• ALTIN (TL/GR)
  441,81
  % -0,28
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4126
  % 0,58
 • € EURO
  9,0363
  % 0,53
 • £ POUND
  10,1620
  % 0,17
 • ¥ YUAN
  1,1438
  % 0,21
 • РУБ RUBLE
  0,0986
  % -1,33
 • BITCOIN/TL
  238979,643
  % 6,19
 • BIST 100
  1.542,45
  % -0,59

En İyi Yatırım Yolları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

En İyi Yatırım Yolları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Elimizdeki sermayeyi doğru araçlarına yönlendirip, belirli oranda kar elde etmek hepimizin beklentilerinden biridir. Yatırım araçları, kar oranı ve vadesine göre farklı hacimde kar oranı ve riskler barındırır. Günümüzün en çok tercih edilen yatırım araçlarına ve dikkat edilmesi gereken noktalara göz atalım.
Emlak Yatırımı
En çok tercih edilen yatırım araçlarından biri emlak piyasasıdır. Bu piyasada alım satım yapanların bir miktar tecrübe sahibi olması ve bu alanda yatırım yapanların stratejilerini incelemesi gerekir. Emlak alıp daha sonra satıştan kar elde etmek istiyorsanız, bu piyasanın alırken karlı olmak üzerine kurulu olduğuna dikkat edip, şartların uygun olmasını beklemelisiniz.
Altın Yatırımı
Altın küçük ve büyük yatırımcıların tercih ettiği bir yatırım aracıdır. Altının tercih edilmesinin nedeni birçok ürüne göre daha güvenilir olmasıdır. Ancak hızlı kar elde etmek isteyenler için altın genellikle kısa vadeli bir yatırım aracı sayılmayabilir.
Banka Faiz Yatırımları
Bankalar yatırımcılarına faiz karı ile belirli oranlarda kar elde etme fırsatı sunar. Yıllık faiz güvenilir bir yatırım aracı olsa da piyasanın durumunun ve enflasyon gibi öğelerin beklentileri etkileyebileceğini ve bunun da risk demek olduğunu bilmeniz gerekir.
Borsa Yatırımı
Borsalar yatırımcılarına yüksek oranda kar sunan ve bunun yanında bazı riskler barındıran yatırım araçlarıdır. Riskleri azaltmak için birden fazla ürüne yatırım yapabilir, vadeli işlemlere girebilir, bekleyen emir gibi araçları kullanabilir ve piyasadaki verileri takip ederek temel analizlerle işlemlere girebilirsiniz. Borsa yatırımcısı olmak isteyenlere bu konuda eğitim almadan başlamamalarını öneriyoruz.