Gümüş Hesabı Nedir? Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Gümüş hesabı nedir ve nasıl açılır, Gümüş hesabı hangi bankadan alınmalı, Ziraat, Vakıfbank, Garanti ve Kuveyt Türk bankalarının gümüş hesapları.

Gümüş Hesabı Nedir

Gümüş hesabı nedir ve bankada gümüş hesabı açma, hesapta mevcut olan para üzerinden gümüş alım ve satımı yapabilmeye imkan tanır. Fakat gümüş üzerinden herhangi bir işlem yapabilmek için ayrı hesap açmak gerekir. Bu durum, altın hesabı açmak ile tamamen aynı mantığa sahip sayılır. Vadesiz olarak açılan ve kullanıcının kendi parasıyla gümüş alıp satmasını sağlayan hesaba genel olarak “gümüş hesabı” adı verilmiştir. Söz konusu hesap açma işlemleri bazı bankalar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bununla birlikte, gümüş konusunda yatırımcıların daha fazla güvendiği başlıca bankalar mevcuttur.

Gümüş Hesabı Nedir ve Nasıl Açılır?

Gümüş hesabı açma işlemleri için bankaların talep edeceği yeterlilikler birbirinden farklı olabilir. Fakat müşterilerin bu hesap türünü oluşturmak için en fazla tercih ettiği bankalar genel olarak aynı yöntemler üzerinden gümüş hesabı oluşturma imkanı sağlar. Ayrıca gümüş yatırımı gerçekleştirmek isteyenler bu emtiayı fiziki olarak satın alabileceği gibi Forex piyasası üzerinden ya da VİOP işlemleri aracılığıyla da satın alabilir.

Gümüş yatırımının en güvenli yöntemi, bu konuya dair hizmet veren bir banka üzerinden hesap oluşturmaktır. İlgili banka, yatırım yapılarak elde edilen rezervi korumakla yükümlü olacağı için yatırımcının herhangi bir güvenlik riski yaşaması söz konusu olmaz.

İlgili bankalar üzerinden gümüş yatırımı için hesap açmak isteyenler öncelikle banka müşterisi olmalıdır. Eğer hiçbir bankanın müşterisi değilseniz ve bir gümüş hesabı açmak istiyorsanız, başvuracak olduğunuz banka öncelikle sizlerden bazı evraklar talep ederek adınıza bir banka hesabı oluşturacaktır. Gümüş hesabının oluşturulması da bu aşamadan sonrasına denk gelir.

Müşterisi olduğunuz bankanın gümüş yatırımı konusunda hesap açma hizmetinin bulunup bulunmadığını ise şubelerden öğrenmeniz lazımdır. Çünkü bankaların gümüş hesabı açma prosedürlerine dair internet üzerinde kesin bilgilendirmeler yoktur.

Hangi Bankada Gümüş Hesabı Var?

Gümüş hesabı açılabilecek bankalar, bu konuda önemli yatırımlara sahip olanların tavsiyelerine göre Kuveyt Türk, Fibabanka, Denizbank ve Türkiye Finans Bankası’ndan meydana gelir. Daha başka bankalar üzerinden de gümüş yatırımı için vadesiz hesap oluşturulabilmesi mümkündür fakat özellikle bu bankalar daha fazla tercih edilir.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Kuveyt Türk gümüş hesabı açmak isteyenlerin en başta tercih ettiği bankalardan bir tanesidir. Alınan gümüşleri 1000 / 1000 saflık oranı ile muhafaza eden Kuveyt Türk, gümüş hesaplarına aktarılacak olan kaynakların Türk Lirası, Amerikan Doları ya da Euro hesapları üzerinden satın alınabilmesine imkan sağlar.

Mobil bankacılık üzerinden talimat vererek belli zamanlarda otomatik olarak alım satım yapılması da mümkündür. Ayrıca Kuveyt Türk’ün bu konuda daha fazla tercih edilmesinin sebebi, satın alınmış olan gümüşlerin fiziki olarak teslim alınma sürecinin sorunsuzluğudur.

Gümüş Hesabı Nedir ve Nasıl Açılır ?

Deniz Bank Gümüş Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Denizbank gümüş yatırım hesabı için tercih edilmesi mümkün olan en önemli bankalar arasındadır. Size en yakın mesafedeki Deniz Bank şubesine uğrayarak bir hesap oluşturmanız ve bu hesabı internet bankacılığı üzerinden 7 / 24 kontrol edebilmeniz mümkündür.

Türkiye Finans Gümüş Hesabı Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Türkiye Finans Bankası aracılığı ile Türk Lirası, Dolar ve Euro hesaplarınızı kullanarak gümüş alım satımı gerçekleştirmeniz çok kolaydır. Ticareti yapılan ve banka rezervlerinde tutulan gümüşün saflık oranı ise 999 / 1000’dir. Türkiye Finans gümüş hesap açma işlemleri ise şubelerden ya da internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilir.

Fibabanka Gümüş Hesabı Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

“Gümüş hesabı hangi bankada var?” sorusunu soran yatırımcı adayları, bu konuda Fibabanka’nın hizmetlerinden rahatlıkla faydalanabilir. Yatırım yapmaya başlamak için Fibabanka şubelerine uğrayarak banka müşterisi olmak gerekir. Ayrıca Fibabanka aracılığı ile açılmış olan gümüş hesabı içindeki gümüşler fiziki olarak teslim alınamaz. Bunlar ancak TL ya da Dolar’a dönüştürülüp nakit olarak çekilebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap