Dolar – euro kaç TL oldu? 16 Ağustos 2019 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum. Dolar/TL bayram tatili ardından yine 5,57 düzeyine yaklaştı.

Bankalararası piyasada dolar, 5,60’ın altında prosedür görmeye sürüyor. Öte yandan Euro/TL 6,19 civarında hareket ediyor. Dolar/TL, Arjantin’deki ön seçime yönelik ilerlemeler hasebiyle bayram tatilinin ilk günlerinde 5,60 düzeyinin üstüne çıkmıştı. Bayramın nihai günü global riziko iştahının yükselmesi eşliğinde gün boyu 5,58-5,59’da sakin seyretmişti.

Analistler, Kurban Bayramı tatili bundan dolayı yurt içi piyasalarda fiyatlamaların global ilerlemeler kapsamında şekillendiğine işaret ederek, Arjantin’deki politik tehlikeler hasebiyle piyasalarda çoğalan oynaklık ve mahalli varlıklardaki sert kıymet kayıplarının başka gelişmekte olan ülkelere bulaşabileceğine değin endişelerin riziko iştahını azalttığını ifade etti. Teknik yönden dolar/TL için 5,55 düzeyinin altında düşüşün ivme kazanabileceğini açıklayan analistler, 5,63’ün ise mukavemet konumunda yer aldığını dile getirdi.