Elon Musk, Güneş Sistemi Ötesine Ulaşmanın Formülünü Açıkladı

Kripto Para ile Adından Sıkça Bahsettiren Elon Musk, Güneş Sistemi Ötesine Ulaşmanın Formülü Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu.

elon musk gunes sistemi otesine ulasmanin formulunu acikladi

Kripto Para ile Adından Sıkça Bahsettiren Elon Musk, Güneş Sistemi Ötesine Ulaşmanın Formülü Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu.

Ünlü Milyarder Elon Musk, insanlığın Güneş Sistemi ötesine ulaşmak için yapması gerekeni ifade etti. Buna göre, antimadde desteklenmiş uzay aracına gereksinimimiz var. Bilim insanları, antimaddenin bayağı madde parçacıklarıyla çarpıştıklarında enerji yapan sözde zıt parçacıklardan oluştuğunu belirtiyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, gene bir açıklamayla gündemde. Ünlü iş insanı, birtakım vakitler kripto para borsasına dair paylaşımlarıyla, birtakım vakitler Tesla elektrikli vasıta şirketiyle gündeme geliyor. Ancak bu kere, uzay taşımacılığına yönelik fikirlerini açıkladı.

Elon Musk, Güneş Sistemi Antimaddeyi Önerdi

Milyarder iş insanı, insanlığın bir “gezegenler arası medeniyet” olma yolunda büyük adımlarla ilerlediğini ifade etti. Devamında bir ileri mühim adımın, en azından Ay ve Mars’ın ötesine gezi edebilen vasıtalar ilerletmek olduğunu açıkladı. Bununla beraber bu araçların antimadde ile çalışması gerekliliğini sözlerine ekledi.

SpaceX CEO’su, ilk evvela, “Güneş Sistemi’nin ötesine geçmeden evvela Ay ve Mars’ın ötesine geçebilmeliyiz. Bunu dahi antimadde ile çalışan uzay aracı ile yapabiliriz.” dedi. Ardından şayet Musk, “Bu, gezegenler arası bir medeniyete sahip olmak için epey mühim bir ileri adımdır.” diye ifadesini sürdürdü.

ABD’li milyarder, tarihte pekçok uygarlığın nasıl yükselip alçaldığına işaret etti. Buna yönelik, medeniyetimizin düşmemesi için çok gezegene gitmemiz ve bunun gerçekleşmesi için antimadde için çalışmamız gerekliliğini savundu.

Elon Musk, Güneş Sistemi

Elon Musk, Güneş Sistemi

SpaceX’in Starship’i metanla, Falcon 9 şayet RP-1 adındaki epey rafine kerosenle çalışıyor. Ancak Elon Musk, bir Twitter paylaşımında gözlerini şuandan çok daha yüksek teknolojili bir füze yakıtına diktiğini gözler önüne serdi; antimadde. Musk, Mart ayındaki tweetinde bu enerjiyle roketlere güç sağlama ihtimalini itiraf etmişti.

Bilim kurguda, antimadde çoğunlukla fütüristik uzay araçları için bir yakacak yahut üstelik bir silahtır. Gerçekte, antiparçacıklardan meydana gelen bir madde. Fizikçiler hiç bir vakit çok çok üretim yapmayı başaramadı. Ancak başarırlarsa, bunun olağanüstü kuvvetli bir yakacak olacağına inanıyorlar. Örneğin, 2006’dahi NASA, yalnızca birkaç miligram antimaddenin bir uzay aracını Mars’a kadar iteceğini ileri sürdü.

Yorum Yap

Yorum Yap