Etsy Mağazası Açarak Satış Yapmak

El yapımı benzersiz ürünleri, vintage eşyaları ve el işi malzemeleri Etsy mağazası açarak satış yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

etsy mağazası açma ve satış yapma

El yapımı benzersiz ürünleri, vintage eşyaları ve el işi malzemeleri Etsy mağazası açarak pazarlayabilirsiniz. Etsy’de satış yapmak arzu ettiğiniz ürünlere karar verdikten sonrasında, ürünlerinizi potansiyel alıcıların önüne çıkarmak için bir Etsy mağazasını iyi mi açacağınızı öğrenmeniz icap eder.

Bir Etsy mağazası açarken, platform ile alakalı havadis edinmek için birazcık vakit ayırın. Arkasından, Etsy mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyan en iyi uygulamalara dalabilir, Etsy’de satış oluşturmaya başlayabilirsiniz.

2005 senesinde kurulan Etsy, milyonlarca girişimciye kendi el yapımı işlerini kurmaları için kapılar açtı. Platform, herhangi birinin kendi e-ticaret mağazasını kolayca açmasına ve dünyanın dört bir tarafındaki müşterilere ulaşmasına imkan tanır.

Etsy, 60 milyondan çok etken müşteriye haiz bulunduğunu söylüyor. Bundan dolayı, bilhassa benzersiz el işi ürünlere sahipseniz, böylesine büyük bir kitleden para kazanmak güç olmaz.

7 Adımda Bir Etsy Mağazası Nasıl Açılır?

Demek el yapımı üstüne çalışmalarınız mevcut ve ürünlerini satmak için bir pazar bulmanız gerekiyor. Şimdi bir Etsy mağazası açma tarihi.

Benzersiz el yapımı ürünlerinizi sunabilmek için satıcı hesabınızı oluşturarak başlayın. Etsy’nin yeni satıcıları hazırlayıp çalışır duruma getirmek için muayyen bir dönemi vardır. Bundan dolayı, bu adımları izlemek önemlidir.

Burada, bir Etsy mağazasını iyi mi açabileceğiniz hikayesinde size rehberlik ediyoruz.

1. Bir Etsy Hesabı Oluşturun

Bir Etsy mağazasını iyi mi açacağınızı öğrenmeden evvel, esas bir hesaba ihtiyacınız mevcut. Etsy’de alışveriş yapanların bile bir adet olması icap eder. Kısaca bu adımı aslına bakarsan halletmiş olabilirsiniz. Aksi takdirde, kayıt için yalnız e-posta adresi ve şifreye ihtiyacınız mevcut.

Yahut kayıt için var bir Google yahut Feysbuk hesabını kullanabilirsiniz. Birtakım esas şahsi detayları ilave edin. Hatta bir resim ve kısa bir yaşam öyküsü ekleyebilirsiniz.

Bu, Etsy mağaza vitrininizde görünecek bilgilerden fark eder. Kısaca hemen hemen ürünlere yahut pazarlamaya girmenize gerek yok. Sadece müşteriler, mağazanızdan profilinize tıklayabilir, bundan dolayı ustalaşmış bulunmasına itina gösterin.

2. Bir Mağaza İsmi seçin

Bir hesaba haiz olduktan sonrasında mağaza detaylarını eklemeye adım atmak için “Etsy Mağazanızı Açın” seçeneğini tıklayın. Arkasından mağaza tercihlerinizi belirlemeye başlayın.

Belirtmeniz ihtiyaç duyulan ilk şeylerden biri mağazanızın adıdır. Bir işletme ismi seçmeye benzer bir mağaza ismi seçmeyi düşünün.

Bu, kullanıcı adınızı ve Etsy URL’nizi etkisinde bırakır, bundan dolayı üstünde düşünün. Mağaza ismini, Etsy’nin hususi onayına ihtiyaç duymadan yalnızca bir kere değiştirebilirsiniz.

Bir çok satıcı, sattıkları ürünleri açıklayan sözcükler yahut ifadeler eklemeyi yararlı bulmaktadır. Bu, alışveriş yapanların mağazanızı bulmasını ve hatırlamasını kolaylaştırır. Sadece, sizi, öbür satıcılardan ayırmak için birtakım yaratıcı laflar de eklemekten çekinmeyin.

Ek olarak, mağaza adınızın evvelinde alınmış yahut ticari markalı olmadığından güvenilir olun.

etsy mağazası açma

3. Mağaza Ayarlarını Oluşturun

Etsy mağazanızı resmi olarak açmadan evvel birkaç esas ayar yapmanız icap eder. Bunlar, diliniz, akça biriminiz ve konumunuz şeklinde şeyleri ihtiva eder. Ve her adım oldukça basittir. İşletmeniz için en müsait seçeneği seçmeniz kafi.

4. Ürünleri Mağazanıza Yükleyin

Artık satmak arzu ettiğiniz ürünleri eklemeye başlama tarihi. Her biri için bir antet, izah, etiketler ve en çok on resim ekleyebilirsiniz.

İdeal olarak, ürünleri hakkaten yayınlamadan evvel bu öğeleri hazır bulundurmanız icap eder. Her girişe net fotoğraflar ve açıklayıcı anahtar kelimeler eklediğinizden güvenilir olun.

İster Etsy’de el işi mamüller satıyor olun talep eder fazla muhtelif mamüller iç edin, ilerlerken listenizi güncellemeye devam edebilirsiniz. Girişlerinizi hemen sonra da düzenleyebilirsiniz.

5. Tutarları Belirleyin

Eklediğiniz her mahsul için paha belirlemeniz gerekiyor. Bir paha seçerken, sarf malzemelerinizi, işçiliğinizi, marketing giderlerinizi, öbür üretim maliyetlerinizi ve ek olarak işletmenizi karlı hale getirmek için kafi fazladan maliyeti göz önünde bulundurun.

Ek olarak, Etsy’deki benzer mamüllerin çoğu zaman hangi paha aralığında satıldığını araştırmak muavin olabilir, bu sebeple bu, müşterilerin ne kadar ödemek istediklerini izah edebilir.

Sadece, en düşük fiyata haiz olma hikayesinde baskı hissetmeyin. Kafi kar marjı olarak düşündüğünüz şeye bağlı kalınca.

Fiyatlarınıza nakliye harcamalarını da eklemeyi düşünün. Ayrı kargo ücretleri belirleyebilir yahut bunu mahsul maliyetlerine ekleyebilir ve parasız kargo sunabilirsiniz.

6. Ödeme ve Fatura Ayarlarını Seçin

Etsy’de satış oluşturmaya başladığınızda, tahsilat yapmak için bir yola ihtiyacınız olacak. Ek olarak, her ürünü Etsy’de listelemek için ufak bir ücret ve satılan her mahsul için bir miktar komisyon ödemeniz icap eder. Bu işlemleri kolaylaştırmak için PayPal (Türkiye’de yasak), banka hesabı, kredi kartı yahut banka kartlarınızı kullanın.

Ödemeleri Etsy Payments, PayPal (Türkiye’de yasak) yahut her ikisi vasıtasıyla da öğrenim edebilirsiniz. Etsy Payments, kişilerin kredi kartı yahut öbür seçeneklerle ödeme yapmasını kolaylaştırır. Etsy Payments, ödeme yöntemi olarak Etsy armağan kartlarını kabul etmenin tek yoludur.

7. Mağazanızı Özelleştirin ve Açın

Etsy, mağazaların öne çıkmasına muavin olmak için muhtelif yollar sunar. Nakliye süreleri şeklinde ayrıntıları içermesi ihtiyaç duyulan bir izah, profil resmi, antet resmi ve mağaza politikaları ekleyebilirsiniz.

Markalaşma şeklinde şeyler ile alakalı düşünmeniz ihtiyaç duyulan yer burasıdır; bir arma, kısa izah ve marka oluşturun. Etsy mağazanızın iyi mi göründüğünden memnun olduğunuzda, açılış tarihi gelmiştir.

Yeni Etsy mağazanızı toplumsal medyada duyurun yahut alıcı kazanmaya adım atmak için e-posta gönderin. Mağaza fotoğraflarınızı, açıklamalarınızı ve politikalarınızı hemen sonra gerekirse düzenleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap