Devlet Destekli Hangi İşler Yapılabilir?

Devlet Destekli Hangi İşler Yapılabilir, hangi işleri yaparsanız devlet destekli hibe kredisini almaya hak kazanırsınız cevapları yazımızda.

Devlet Destekli Hangi İşler Yapılabilir

Devlet Destekli Hangi İşler Yapılabilir, hangi işleri yaparsanız devlet destekli hibe kredisini almaya hak kazanırsınız cevapları yazımızda.

Devlet destekli işler, KOSGEB girişimcilik eğitimi ardından onay alan iş planlarında sunulan işlerdir. Bu devlet destekli işler yapıldığında KOSGEB hibelerinden yararlanılabilir ve işlerme açılışları ardından masraflar karşılanır.

Çamaşırhane Açmak

Çamaşırhane açılışı, KOSGEB girişimcilik eğitimi ardından iş planında onay alma oranı yüksek olan işlemlerden biridir. Özellikle öğrencilerin yoğun olduğu şehirlerde ve ilçelerde, kısa sürede çamaşır yıkatılabilecek yerler yoğunlukla aranır. Su sebep ile bu tip bir işletme açıldığında hem yıkama yapmak hem de ütüleme hizmetini verebilmek de mümkündür. İhtiyaç duyulmasına bağlı olarak KOSGEB onaylarını alabilen işler arasında çamaşırhane açılışı yer alır.

Solucan Gübresi Satış Tesisi

Solucan gübresi satış işletmesi açmak, ideal kazancı elde etmeye imkan sunan ve KOSGEB tarafından onay alma oranı yüksek bir tercihtir. 50 bin adet solucan ile üretim yapılacak orta ölçekli tesis veya direkt solucan gübresinin satışını yapacak bir işletme açılışı, KOSGEB iş planında sunulabilir. Organik ürün üretim ve satış sektöründe ilerlemeye ihtiyaç duyulduğu için bu iş fikri için destek almak mümkündür. 370 bin TL’ye kadar hibe destek alınabilen bu iş üzerinden aylık ortama 9 bin TL değerinde kazanç elde edilir.

Spor Salonu Açmak

Spor salonu açılışı, KOSGEB iş planı üzerinden sunulabilen ve geçmişte birçok kez onay alan iş dalları arasındadır. Devlet destekli işler yani hibe desteği ile yapılabilecek işler arasındaki spor salonu açılışı ideal kazançları sunar. 100 bin TL’ye kadar hibe destek ile açılan küçük ölçekli spor salonlarına, ideal adette spor aleti alımı yapılabilir. Spor salonları kayıt ve katılım ücretlerinden elde edilecek kar oranlarını ve yoğun egzersiz programlarına dair verilen özel derslerin iyi bir gelir kazandırdığı bilinir.

Devlet Destekli Hangi İşler Yapılabilir

Su Satış Bayiliği Açmak

Su satış bayisi açmak, KOSGEB iş planı üzerinden onay alabilmek için tercih edilebilecek diğer bir iş fikridir. Su dağıtımına yönelik hizmet ağı hızla gelişen ve her zaman ihtiyaç duyulacak olan bir alan olduğundan, bu işe yönelik hibe desteklerinin de onaylanma oranları yüksektir. Minimum 50 bin TL hibe destek ile su satış bayisi açılarak, aylık 20 bin TL veri üzeri kazanç su satışlarından elde edilir.

İmalat İşi Yapmak

İmalat işi yapma fikri, KOSEG tarafından en çok desteklenen iş fikridir. Türkiye’de üretime yönelik koşulları güçlendirmek ve gençleri üretim alanına yönlendirmek için KOSGEB girişimcilik eğitimi ardından sunulan iş planlarında en yüksek oranda imalat sektörğne yönelik işler onay alır.

Örneğin eczacılık ürünlerini üreten orta ölçekli firma açılışı veya organik gıda ürünleri üretimine yönelik butik işletme açılışları, hibelerle desteklenir. 50 bin TL’den 150 bin TL’ye kadar hibe alarak, gıda, tütün, içecek, tekstil, kağıt, mantar imalatı alanlarında orta ölçekli bir işletme açılabilir. Ürünlerin imalatı ardından yapılan satılardan elde edilen kazançlar ile alınan hibenin ve açılış için yapılan masrafların üzerinde olurken, ürün çeşidine bağlı değişir.

Tasarım Tekstil Ürün Satışı

Tasarım tekstil ürünleri satışı, içersinde el emeği ve yaratıcı fikir olduğu için KOSGEB iş planlarında onay alma oranı yüksek olan iş fikirlerindendir. Bu işi yapmak için el yapımı tekstil ürünlerinin dikilmesi ve butik bir dükkan açılması gerekir. Elbise, çanta, cüzdan, gömlek gibi pek çok ürün tasarım şekilde hazırlanarak, klasik fiyatlardan farklı rakamlara satışa çıkarılabilir. Devlet destekli işler yani devlet hibeleri ile başlanabilen işler arasındaki tasarım ürün satışı ile nadir ve az sayıda, emek verilmiş ürün üzerinden etkili kazançlar sağlanır.

Yorum Yap

Yorum Yap