E-Ticarette Nasıl Para Kazanılır?

Ticaretin dijital ortama taşınmış hali olan e-ticarette nasıl para kazanılır merak konusudur. Sizlere e-ticaret ile para kazanmanın yollarını araştırdık.

e-ticarette nasıl para kazanılır

E-ticaret, ticaretin dijital ortama taşınmış halidir. E-ticaret ile akça kazanmanın birçok yöntemi bulunuyor. Bunlardan bazıları kapital gerektirirken, bazıları da büyük sermayeler gerektirmiyor. İşte e-ticarette nasıl para kazanılır sorusunun yolları!

Kendi Web Siteniz İle E-ticaretten Para Kazanın

Bu adıma gelmeden evvel hangi yapıt veya mamüllerin satışını yapacağınızı, kar marjınızı iyi mi arttıracağınızı ve hangi işte daha başarıya ulaşmış olabileceğinizi iyice araştırmış olmalısınız. Yaptığınız araştırmalar nihayetinde kafanızda bir şeyler şekillendiyse aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

Diğer bir e-ticaret sitesinde satış yapmak yerine bütün yatırımları kendi sitenize harcamak istediniz ve bunun nihayetinde bir internet sayfası açtınız. Kendi internet sitenizi oluşturmanın en büyük artılarından bir tanesi, bağlı olduğunuz siteye komisyon tutarı vermemeniz.

Bu sayede bütün kar siz ve sizin harcamalarınıza kalacaktır. Bu durumun pek fazla olumlu getirisi olduğu benzer biçimde olumsuz yanları da bulunmaktadır. Olumsuz yanlarına numune vermek gerekirse: siteniz hemen hemen meçhul bir site olduğundan ziyaretçi sıklığı pek yoğun olmayacaktır. E-ticarette para kazanmanın yolları başlığı altında kim bilir en mühim başlıklardan biri ziyaretçi sayınızı arttırmak amacıyla reklam yatırımı yapmaktır. 

Lakin bu işlerde çömez değilseniz ve birkaç satış deneyimiz olduysa veya fiziki ticarette adınızı duyurmuş bir firma iseniz bu adım tam da sizlere göredir. Adınızı duyurmuş olduğunuz için vermeniz ihtiyaç duyulan reklam bütçeleri yüksek sayılara haiz olmayacaktır. Bu sayede aynı zamanda site üstünden yapmış olduğunuz satışlarda karınızdan komisyon vermek zorunda kalmazsınız. Şayet fiziki ticarette etken bir rolünüz var ise bu yolu tercih edebilirsiniz.

E-ticaret Sitelerinde Markanız İle Satış Yapın

Şayet işe sıfırdan başlıyor iseniz e-ticarette para kazanmanın yolları içinde size en müsait yöntemin bu bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu metot ile Amazon ,eBay, Trendyol benzer biçimde internet sitelerinde kendi markanızla satış yapabilirsiniz. Bu mağazalar sizlerden internet sitelerinde satış yapmış olduğunuz için komisyon kesecektir. Lakin şunu söylememiz gerekiyor ki bu internet sitelerinin ziyaretçi trafiğinden yararlanmanın karşılığında komisyonlar önemsiz olacaktır.

E-ticarette para kazanmanın yolu: Dropshipping

e-ticarette nasıl para kazanılır yolları

Dropshipping, e-ticarette bir yöntemin adıdır. Bu metot yardımıyla tedarikçiniz olmadan isterseniz kendi internet sitenizde isterseniz de amazon vb. sitelerde satış yapabilirsiniz. Bunu iyi mi yapacağınızı merak ediyor iseniz söyleyelim: Dropshipping, tedarikçi, alıcı ve satıcı arasında gerçekleşir. Satıcı ürünü müşteriye sunar. Alıcı ürünü beğenirse talepte bulunur. Bu istek tedarikçiye iletilir ve tedarikçi de ürünü müşteriye ulaştırır.

Bu metot ile satıcı, depo ve eleman yükünden kurtulmuş olur. Tedarikçiye payını vermiş olsa bile, kendi kar marjını da alır. E-ticarette para kazanmanın yolları içinde dropshipping en fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Günümüzde birçok girişimci tarafınca bu uğraş denenmektedir. Bilhassa işe yatırım yapmak gerekmediğinden, e-ticarete adım atmak için dropshipping muhteşem bir fırsat haline geliyor.

Para Kazanmaya Başlamak İçin Reklamlar Gereklidir

Hedefiniz yüksek meblağlar ise mutlaka reklamlardan faydalanmanız icap eder. Dünya genelinde ses getirmiş meşhur markalar bile reklam yapmaktadır. Sizler yeni süregelen girişimciler olarak dijital reklam fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ticari internet siteniz için en müsait reklam çeşidi, facebook reklamları olacaktır.

Bunun yanında tercih edebileceğiniz Google reklamları ve daha birçoğu size hizmet vermek suretiyle beklemektedir. Google ve Facebook büyük kitleleri yardımıyla size en acele getiriyi sağlayacak internet adresleri olacaklardır. Bununla beraber kitle ve bütçe yönetimiyle reklamlarınızı da yönetebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap