İnstagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır 2021

İnstagram üzerinden nasıl para kazanılır sorusuna yanıt arayan için, İnstagram üzerinden para kazanmanın en etkili yöntemlerini makalemizde derledik.

İnstagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır

Hepimiz İnstagram üstünden akça kazananların fazla hususi taktikleri ya da sırları bulunduğunu düşünüyor. Lakin ortada bir gizem falan yok. Toplumsal medyada her şey gözler önünde yaşanıyor.

Girişimci bir yapıya haiz oldukları için mükemmel projelere imza atanlar mevcut, hakikaten kabiliyetli oldukları için ismini duyuranlar mevcut, yalnız tabii oldukları için fenomen olanlar mevcut, bir de hiç bir kabiliyeti olmadığı biçimde fazla emek harcayarak İnstagram’dan akça kazananlar mevcut.

İnstagram’dan akça kazanmak için kaç takipçi icap eder?

Aslen takipçi sayısından ziyade ne kadar etkileşim aldığınız daha önemlidir. Bir tek 10 bin takipçiniz bile olsa, şayet yeterince etkileşim alıyorsanız İnstagram’dan akça kazanmak için yeterlidir.

Mühim olan peşinize takılan kitleden en iyi halde yararlanmak için müsait bir stratejiye haiz olmaktır. Esasen burada İnstagram’dan kazanmak için lüzumlu stratejileri konuşacağız.

İnstagram’dan akça kazanma yolları 2021

Şimdi, 2021’de en fazla kazananlar tarafınca uygulanan popüler İnstagram’dan akça kazanma yolları ile alakalı konuşalım. Ondan sonra İnstagram takipçi sayısını arttırmaya yönelik tüyolar vereceğim. Ek olarak, makalenin sonucunda ”İnstagram’dan iyi mi akça kazanılır” başlığı altında numune projeler paylaştım.

1. Reklam alarak İnstagram’dan akça kazanma

Kendi İnstagram profilinizi unutun. Onunla işimiz yok. Burada yegane gayemiz İnstagram’dan akça kazanmak olduğuna gore, bu işe daha ustalaşmış açıdan bakarak tam anlamıyla hasılat odaklı bir profil açmak lazım.

Her yönüyle büyüleyici, hatta beni takip et diye parlayan bir profile ihtiyacımız mevcut. Peki, bolca takipçi çekecek olan fikirler iyi mi bulunur?

Sonuçta bu platformu eğlenmek amacıyla da olsa devamlı ziyaret ediyorsunuz. Peki, sizi cezbeden, takip etmekten kendinizi alamadığınız profillerin ortak özellikleri nelerdir? Bunu birazcık düşünün.

Farkındayım, bunu dile getirmek basit, lakin bulmak kuvvet. Esasen aşmanız ihtiyaç duyulan en büyük sorun bundan ibaret. Mükemmel bir düşünce bulana kadar araştırmaya devam edin.

Reklam alarak İnstagram’dan akça kazanmak, daha fazla fenomen olarak malum şahıslar tarafınca tercih ediliyor. Hafife almayın! Fazla takip edeni olan fenomenler, tek bir paylaşımla 50 bin TL’den çok akça kazanıyor.

En güzel yanı, burada hiç kimseye yapıt satmak benzer biçimde bir çabanız yok. Tek hedef, daha çok etkileşim almak. Ne kadar çok etken takipçiniz var ise o radde iyi. Bundan dolayı reklam verenler aldıkları etkileşim sayısına gore ödeme öneri ediyor. Peki, reklam verenler iyi mi bulunur?

Müşterilerin size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Aslen takipçi açısından varlıklı ve bir o denli etken bir hesabınız var ise, reklam teklifleri almanız kaçınılmaz. Ek olarak,

R10, İyinet, Wmaraci benzer biçimde forumlara aza olarak mevzu açabilirsiniz,

Sadeceon, Bionluk, Fiverr benzer biçimde sitelere duyuru verebilirsiniz,

Sektörünüzle ilgili olan firmaları araştırarak onlara ulaşabilir ve teklifinizi iletebilirsiniz.

2. Satış yaparak İnstagram’dan para kazanma

İntagram’dan satış yapmak için elimizde üç seçenek mevcut. Satış ortaklığı yapabilir, kendi ürünlerinizi satabilir ya da toptan tedarik ettiğiniz ürünleri pazarlayabilirsiniz.

Şimdi, ustalaşmış olarak İnstagram’dan satış yapmak isteyenlere birtakım tavsiyelerim olacak:

Ne satmalı?

# Inceleme ve tecrübe: Hangi mamüller fazla satıyor, rekabet ne durumda, istek olmasına rağmen hemen hemen kimsenin pazarlamayı us edemediği niş mamüller mevcut mı?

Şayet 20221’de İnstagram’dan akça kazanmak hikayesinde ağırbaşlı iseniz, bir çıkış noktası bulana kadar her türlü olasılığı masaya yatırmak zorundasınız. Lakin bütün bu tarz şeyleri yaparken çabuk etseniz iyi olur.

Fazla tutacak bir ürüne öncülük yapmak normal olarak basit değil. Kilit nokta, karar verdikten derhal sonrasında çok vakit ve kapital masraftan işe koyulmak. Evvel denemeler yaparak piyasanın nabzını ölçün.

Satmayacak ürünlere daha en baştan lüzumsuz yere çok yatırım yaparak bütçenizi zorlamayın. Öğrenci gore çözümleme ederek gerekirse ondan sonra ilave yatırım yaparsınız.

Mamüller satmadığı biçimde ısrar etmek yerine, değişik seçenekleri kontrol edin. Tutmayan ürünleri değiştirin.

# Konsept: Aynı ürünleri satmaya çalışan yüzlerce markaya rakip olmak yerine, fazla daha değişik ve orijinal bir projeye yatırım yapmak daha bereketli olabilir.

Kendi tarzını yansıtan tasavvur ürünleri İnstagram’dan satarak akça kazanan onlarca butik hesap bulunduğunu bilmenizi istiyorum.

Nasıl satılır?

# Mamüllerin fiyatını tayin: Benzer ürünleri çözümleme ederek yaklaşık bir eder bulmak olası. Şayet piyasada benzer mamüller yoksa tek seçenek tecrübe yapmaktır. Değişik fiyatlar deneyerek istek durumuna müsait bir eder çıkarmaya çalışın.

Istek mühim, lakin tek müessir değil. Üretim, kargo benzer biçimde her türlü harcaması masraf hanesine yazdıktan sonrasında her satıştan ne kadar kaldığını iyice hesaplayın.

# Ergonomik e-ticaret altyapısı: Havale ya da kapıda ödeme metotları hazırda var, lakin bunlar her iki yan için değişik riskler demek. Havale, tüketici tarafını riske atarken kapıda ödeme satıcılar acısından sorunlu olabiliyor.

Ödemeyi havale kanalıyla istek ettiğinizde pek fazla müşterinin size kuşkuyla yaklaşarak caydığına tanık olacaksınız. Itimat sorununu ortadan kaldıracak değişik çözümler bularak satışları 10 kat attırmak olası.

Shopier.com, her iki tarafı garanti dibine alarak ödeme çözümleri sunan mükemmel bir sistem.

Sisteme parasız kayıt olanlar, dükkan sayfasına haiz olabilir, kredi kartı ile taksitli satış yapabilir. Ek olarak, İnstagram’dan akça kazanmak isteyenler için her türlü teknik desteği veriyor.

Not: Shopier dükkan sayfanızı yalnız Instagram’dan satış yapmak için değil, dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Sunum

# Öykü yaratın: Biçim yaratın. Kalabalık içinde ayrım edilmenize vesile olacak bir hikayeniz olsun. Öbür butikler tarafınca kullanılan klasik yapıt görselleri yerine, hikayesi olan orijinal görseller hazırlayın.

# Görsellik: Görselliğin ön planda olduğu bir platformda satış oluşturmaya çalıştığınızı ihmal etmeyin. Içten, sade ve kaliteli görsellerle ürünleri ön plana çıkarmaya odaklanın.

Doğru kullanım

# İletişim: Bir tek popüler olmak İnstagram’dan akça kazanmak için kafi olmaz. Yapmış olduğunuz her paylaşım mükemmel tepkiler alabilir, lakin kafi değil. Bütün bunların yanında haberleşme fazla mühim.

Aranızda her vakit ara olsun, lakin sorulara içten bir halde cevap vermeye çalışın. Gülmece kullanın, lakin abartmayın. Belli bir çizginiz olsun.

Her bir takipçiniz, potansiyel müşteriniz olacak. Onlara eder verdiğinizi hissettirmeye çalışın. Muhtelif anketler yaparak ne istediklerini problem.

Fırsat taktim etmek

# Kampanya: Çekilişler, hediyeler ya da indirimler her vakit tüketiciye cazip gelir. İnstagram’dan akça kazananlar, bilhassa ilk dönemler zorlandıklarını konu alıyor.

Bu sancılı dönemi daha bereketli atlatmak için kampanyalar yapın. Her ne kadar kampanyalar size extra harcama çıkaracak olsa bile bir halde telafi edilir.

# Reklam: Daha çok takipçi edinmek, satış yapmak ya da marka yaratmak amacıyla İnstagram’a reklam verebilirsiniz. Hedefiniz belli olduktan sonrasında reklamları buna gore dizayn edin. Amacınıza hizmet eden reklamlar hazırlayın.

# Armağan: Tekrarlanan siparişler istiyorsanız, her bir müşteriye hususi bulunduğunu hissettirmeniz lazım. Bunu sağlamak için sizden alışveriş meydana getiren her insana ufak hediyeler göndermeye çalışın.

Not: İnstagram’dan akça kazanmak için herhangi bir ürünü/ürünleri satmak isteyenler fizibilite etüdü yapmadan yığın yapmayı aklından bile geçirmesin. Dijital pazar, çarşıda butik açmaya benzemez. Ufak stoklar ile tecrübe yapmayı unutmayın.

İnstagram’da takipçi sayısını artırmanın yolları 2021

Değişik teknikler ile toplumsal medyayı maniple ederek takipçi arttırmak olası. Lakin bu ahlaki olmadığı kadar, yarar da sağlamaz. Bundan dolayı rızası haricinde sizi takip edenler bunu ayrım ettikleri vakit sizi terk paha.

Ek olarak, sistemi belli bir müddet maniple edebilirsiniz, sadece eninde sonucunda anlaşılır ve hesabınız kapatılır. İnstagram’dan akça kazanmak için verdiğiniz onca emek çöpe masraf.

Şimdi anlatacağım İnstagram’da takipçi kazanma yolları aslen hepimiz tarafınca biliniyor, lakin yanlış uygulanıyor. Başlamış olalım.

1. Içtenlik mühim

İnsanlar, içten ve itimat veren kişileri ya da markaları kendilerine daha yakın hissettikleri için takip etmekten kendini alamaz.

Bu nedenle toplumsal medyada içten ve ulaşılabilir olmanız gerekiyor. Burada yegane amacımız İnstagram’dan akça kazanmak olsa bile ara ara işin içerisine birazcık gülmece katmak iyidir.

Çok misli kuralları olan kurumsal şirketler bile lakırdı mevzusu toplumsal medya olunca daha elastik davranıyor.

Tamamen İnstagram’dan satış oluşturmaya odaklanmış olmanız, asla gülmece anlayışınız olmadığını göstermez. Yeri vardığında birazcık gülmece kullanarak ulaşılabilir ve içten olduğunuzu gösterin.

2. Kaliteli görsel kullanmayı davranış haline getirin

Fotoğrafları yüklemeden evvel fazla daha cazibeli hale getirmenize yarayacak programlar var. Üstelik bu tarz şeyleri kullanmak inanılmaz kolay.

Şayet mümkünse kendi çektiğiniz fotoğrafları kullanmaya çalışın. Stüdyo ortamında çekilmiş klasik tanıtım görselleri fazla daha kaliteli olsalar bile insanların orijinal fotoğraflara %78 daha çok güvenilmiş olduğu kanıtlanmıştır.

Dikkat ederseniz İnstagram’dan akça kazanan ustalaşmış butik sahiplerinin bu taktiği benimsemiş bulunduğunu görebilirsiniz.

3. Video kullanmak müspet sonuçlar verebilir

İnstagram’dan akça kazananlar, ürünleri ve marka kıymetini ön plana çıkarmak amacıyla yaratıcı videolar çekmeyi tercih ediyor. Lakin bunu gereğinden çok kullanarak takipçi kaybedenler bulunduğunu bilmenizi istiyorum.

4. Soruları cevapsız bırakmayın

Kitleniz tarafınca yöneltilen sorulara esprili bir üslupla yanıt vermekten kaçınmayın. Rencide edici olmadığı sürece eleştiriye ya da tepkilere aleni olun. Ek olarak size yardımcı olmaları için yardım istemekten çekinmeyin.

5. Biografi (izah) bölümü ilk izlenim için fazla mühim

Biliyorsunuz ki, ilk izlenim fazla mühim. Bio bölümüne, içten bir izah girin. Anlam ifade etmeyen ifadeler kullanmayın. İnstagram’dan akça kazanmak için takipçilere itimat verecek bir görüntü yaratmaya çalışmak fazla mühim. Sonuçta toplumsal medyanın en büyük problemi, itimat meselesi.

6. Hashtag’leri doğru kullanın

Yapmış olduğunuz paylaşım ile tam ahenkli sade etiketler kullanın. Rakip analizi yaparak bereketli hashtag’ları ortaya çıkarmak olası.

Ek olarak İnstagram üstünde arama yaparak yapmış olduğunuz paylaşım hakkında çıkan neticeleri çözümleme edin. Böylece size müsait olan en popüler Hashtag’ler karşınıza çıkacak.

Lakin direkt bu tarz şeyleri kullanmak yerine rekabetin daha düşük olduğu niş hashtag’lar daha iyi sonuçlar verir. Bundan dolayı popüler olan hashtag’ler ile milyonlarca paylaşım yapıldığı için sizin paylaşımınız bu kalabalık içinde kaybolur masraf.

Mühim olan fazla çok hashtag kullanmak değil, bereketli bir halde kullanmak. İnstagram’dan akça kazananlar 4-5 adet ilgili ve sade hashtag kullanan paylaşımların daha bereketli bulunduğunu söylüyor.

7. Partner edinin

Benzer takipçi kitlesine haiz öbür İnstagram’dan akça kazananlar ile haberleşme kurarak uğraş donanması öneri edin. Direkt rakip olduğunuz hesaplar doğal ki bu şekilde bir ortaklığa sıcak bakmaz.

Lakin bilvasıta yoldan rakip olduğunuz hesaplar ortaklaşa iş oluşturmaya yanaşacaktır. Sonuçta bu ortaklaşa iş, iki tarafın da daha çok hasılat elde etmesine büyük katkı sağlayabilir.

Bu halde uğraş donanması yaparak çapraz kampanyalarla mükemmel sonuçlar elde edenler mevcut. Mesela, pabuç satışı meydana getiren hesaplar, butik işleten hesaplar ile çapraz satış yapabilir.

8. Yeniliklerin peşini bırakmayın

Toplumsal medya, devamlı yenilenen yapısıyla her vakit yakından takip istiyor. İnstagram’dan akça kazanmak ya da değişik bir proje olması asla mühim değil, yenilikleri ayrım ederek ilk tatbik eden girişimciler her vakit bir adım öndedir.

9. İnstagram’da doğru zamanda paylaşım yapmak etkileşimi arttırıyor

Şu saatte paylaşım yapmış olursanız kati daha çok verim alırsınız diyebilmek için takipçi kitlenizi çözümleme etmek koşul.

Yaşamın her yerinde olduğu benzer biçimde İnstagram’da paylaşım yapmanın da ne olursa olsun doğru tarihi olmalı. Daha çok kişiye erişerek etkileşimi zirveye çıkarmak için en doğru tarihi bulmanız verimi artıracaktır.

İnstagram, daha evvel kronolojik acıdan sıraladığı görselleri, artık etkileşim sayısına gore çözümleme ederek sıralıyor. Bundan dolayı doğru zamanda paylaşım yaparak daha yüksek sayıda etkileşim almanız ehemmiyet kazanmıştır.

En bereketli günleri ve saatleri saptamak için yapmış olduğunuz paylaşımları her yönüyle çözümleme edin. Mühim olan sizi takip eden kitle tarafınca verilen tepkiyi ölçmeniz.

Notlar alın. Ondan sonra bu tarz şeyleri masaya yatırıp en çok etkileşim aldığınız doğru tarihi belirleyin.

İnstagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır Yöntemleri

İnstagram’dan nasıl para kazanılır? 2021

Şayet fazla akça kazanmak istiyorsanız insanların bolca olduğu bir mekan seçmeniz icap eder. İnstagram, fazla süratli bir halde milyonlarca insana erişmek için elverişli bir platform. Peki, İnstagram’dan iyi mi akça kazanılır?

Satış ortaklığı yaparak İnstagram’dan para kazanmak için örnek projeler:

1) İnstagram butik hesabı açmak

İnstagram’ın Türkiye ayağında butik tarzında oluşturulan, direkt ya da satış ortaklığı sistemi ile yapıt satışı meydana getirilen fazlaca çok hesap mevcut.

Bizim gayemiz direkt satış değil. Bizler alıcı ile muhatap olmadan yalnız reklam linklerini paylaşıp kenara çekilip bekleyeceğiz.

Doğrusu müşteriyi direkt mamüllerin satılmış olduğu internet sayfalarına yönlendirip satılan her yapıt için payımızı alacağız. Alıcı ile ilgilenip satılanları ve faturasını gönderecek olan mamüllerin sahibidir.

Satış ortaklığı ile İnstagram’dan nasıl para kazanılır?
  • İnstagram resim paylaşımı meydana getirilen bir toplumsal medya organı olduğundan paylaştığınız mamüllerin fotoğrafları çarpıcı ve göze latif gelen resimler olmalı ki insanoğlu ilgilensin.

İlgi çekecek ya da sezonun modası olan ürünleri seçin ve bunların en cazibeli resimlerini paylaşın. Doğal ki bunlar ortaklaşa iş yapmış olduğunuz, şu demek oluyor ki satmak dilediğiniz mamüllerin en iyi resimleri olmalı.

  • Hedef kitlenizi iyi belirleyin, giysi amaçlı butik açtıysanız yüksek takip edeni olan benzer hesapları takip edin ve o sayfanın fotoğraflarını beğenenleri takip edin.

Bu metot pek adil değil benzer biçimde gözükmüyor, lakin bunu hepimiz yapıyor. Bu sayede potansiyel müşteriyi kısa zamanda kendi hesabınıza çekmiş olmuş olursunuz.

Bu stratejiyi uygularken mühim olan şudur; öbür butik işleten hesaplar sizden fazla daha kaliteli ürünleri müsait fiyatlara satıyorsa işiniz fazla kuvvet. Lakin bu avantaj sizin elinizde ise öbür butik hesapları ezip geçersiniz.

  • Resim paylaşımı yaptıktan sonrasında alaka bulan ürünleri belirleyin ve bu tarz şeyleri gündemde tutmak için aynı ürünü belli aralıklarla paylaşmaya devam edin.

Birtakım dostlar mamüllerin yalnız bir kaç fotoğrafını yüklemeyi kafi buluyor, sadece insanoğlu ne satın alacaklarını her açıdan görmek istiyor. Bunu fırsata çevirmek ve doğal ki daha çok akça kazanmak sizin elinizde.

  • Paylaşım yaparken anahtar kelimeleri pas geçmeyin, şundan dolayı paylaşımlarınız onlar yardımıyla daha çok kesime ulaşır. Bilhassa tatbik içi meydana getirilen aramalarda anahtar kelimeler dirimsel ehemmiyet taşır.

Aramalar kararı sizi kabul eden İnstagram kullanıcıları, diğerlerine oranla alışverişe daha yatkındır. Sonuçta ne aradıklarını bilerek sizin hesabınıza ulaşmışlardır ve niyetleri bellidir; alışveriş.

Anahtar kelimelerin direkt potansiyel alıcı getirmiş olduğu kesindir. Lakin bunu sakın abartmayın. Resimde ne var ise ona müsait kelimeler kullanın.

Sırf daha çok kişiye ulaşmak için alakasız anahtar kelimeler ile insanları kandırmayın. Resimde ”fasulye” varken, anahtar kelimelerde pabuç kullanmak ahlaki değildir.

Esasen ”fasulye” kelimesini arayan bireyin amacı bellidir ve pabuç ile işi olmaz. İşin sırrı; insanlara aradıklarını vermek, şu demek oluyor ki potansiyel alıcılara ulaşmaktır.

  • Daha fazla kadın ürünleri ağırlıklı paylaşımlar yapmanız hasılatınızı fazlaca etkisinde bırakır. Kadınların bilhassa pabuç, çanta benzer biçimde ürünlere karşı büyük zayıf iradesi vardır. Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan onlara istediklerini vermek ve karşılığında İnstagram’dan akça kazanmak.

Bu güne kadar web üstünden en fazla ne çeşit mamüller satın aldığınızı düşünsenize. Sonuçta siz bununla birlikte bir potansiyel müşterisiniz. Bu halde düşünmek müşteriler ile empati kurmanızı ve doğru ürünleri bulmanıza inanılmaz katkı sağlar.

  • Mamüllerin bilhassa müspet taraflarını ön plana çıkarmaya çalışın. Gövde tarzı hikayesinde muavin olacak ölçüleri paylaşın. İnsanlar satın almak istedikleri mamüller ile alakalı her ayrıntıyı bilmek talep eder.

2) İnstagram Üzerinden Ayakkabı Mağazası Açmak

Pabuç, butiğe gore birazcık daha basit hatta daha karlıdır. Butikte anlattığım kriterleri aynı burada da uygularsanız satış ortaklığı yaparak İnstagram’dan akça kazanabilirsiniz.

Satış ortağı olacak ürünleri bulmak işin en basit kısmıdır. Online satış ortaklığı veren firmaların aktüel listesini paylaştım. Her birinin komisyon oranlarını görerek dilediğiniz ürünlere ortak olabilirsiniz.

Mesela, Trendyol.com %11.50 oranında komisyon veriyor ve bunun benzer biçimde daha yüzlerce marka mevcut. Her birinin binlerce tür yapıt sattığını aslına bakarsanız biliyorsunuz ki. Bunların büyük bölümü direkt satış ortaklığı taktim etmek yerine bu işi ustalaşmış boyutta yapmak için affiliate ağlarını kullanıyor.

Siz listesini verdiğim affiliate ağı denilen sitelere aza olarak arzu ettiğiniz markanın satış ortaklığını alabiliyorsunuz. Üstelik bunu yapmak için yapıt sahibi yahut alıcı ile haberleşme halinde olmanız gerekmiyor.

Bütün satış ortaklığı faaliyetlerinizi tek bir idare paneli üstünden yürütebiliyorsunuz ve anlık olarak gerçekleşen satışlardan hak ettiğiniz hasılatı görebiliyorsunuz. Esasen internetten para kazanma yolları içinde bu sistemi cazibeli kılan en büyük etkende budur.

Satış ortaklığı çalışmalarınız sonunda biriken komisyonlar ay sonucunda ya da 15 günde bir sizin dilediğiniz banka hesabına havale ediliyor.

Sizlere öneri verecek olursak; İnstagram üstünde paylaşılan bağlantılara tıklayarak erişmek olası değil. Bu durumda potansiyel müşterinin, paylaştığınız reklam linklerini açmak için tarayıcıya yazması ya da yapıştırması gerekiyor.

Lakin insanoğlu lakırdı mevzusu web olunca aşırı sabırsızdır. Sırf bu nedenle fazla sayıda alıcı kaybı yaşanıyor, lakin blog açarak bu kayıpları en üye indirmek olası.

Şayet fazla daha müessir bir halde İnstagram’dan akça kazanmak istiyorsanız, ortaklaşa iş yapmış olduğunuz sektöre hususi blog açmanız yararlı olacaktır.

Yukarıda verdiğim örneklere ahenkli olması açısından aynı mantıkla devam ederek açıklamaya çalışayım. Sektör belli olduğuna gore, blog mevzumuz pabuç ve kıyafet üstüne olmalı.

İlk yapmanız ihtiyaç duyulan sektöre ahenkli, kısa ve daha da önemlisi akılda duracak bir meydan ismi (domain) satın almak olmalı. Ondan sonra komisyon karşılığında ortaklaşa iş yapacağınız mamüller için öneri makaleleri yazmanız gerekiyor.

Doğal ki bu öneri yazılarını yazarken potansiyel müşteriyi sevk edeceğimiz reklam linklerini müsait bölgelere ekliyoruz. Bundan sonrasında İnstagram üstünde reklam yaparken direkt blog sitemize bağlantı verebiliriz.

Burada aslolan gayemiz hedef kitleyi reklam linkine tıklamaya ikna etmek olduğuna gore, akılda kalıcı bir blog ile bunu saylamak mümkündür.

Öbür bir gayemiz ise marka kurmak. Şayet içerik yeterliyse zaman içinde blog, Google üstünden ziyaretçi almaya da adım atar. Daha çok ziyaretçi daha çok akça kazanmak olduğuna gore her şey yolunda anlamına gelir.

İnstagram Üzerinden Ne Kadar Para Kazanılır? 2021

Bu soruya net yanıt verecek bir babayiğit hemen hemen doğmadı, aleni söyleyeyim. Asla akça kazanamaya bileceğiniz benzer biçimde, bir paylaşımda 3 bin $’da kazanabilirsiniz. Derhal bir numune vereyim.

Instagram’ın kurulduğu ilk başlarda aza olan, yaşamış olduğu kent olan Newyork’un fotoğraflarını paylaşan 27 yaşındaki Liz Eswein ismindeki bayanın şu lahza 1.4 milyon takip edeni mevcut.

THY benzer biçimde büyük firmalarla çalışıyor ve fotoğrafların almış olduğu beğeni başına ücret istek ediyor. Düşünün, sponsorlu bir resim paylaşıyor ve bunu 30 bin şahıs beğeniyor. 3 bin $ cepte. Bu da yetmiyor, sponsorlarla dünyayı dolaşıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap