Dogecoin Kurucu Ortağı Markus, DOGE’un Yükselişini Yorumladı

dogecoin kurucu ortagi marcus dogenin yukselisini yorumladi

Elon Musk’ın twitter paylaşımları ile değerlenen Kripto Para Dogecoin Kurucu Ortağı Markus, DOGE’un Yükselişini Yorumladı. Kripto Para Dogecoin’in kurucularından Billy Markus, son DOGE rallisini neyin tetiklemiş olabileceğiden bahsetti.

Billy Markus, meme-coin DOGE’u 2013’te Bitcoin parodisi olarak oluşturdu. Geçen ay Dogecoin 0,0026 dolar gibi düşük bir seviyeden el değiştiriyordu ve şimdilik en iyi dört dijital varlıktan birisi durumuna geldi. DOGE, metnin yazıldığı sırada 0,60’tan prosedür görüyordu.

Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE’u evvela “halkın para birimi” olarak adlandırıldı, sonra SpaceX vasıtasıyla “reel aya reel DOGE” yollayacağına söz verdi. Musk’ın bu tweet’leri sebebiyle DOGE’da bu sene büyük bedel artışları görüldü. Şimdilerde ise Dogecoin toplulukları bu hafta sonu yayınlanacak olan ve Elon Musk’ın sunacağı. Saturday Night Live (SNL) bölümünü heyecanla bekliyor. Musk’ın SNL’de DOGE’dan bahsedeceğine dair büyük bir itikat var.

Bir CNBC muhabiri Kate Rooney’e göre, en yeni DOGE yatırımcıları bilhassa Musk’ın tweet’lerini meme-coin’in anne bedel artırıcısı olarak görüyor.

Dogecoin Kurucu Ortağından Ralli Yorumu

Jackson Palmer ile birlikte Dogecoin’i yaratan ve 2013’te pazara süren Billy Markus, son Dogecoin rallisine dair görüşünü bölüşmek için Twitter’a input. Markus, DOGE’u kolay hareketlerin yönlendirdiğine inanıyor. Piyasadaki bedel, insanların kendi nedenlerine göre aldıkları kararlara göre taraf değiştiriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap