Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

ev hanimlarina kredi veren bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi, Ev Hanımları Kredi kullanabilir mi, Ev Hanımlarının Kredi Alması İçin Gerekli Belgeler Nelerdir.

Ev Hanımları Kredi Kullanabilir Mi?

Ev hanımlarının kredi kullanım hakkı, birkaç banka dışındaki bankalar için bulunmamaktadır. Ancak lüzumlu şartları yerine getirebilen ev hanımları için kredi kullanım talihi bulunmaktadır. Eğer ev hanımlarının kendilerine ilişkin bir kira geliri bulunuyorsa yahut kredi için teminat gösterebileceği bir gayrimenkulü bulunuyorsa, gereksinimleri tarafında kredi kullanım hakkına sahiptirler. Bu seçeneklerinin haricinde, tertipli bir ilave gelir yahut gelire sahip olan ev hanımlarının dahi kredi talebinde bulunma hakkı vardır. Ancak her ihtimalde, ev hanımlarına kredi vermeyi riskli bulan bankaların bu kredi başvurularını kabul etmemek gibi bir haklarının sahip olunan olduğu dahi unutulmamalıdır.

Ev Hanımlarının İpotek yahut Kefil ile Kredi Başvurusu Yapması Yeterli Midir?

Ev hanımlarına ipotekli kredi verilmesi, rastgele bir gelir ve teminat gösterilemeyen kredi başvurularına oranla, bankalar yönünden daha çok tercih edilmekte olan bir haldir. Herhangi bir teminat gösteremeyen yahut bir geliri bulunmayan ev hanımlarının kredi başvurularını kabul etmeyen bankaların, ev hanımları yönünden yayılan ilave teminatlar sonucunda kredi başvurularını onaylama ihtimalleri daha artmaktadır. Ayrıca kredi talebinin bankalar yönünden onaylanma ihtimalinin yükselmesi için, müracaatte bulunan ev hanımlarının SGK’lı olması gerektiği de unutulmamalıdır. SGK’sı olmayan ev hanımlarının, kefil yahut teminat gösterdikleri kredi başvurularının kabul edilme oranı azalmaktadır.

Ev Hanımlarının Kredi Alabilmesi İçin SGK’lı Olarak Ne Kadar Çalışması Gerekir?

Ev hanımlarında aranan SGK koşulu, her bankaya göre değişik sürelerde aransa dahi umumi olarak aranmakta olan zaman; son işyerinde 3 ay süresince SGK’lı olarak çalışılmak üzere, toplamda 12 ay olarak belirtilmiştir. Bunun haricinde son olarak çalışılmış olan işletme için asgari 6 aylık SGK talep eden bankaların dahi bulunmasının beraberinde, devler memuru olarak işe başlamış olan ev hanımları için rastgele bir SGK zamanı aranmamaktadır.

Ev Hanımlarının Kredi Alması İçin Gerekli Belgeler

Ev hanımlarının kredi müracaatı yapabilmeleri için tamamlamaları gereken birtakım belgeler bulunmaktadır. Kredi talebinde bankalar yönünden dilenen evraklar şu şekilde belirtilmektedir:

 1. Kredi talep eden bireyin hüviyet belgesi fotokopisi
 2. İkametgah belgesi
 3. Kişinin ikamet ettiği adrese ilişkin son 3 aylık faturalar
 4. Gelir belgesi yahut kira belgesi
 5. Emekliler için emekli hesap cüzdanı
 6. Çiftçiler için ÇKS belgesi
 7. Ev hanımının tertipli geliri yoksa eşine ilişkin aylık bordrosu
 8. İpotek için gayrimenkul tapusu
 9. Gerekli hallerde kefile ilişkin belgeler
 10. Kefil için; hüviyet belgesi fotokopisi, gelir belgesi, ikametgâh belgesi

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Detayları

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi vermenin beraberinde, kredinin alınması için pek çok hususta dahi tolerans tanımaktadır. Ziraat Bankası’nın ev hanımları için vermekte olduğu kredilerin genelinde, düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri bulunmaktadır. Ev hanımlarına hususi pek çok kredi kampanyası oluşturmakta olan Ziraat Bankası’nın, ev hanımlarına vermekte olduğu kredinin detayları ve şartları şu şekilde belirtilmektedir:

 1. Ziraat Bankası yönünden ev hanımlarına verilmekte olan kredilerin üst limiti 100.000 TL olarak belirtilmektedir.
 2. Verilen kredi için her daim durağan faiz sistemi uygulanmakta olup, tespit edilen faiz oranı %2,35’dir.
 3. Ziraat Bankası başka bankalardan değişik olarak, düşük miktardaki krediler için ev hanımlarından rastgele bir gelir belgesi talep edilmemektedir.
 4. Ziraat Bankası’nın aktif müşterilerinin hemen kredi çekme hakkı bulunmaktayken, müşteri olmayan bireylerin de süratli bir şekilde kredi talebinde bulunma imkanları bulunmaktadır.
 5. Ziraat Bankası’nın ev hanımları için vermekte olduğu kredilere müracaat etmek için; internet şubesi, SMS, taşınabilir şube ve Ziraat Bankası şubeleri kullanılabilir.

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi Detayları

Halkbank ev hanımlarına kredi olanağı yayınlayan devlet bankalarından bir tanesidir. Halkbank’ın ev hanımları için vermekte olduğu kredi türü “Özel Kredi” kategorisinde değerlendirilmektedir. Ev hanımlarının ihtiyaçlarının karşılanabilmesi hedefiyle kendilerine kredi olanağı gerçekleştiren Halkbank, alınacak kredileri 10.000 TL ve15.000 TL olarak iki farklı gruba ayırmaktadır. Halkbank’ın epey düşük faiz ve uzun vade fırsatlarıyla ev hanımlarına vermekte olduğu kredi ile ilgili bütün detaylar şu şekilde belirtilmektedir:

 1. Alınmakta olan krediler için 36 aya kadar vade opsiyonu sunulmaktadır.
 2. Alınan krediler için durağan faiz sistemi uygulanmaktadır.
 3. 10 bin TL’lik krediler için talep edilmekte olan faiz oranı %2,66 iken, talep edilen tahsis ücreti 52,50 TL olarak belirlenmiştir.
 4. 15 bin TL’lik krediler için talep edilmekte olan faiz oranı %2,66 iken, bu kredi için alınmakta olan tahsis ücreti 78,75 TL olarak belirlenmiştir.
 5. Krediler için uygulanan başvurunun neticeleri, tıpkı gün ev hanımlarına iletilmektedir.
 6. Ev hanımlarına verilmekte olan krediye müracaat etmek için; internet sitesi, SMS, müşteri hizmetleri, taşınabilir şube ve Halkbank şubeleri kullanılabilmektedir.

İş Bankası Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Detayları

İş Bankası ev hanımlarına kredi verirken, rastgele bir gelir belgesi talep etmemektedir. İhtiyaç kredisine müracaat etmek talip ev hanımlarının rastgele bir kira geliri bulunuyorsa yahut geçimlik, sosyal dayanak gibi rastgele bir yardım alıyor olmaları yeterli olacaktır. Bu türdeki gelirlerden rastgele birisine sahip olan ve bu gelirlerini kanıtlayabilen bütün ev hanımlarının, İş Bankası’nın sunmakta olduğu gereksinim kredisine müracaat hakkı bulunmaktadır. Ancak bu bireylerin üzerlerine kayıtlı bulunan bir gayrimenkulü teminat göstermesi ve bir bireyin kendilerine kefil olduğunu beyan etmeleri gereklidir. Kefil gösterilen bireyin kara listede yer almaması halinde, 60 aya kadar çıkan vade seçenekleriyle kredi alma olanağı bulunmaktadır.

İNG Bank Ev Hanımlarına Kredi Detayları

İNG Bank ev hanımları için kredi verirken, vermiş olduğu kredinin 60 aya varan vadelerle geri ödenmesi imkanını sunmaktadır. Başvuru için her bankanın talep etmekte olduğu standart koşulları talep etmekte olan İNG Bank, kredi için epey düşük faizler talep etmektedir. Gerekli şartlara sahip olan ve talep edilen kredi belgelerini tamamlayıcı bütün ev hanımları, ön müracaat için İNG Bank şubelerine gitmeli yahut internet şubesini kullanmaları gereklidir. Başvurusu onaylanan ev hanımlarının krediyi alabilmeleri için, banka şubesine gidip bir imza atmaları yeterli olmaktadır.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Detayları

Denizbank ev hanımı kredisi ile devlet bankalarından sonra, hükümetin projeleri için en çok dayanak sağlamakta olan banka olarak bilinmektedir. Tüm bankaların talep etmekte olduğu koşul ve evraklarla ev hanımlarına kredi vermekte olan Denizbank, kredi için epey çok basitlik sağlamak ve ev hanımlarının ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Denizbank’ın ev hanımlarının kredi çekebilmesi hedefiyle hazırlamış olduğu iki farklı kampanya bulunmaktadır ve şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Ev hanımlarına hususi altın günü kampanyası
 2. Ev hanımlarına mevduat biriken hesap kampanyası

Bu iki kampanyadan bir tanesinin tercih edilmesinin sonrasında, ev hanımlarının kredi başvurusunda bulunma hakları mevcuttur.

Yorum Yap

Yorum Yap