteyen hepimiz için en müsait online nakit kazanma yöntemidir.

Uygulaması basit, yatırım nerede ise yok ve gelir potansiyeli fazla yüksek. Ilave olarak, bir defa monte edildiğinde pratikte bunu unutabilirsiniz; yalnız en az bir bakım lüzumlu olacaktır.

Satış ortaklığı, mahsul önerileri yahut analizleri yayımlayacağınız bir blog açmaktan ibarettir. Bu analizlerde mamüllerin satılmış olduğu aslolan internet sayfalarına linkler veriyoruz. Bu linkler yöntemiyle meydana getirilen her bir satış, size bir miktar komisyon getiriyor.

Bu sistemin gelir potansiyeli seçtiğiniz pazara (mahsul kategorisi ne kadar fazla satılırsa ve ne kadar pahalıysa, o denli iyidir) ve bununla birlikte harcadığınız zamana bağlıdır.

Satış ortaklığı ile internetten nasıl para kazanabilirim?

 • Bir blog sitesi oluşturun.
 • Analizler, karşılaştırmalar ve tavsiyeler edebiyat.
 • Blog sitenizi tanıtın.

Ve siz uyurken bile çalışan otomatik bir internetten nakit kazanma projeniz olsun.

Bu sistemle online nakit kazanmak nispeten basittir, sadece büyük rakamlar almak istiyorsanız saatlerce çalışmanız gerekecektir.

7. Adsense ile para kazanmak

İnternet üstünden nakit kazanmanın en iyi yollarından bir öteki, internet sayfalarında reklam yayınlamaktır.

Bir mevzuyla alakalı bir internet sayfası açar, okuyucuları çeker ve bir defa orada olduklarında, muayyen bir eylemde bulunduklarında kolayca nakit kazanırsınız.

Reklamcılığın en büyük pozitif yanları, internetten nakit kazanmak için okuyucunun herhangi bir şeyi satın almak zorunda olmayışıdır.

En yaygın olanı okuyucu bir reklamı tıkladığında nakit kazanmaktır. Aslen bu fiil, hayattaki en mühim reklam ağının emek harcama şeklidir; Google Adsense.

Adsense, kullanım kolaylığı ve reklam veren sayısı yardımıyla fazla popülerdir. Kolayca kayıt olmuş olursunuz ve başvurunuz onaylandıktan sonrasında ufak bir kod ilave ederek internet sitenize reklam koyabilirsiniz.

Adsense odaklı bir internetten nakit kazama projesi için, muayyen bir mevzuda umumi salık elde eden bir blog açmanız öneri edilir.

Mesela, aş tarifleri, magazin yahut finans ile alakalı salık yayınladığınız bir internet sayfası oluşturabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmanın 20 Farklı yolu

8. Facebook’tan para kazanma

Facebook, insanların istilasına maruz kalmış olduğu müddetçe her vakit internetten nakit kazanma fırsatları sunacaktır. Facebook sayfaları insanları bir araya toplamak ve basit nakit kazanmak için ülkü alanlardır.

Tatminkar sayıda beğeni almış olan sayfalar satış ortaklığı amaçlı kullanılabilir, sponsor gönderi yayımlayabilir yahut direkt satılabilir. Bu sizin online nakit kazanma eylemine bakış açınıza (uyguladığınız stratejiye) bağlıdır.

Popüler bir fan sayfası her vakit akça nakit anlama gelir. Elinizin altında parasız bulunmasına karşın böylesine kuvvetli bir reklam fırsatı varken, her halde internetten nakit kazanmak olası.

9. Stok fotoğraf satarak para kazanma

Kimin için: Uzaktan nakit kazanmak isteyen ustalaşmış ve amatör fotoğrafçılar.

Hasılat: Kafi sayıda resim çekerseniz, ayda birkaç sima dolar kazanabilirsiniz.

Maliyet: Esasen bir kameranız olduğu sürece yok.

Şayet resim tutkunuz var ise ve iyi cazibe yapıyorsanız, o vakit bir fotoğrafçı olarak uzaktan nakit kazanma olanakları vardır.

Görüntülerinizi yüklemenize ve her indirildiklerinde nakit kazanmanıza ruhsat veren fazla sayıda yığın resim sitesi vardır.

İndirme başına ödeme çoğu zaman küçüktür, bu yüzden büyük bir yığın resim galerisi oluşturmanız icap eder. Bu muhtemelen yavaş bir süreç olacaktır, sadece hobiniz esasen fotoğrafsa, o vakit mantıklı olabilir.

Yığın resim sitelerine bir göz atmalı ve ne çeşit görüntülerin iyi satıldığını görmelisiniz; çoğu zaman daha umumi olan ve bir işe yönelik sahneler en popüler olanlardan bazılarıdır.

10. Online kurs oluşturun

Kimin için: Öğretilebilir bir beceriye haiz olup, online nakit kazanmak isteyen hepimiz.

Hasılat: Kursunuzun ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak fazla çok potansiyel vardır. Birtakım insanoğlu online kurs satarak milyonlar kazanıyor.

Maliyet: Halihazırda haiz olduğunuz donanıma bağlı olarak birkaç sima dolar.

Bir mevzuyu iyi biliyorsanız, online bir kurs kurmayı düşünmelisiniz. Oluşturdukları online kurslardan yılda milyon dolar kazanan insanoğlu mevcut.

Dolayısıyla, başkalarının da öğrenmek isteyeceği herhangi bir kabiliyet yahut bilgiye sahipseniz; aş yapmak, SEO, internet tasarımı, fotoğrafçılık yahut aklınıza gelebilecek derhal derhal her şey olabilir.

Teachable, en sevdiğim kurs oluşturma platformudur ve bütün kurslarımı satın almak için kullandığım platformdur.

Udemy diğer bir popüler kurs oluşturma platformudur, sadece Teachable kadar fazla özelliğe haiz değildir. Udemy, teknolojiyle alakalı mevzularda uzmanlaşmıştır. Elde ettiğiniz miktar, kursunuzu kaç bireyin satın aldığına bağlıdır.

Öbür bir seçenek de, daha geniş bir kabiliyet yelpazesi öğretmenize imkan tanıdıkları olan Skillshare’dir. Videolarınızı kaç bireyin izlediğine bakılırsa ödeme alıyorsunuz.

Bir kurs oluşturmanın en büyük pozitif yanları, kusursuz bir edilgen gelir akışı (uyurken bile nakit kazanma) yaratmasıdır. Kursunuz her satıldığın, siz uyuyor olsanız bile internetten nakit kazanabilirsiniz.

11. Etsy de el işi ürünler satmak

Etsy, hususi el yapımı eserlerini satmak isteyen hepimiz için en popüler pazar yeridir. Bunu tıpkı N11 şeklinde düşünün, ama burada yalnız el yapımı yahut vintage mamüller satılıyor.

Kıyafet, takı yahut mobilya şeklinde onlarca kategori üstüne el işi mamüller satılan bu platform, dünya genelinde hizmet veriyor.

El işi ve vintage ürünlere alaka duyanların müdavimi olduğu Etsy, sizi güç bulunan potansiyel müşteriler ile buluşturmak için mükemmel bir yerdir.

Etsy tabanlı bir uzaktan nakit kazanma eylemine girişmeden evvel lütfen hizmet şartlarını okumayı unutmayın.

12. Twitch üzerinden para kazanmak

Kimin için: İnternetten nakit kazanmak isteyen istekli oyuncular.

Hasılat: Ne kadar iyi olduğunuza bağlıdır, sadece birkaç bin dolar kazanabilirsiniz.

Maliyet: İyi bir internet kameranız olduğu sürece yok.

Şayet benim yaşımdaysanız, muhtemelen bunu şaşırtıcı bulacaksınız, sadece insanoğlu aslen yalnız oyun oynayarak nakit kazanabilirler.

Tek gereksinimleri olan bir oyun, bir Twitch kanalı ve insanları izlemeye yönlendiren bir kişiliktir.

Twitch’i asla duymadıysanız, temelde oyuncular için en büyük diri gösterim platformudur; burada hepimiz oynadıkları oyunları diri yayınlamaya başlayabilir ve değişik taktiklerle evden çıkmadan nakit kazanmaya başlayabilir.

Oyun oynamaktan keyif alıyorsanız, bu hakikaten sevdiğiniz bir şeyi yaparak nakit kazanmanın o denli basit bir yoludur ki, ne olursa olsun denemeye paha.

13. Grafik tasarım ile para kazanma

Grafik tasarım eğitimi almayan bir çok şahıs, bir grafik tasarımcı olarak kariyer fikrine soğuk bakar. Sadece gerçekte, giriş seviyesi bir grafik tasavvur işi için her vakit bir lisans derecesine ihtiyacınız yoktur.

Bütün şirketlerin kabiliyetli grafik tasarımcılar tarafınca açılan süslü logolara ihtiyacı yoktur. Bazılarının Canva şeklinde internet sitelerinde açılan esas grafiklere ihtiyacı vardır.

İnfografik, poster, arma yahut banner şeklinde görüntülerin oluşturulması vakit alır, bu yüzden birçok firmanın dışarıdan desteğe ihtiyacı vardır.

Esas dijital becerilere sahipseniz, bu hizmetleri sağlayabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde Canva’da ustalaşabilirsiniz. Hangi kariyere haiz olursanız olun yahut hangi uzaktan işi yapmayı planlıyorsanız yapın, grafik tasavvur, öğrenmeye paha bir beceridir.

Şayet alıcı bulmak istiyorsanız, grafik tasarımcılar için hususi bir pazar yeri olan 99designs, uğramanız ihtiyaç duyulan ilk adres. Ya da öbür özgür emek harcama türlerinde olduğu şeklinde, hizmetlerinizi Fiverr ve Upwork şeklinde popüler özgür emek harcama sitelerinde pazarlayabilirsiniz.

Doğal ki, bir grafik tasarımcı olarak çalışmak, fazla kabiliyetli sanatçılar için daha çok gelir sağlar. En kabiliyetli tasarımcılar saatte 100 dolar kazanabilir. Daha kolay projeler için fazla daha azca kazanırsınız.

14. Diğer tasarım hizmetleri

Society6, tasavvur hikayesinde iyi uğraş çıkaranlar için internetten nakit kazanma fırsatı sunuyor.

Mobilya, elbise, konut dekoru, duvar sanatı, poster, telefon kılıfı vb. Herhangi bir mevzuda tasavvur projeniz var ise bunu Society6 yardımıyla paraya çevirmek olası.

Bu platform yalnız benzersiz tasarımlar satan hususi bir pazar yeridir. Platforma kayıt olarak kendinize hususi bir dükkan açıyorsunuz. Hemen sonra haiz olduğunuz hususi kabiliyeti kullanarak yapmış olduğunuz benzersiz tasarımları buraya ekliyorsunuz.

En güzel tarafı ise, hususi tasavvur satın almak isteyen milyonlarca ziyaretçisi mevcut. Şu sebeple platform, tasavvur alanında dünya markası olmuş durumda, fazla çok trafik alıyor ve işini iyi yapanlar kucak kucak kazanıyor.

İnsanların sevilmiş olduğu tasarımlara sahipseniz bu internetten nakit kazanmanın kati ve çok iyi bir yolu olabilir.

15. Pinterest üstünden para kazanmak

Pinterest, her ne kadar devletimizde çok alaka görmüyor olsa bile web üstünden nakit kazanmak için elverişli bir platform. 400 milyondan çok kullanıcısı mevcut ve şaşırtıcı bir halde bunların %80’lik bölümü hanımefendidir.

Pinterest, tıpkı İnstagram şeklinde görsel paylaşıma dayalı toplumsal ağlardan biri bulunmasına karşın birazcık daha değişik bir yapısı mevcut.

Toplumsal medyada mantık hep aynı işler. Sizi takip eden bolca sıfırlı bir kitle yoksa, online nakit kazanmayı düş bile etmeyin. Pinterest üstünde pano isminde olan kendinize hususi sayfalar açıyorsunuz.

Burada belli bir kesime hitap eden kusursuz görseller paylaşarak takipçi toplamanız gerekiyor.

Hedef aldığınız takipçi sayısına geldikten sonra satış ortaklığı yapabilir, sponsor alabilir yahut internet sitenize ziyaretçi çekerek internetten nakit kazanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

16. Forum sitesi açarak para kazanma

Takma ad kullanıyor olsalar bile yorumların reel insanoğlu tarafınca yapılıyor olması forumları en cazip kılan etkendir.

Herhangi bir mahsul satın almak isteyen hepimiz İlk olarak öbür insanların yorumlarını öğrenmek amacıyla forumlara bakıyor. Doğal ki yalnız bununla sınırı olan değil: Forumlar, bununla birlikte tecim ve yardım almak için mükemmel ortamlardır.

Forum sitesi açmanın en büyük pozitif yanları ise üyelerin devamlı orijinal içerik üreterek sizin yerinize çalışmasıdır. Orijinal içerik, Google’da zirveye çıkmanın altın anahtarıdır.

Bilhassa bunca rakip varken hangi mevzuda forum açmanın daha karlı olacağına karar vermeniz lazım.

Üstelik binlerce, hatta milyonlarca üyesi olan forumları yönetmenin bir bedeli mevcut. Gün içerisinde oluşturulan binlerce mevzuyu yahut mesajı tek başınıza denetim etmeniz olası değil.

Şayet popüler bir foruma haiz olmak istiyorsanız, ilk olarak insanların ortak noktalarını araştırın. Böylece onları aynı çatı altında biriktirerek internetten nakit kazanma şansınız olur.

17. Sosyal medyada influencer olun

Kimin için: Sosyal medyada mükemmel olan insanoğlu.

Hasılat: Sadık bir takipçi kitlesi oluşturduğunuzda tek bir sponsorlu gönderi için 500 $’dan çok kazanabilirsiniz.

Maliyet: Yok. Büyüdükçe ve nakit kazanmaya başladıkça daha çok yatırım oluşturmaya başlayabilirsiniz

Toplumsal medyada influencer olmak basit değildir, sadece düşündüğünüz kadar güç da değildir. Örneğin şu ki, insanoğlu yalnız inanılmaz derecede güzel veya bir mevzuda kabiliyetli oldukları için influencer haline gelmiyorlar.

Buna stratejik bir uğraş şeklinde bakarsanız, influencer olma şansınız katlanarak artacaktır. Evet, birazcık vakit alacak fakat ne olursa olsun yapılabilir.

Toplumsal medyada influencer olmanın fazla emek gerektirdiği kati. Sadece doğru stratejileri izler, mükemmel içerikler oluşturur ve devamlı olarak yeni içerik yayınlarsanız, internetten nakit kazanmak için büyük bir şansınız olur.

18. Online çeviri yaparak para kazanmak

Kimin için: Yabancı dili fazla iyi olup online nakit kazanmak isteyenler.

Hasılat: Çoğu zaman 500-1.000 sözcük başına ortalama 10-25 Dolar. Sadece bir yabancı dili fazla iyi biliyorsanız, uzaktan nakit kazanmanın basit ve hatta keyifli bir yolu olabilir.

Maliyet: Yok (sermayesiz nakit kazanma fırsatı).

Birtakım insanoğlu online çeviri ile aynı anda hem geçinmeyi aynı zamanda dünyayı dolaşmayı başarıyorlar. Kulağa düş şeklinde geliyor, değil mi? Sadece, bir dili çeviri meydana getirecek kadar iyi bilmek basit değildir ve iyi bir alıcı tabanı kurmak çok vakit alır.

UzmanKirala, SadeceON, Bionluk, Upwork yahut Fiverr tercüme yaparak internetten nakit kazanmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Yapmanız ihtiyaç duyulan her platforma aza olarak duyuru bırakmak.

19. Freelance hizmet sunarak para kazanma

Freelancing, her vakit internetten nakit kazanmanın popüler bir yolu olmuştur ve fazla sayıda seçeneğe haizdir. Farklı becerilere haiz insanoğlu için özgür görevler sunan çeşitli internet sayfaları vardır.

Çoğu zaman bu platformlarda sunulan işler, tercüme, video tertip, arma tasarımı yahut PowerPoint sunumu hazırlama şeklinde kolay şeylerdir.

İşlem fazla basittir:

 • Potansiyel müşteriler ile iletişime geçmenizi elde eden platformlardan birine kayıt olun,
 • Hizmetinizi yayınlayın ve bir eder koyun,
 • İşe alınmayı bekleyin.

Geliriniz tertipli olarak harcadığınız vakit ve çabaya bağlı olacaktır. Birtakım insanoğlu ayda tam bir maaş, hatta birkaç bin dolar kazanıyor, sadece fazladan gelire ihtiyacınız var ise çoğu zaman kafi olacaktır.

Şu anda en popüler platformlar ve bu yüzden size alıcı getirebilecek en yüksek kapasiteye haiz olanlar:

SadeceON, UzmanKirala, Bionluk: Bolca alıcı hacmine haiz bu üç platform her tür freelance işe aracılık ediyor.

Forumlar: R10, Wmaracı, İyinet şeklinde webmaster forumları özgür çalışanlar için tür tür uğraş fırsatları sunuyor.

Upwork: Bir tek İngilizce dilinde, sadece ustalaşırsanız haiz olduğu alıcı sayısı sebebiyle fazla büyük bir potansiyele haiz.

Fiverr: İngilizce dilinde ve hizmet istek eden birçok alıcı mevcut, sadece fiyatlar birazcık düşük.

20. E-Kitap yazarak para kazanmak

Kimin için: Yazma hikayesinde hırslı olup, internetten nakit kazanmak isteyen hepimiz.

Hasılat: Nitelik, niş (birtakım e-kitap nişleri ötekilerden mühim seviyede daha popüler) stratejiniz ve promosyon şeklinde birkaç değişik değişkene bağlıdır. Sadece iyi bir kitabınız var ise ve onu iyi mi tanıtacağınızı biliyorsanız, ayda 5.000 dolar hatta daha çok kazanabilirsiniz.

Maliyet: Ücretsiz bir şekilde adım atmak olası olsa da, en azından bir editöre yatırım oluşturmaya paha.

Yazma becerilerinize ve marketing kabiliyetinize güveniyorsanız, bir E-kitap yayıncısı olarak evde nakit kazanmak size müsait olabilir.

Birtakım yerleşik yazarlar bile e-Kitap yayıncılığına geliyor, bundan dolayı bir kitabı direkt okuyuculara satmak, yazarların fazla daha çok kar elde etmeleri anlamına geliyor.

E-kitap yazmak, süratli nakit kazanmak için iyi bir seçenek değildir; bir kitap yazmak vakit alır ve fazla sayıda takipçiniz yoksa, bir gecede yüzlerce kopya satmanız pek mümkün değildir. Hem de, e-Kitap yayıncılığı mükemmel bir edilgen gelir kapısı olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap