• ALTIN (TL/GR)
  445,07
  % 0,79
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4351
  % -0,42
 • € EURO
  8,9872
  % -0,80
 • £ POUND
  10,1463
  % -0,42
 • ¥ YUAN
  1,1501
  % -0,25
 • РУБ RUBLE
  0,1011
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  259446,682
  % -5,85
 • BIST 100
  1.569,39
  % 0,28

Çok Paraya Sahip Olmanın Sırları

Çok Paraya Sahip Olmanın Sırları

Yaşamlarında yüksek gelirler elde etmiş insanlara baktığımızda onların belirli ortak kuralları izlediğini görürüz. Çoğu şeyde olduğu gibi zengin olmanın veya kazandığınız parayı arttırmanın da bir bilimi vardır. Gelirini yükseltmeyi başarmış kişilerin düşünce yapısını ve uyduğu kuralları yaşamımıza katarak başarılı olmamız mümkün.
Maaşlı Çalışan Zihniyeti Aşmak: Düzenli maaşla çalışmanız her zaman aynı parayla idare etmek zorunda olmanız demek değildir. Paranızı değerlendirebileceğiniz yatırım araçlarına ve girişim fırsatlarına karşı açık olmalısınız. Fazla paraya sahip olmanın yaşamınıza katacağı kolaylıkları düşünmeli ve ihtiyacı olan insanlarla bu mutluluğu paylaşmayı öğrenmelisiniz.
Çok Kazananlarla Vakit Geçirmek: Yaratıcı ve girişimci özelliklerini kullanan varlıklı kişilerle zaman geçirmek size yeni ufuklar açabilir. Eğer çevrenizde size ilham olacak bu tür kişiler yoksa bu konudaki eğitimleri, seminerleri takip edebilir, yeni çevrelerde olmanızı sağlayacak etkinliklere katılabilirsiniz.
Hedefleri Belirlemek ve Sabırlı Olmak: Piyango ya da miras gibi hızlı zengin olmanızı sağlayacak bir durum olmadıkça, çok kazanmanın zamanla gerçekleşecek bir şey olduğunu unutmayın. Sabırlı olun ve önünüzdeki 6 – 7 yılı planlayın. Adım adım gelirinizi nasıl arttırdığınızı kâğıda dökün.
Eğitime ve Gelişime Açık Olmak: Eğer çok kazanmak istiyorsanız elbette para ile ilgili konulara yönelmelisiniz. Finans, borsa, piyasalar gibi bilindik kavramları araştırın. Geliri arttırma ile ilgili makaleleri veya kitapları okuyun. Girişimcilik veya yatırımcılık gibi konularda başarıyı yakalamış insanların yaşam öykülerine bakın ve kendinizi daima gelişim içinde tutun.