• ALTIN (TL/GR)
  441,81
  % -0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4126
  % 0,58
 • € EURO
  9,0363
  % 0,53
 • £ POUND
  10,1620
  % 0,17
 • ¥ YUAN
  1,1438
  % 0,21
 • РУБ RUBLE
  0,0986
  % -1,33
 • BITCOIN/TL
  239471,534
  % 6,04
 • BIST 100
  1.542,45
  % -0,59

Findeks Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks Sorgulama Nasıl Yapılır?

bir bankadan bireysel olarak kredi başvurusunda dikkate alınan en temel ölçüttür. Daha önce bankalardan aldığınız kredilerin yanında, kredi kartları hesaplarınızdaki değerler bu notun oluşturulmasında dikkate alınan unsurlardır.
kredi notunun amacı bankaların hangi risk grubunda olduğunuzu belirlemektir. Eğer notunuz yeterliyse, bireysel olarak başvuracağınız kredi ihtiyaçlarınız bankalar tarafından daha kolay karşılanacaktır.
Findeks kredi notu düşük olan bireylerin bunu önceden bilmesi son derece önemlidir. Böylece alınma ihtimali düşük bir kredi başvurusu yaparak puanı düşürmek yerine, doğru adımları atarak kredi notunu yükseltme veya hangi bankanın size uygun olduğunu belirlemede fikir sahibi olabilirsiniz.
Aldığınız kredileri düzenli bir şekilde geri ödeyerek kredi notunuzun iyi bir derecede olmasını sağlayabilirsiniz. Ödenmiş krediler, sahip olduğunuz borç bakiyeleri, kredi kartı ödeme düzeniniz ve kredi kullanım oranınız bu puanın hesaplamasında rol oynamaktadır.
Findeks kredi notunu sorgulamak için yapacağınız şeylerden biri bankanızdan bu konuda bilgi almaktır. İlgili şubeye başvurarak veya kredi çekimi sırasında müşteri temsilcinize notunuzu öğrenmek istediğinizi belirterek notunuzu öğrenebilirsiniz.
Neredeyse tüm bankalar internet bankacılığını kullanarak kredi notunuzu öğrenme fırsatı sunmaktadır. Bankaya gitmeden, çalıştığınız bankanın internet adresine girerek not sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Kredi notunu öğrenmek için bir başka yol ise Kredi Kayıt Bürosundan bilgi almaktır. KKB, belirli bir ücret karşılığında sizlere borcunuz hakkında bilgi vermektedir. Bunun yanında bazı GSM operatörleri de kredi notunu öğrenebileceğiniz hizmetler sunmaktadır.