Ethereum Madencileri Bitcoin Madencilerini Geçti

ethereum madencileri bitcoin madencilerini gecti

Ethereum Madencileri Bitcoin Madencilerini Geçerken, Ethereum madenciliği yapanlar, son birkaç gündür Bitcoin madencilerinden daha çok gelir elde etmeye başladı.

Ethereum madencileri, son birkaç gündür Bitcoin madencilerinden daha çok gelir elde ediyor.

The Block’s Data Dashboard’a göre, Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerinin kazandığı 67 milyon Dolar’a kıyasla Pazartesi günü bakımından günlük 77 milyon Dolar gelir elde ediyor. Veriler 7 günlük dinamik ortalama baz alınarak sunulmuştur. Yani son yedi günün ortalamasıdır ve kısa vadeli bir eğilimi gösterir.

Bitcoin’e kıyasla çoğalan kazanç huy yaptı!

Ethereum madencilerinin Bitcoin’e kıyasla çoğalan kazançları son birkaç ayda birkaç kere tekrarladı. Ethereum madencileri, Şubat ayı başlarında ve Nisan nihayetinde Bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde etti. Dikkat alımlı olan şey, bunun son birkaç senedir ender görülen bir vaka olduğu durumda son günlerde daha çok olmaya başlamasıdır.

Madencilerin daha yüksek gelirler görmelerinin nedenleri

Ethereum madencilerinin daha yüksek gelirler görmelerinin nedenlerinden biri, Ether fiyatının son birkaç ayda mühim ölçüde artmasıdır. Bitcoin’in fiyatı durgun seyrederken son haftalarda yükselmeye devam etti. Yıla 730 dolardan başladıktan sonra, bir Ether bundan sonra 4.300 dolar değerinde.

Diğer bir mühim niçin, ağın artan prosedür ücretleridir. Ethereum madencileri, gaz olarak bilindik ve eter ile ödenen prosedür ücretlerinin bir karışımından gelir elde edip yeni madeni para üretmek için sübvansiyonlarını bloke ederler.

Süreç Ethereum için nelere işaret ediyor?

Şu anda, Ethereum madencilerinin gelirinin %40’ı gaz ücretlerinden geliyor. Ancak bu Temmuz ayında yürürlüğe giren Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 ile ücretlerin bir alanı madenciler yerine aga gönderilecek.

Temmuz ayından itibaren, EIP 1599 başına iki ücret alınacaktır: Bir taban ücret, öteki madenciler için bir iştirak ücreti. Artık baz ücret yakılacak ve yalnızca dahil etme ücreti madencilere gidecek. EIP’nin umumi hedefi, kullanıcılar için prosedür ücretlerini kısmak.

Yorum Yap

Yorum Yap