BtcTurk Hesap Açma ve Nasıl Üye Olunur?

BtcTurk hesap açma işlemleri yaparken takip edilmesi gereken adımlar ve nasıl üye olunur hakkında detaylı bilgileri sizlere makalemizde anlattık.

BtcTurk Hesap Açma

BtcTurk hesap açma yöntemlerinde takip edilmesi gereken adımlar vardır. Bitcoin alım satımı yapabileceğiz bu platformda süratli ve basit bir şekilde hesap açabilirsiniz. BTCTurk hesabı açmak isteyenler bu adımları takip edebilir:

  • BtcTurk internet adresine giriş yapılmalıdır.
  • Ekranın sağ üst evresinde bulunan yeni üyelik düğmesine basılması lazım olur. Açılan üyelik formunda her alan doldurulmalıdır. Verilen ad, soyad, doğum tarihi ve hüviyet numarası NVİ sisteminde onaylanır. İletişim bilgilerinde bulunana telefon numaranız şayet kod gönderilerek doğrulanır.
  • Formda yazdığınız e posta adresinize bir etkinleştirme e postası gönderilir. Size gönderilmiş olan e postadaki onaylama düğmesine basarak üyeliğinizi etkinleştirmiş olursunuz.
  • Etkinleştirme prosedürü gerçekleştirdikten sonra şifre ve a posta adresinizi kullanarak üye girişi yapabilirsiniz.
  • İlk kere yaptığınız girişte telefon numarası doğrulaması talep edilecektir. Bu sebeple telefonunuza gelen sms içindeki emniyet kodunu kullanarak telefon numaranızın onaylanması lazım olur.
  • Güvenli kodu girişinin dışında hesabınız için bir emniyet resim tanımlamanızda istenir. Üyeliğinize hususi olarak tariflenen bu resim her giriş yaptığınızda ekrana gelir. Eğer girişte hatalı bir e posta yahut şifre kullanırsanız resim ekrana gelmez.
  • Telefon emniyet kodu ve emniyet görseli onaylama işlemleri bitirildiğinde giriş uygulanan cihazı dahi doğrulamanız istenir. Bu prosedür için de bir e posta gönderilir. Bu şekilde giriş yaptığınız cihazın verileri sisteme kaydedilmiş olur. Bu hesabınıza giriş yapan aygıt ve IP adreslerini denetleme etmenizi sağlar.
  • Tüm teyit işlemleri bitirildiğinde kayıt işleminiz bitmiş olur. BtcTurk paneline yönlendirmeniz yapılır. Artık hesabınızı isteğinize göre kullanabilmeniz mümkün.

BtcTurk Nedir ve BtcTurk Hesap Açma

BtcTurk kripto para ve bitcoin alım satımı yapılmasına olanak veren bir platformdur. Türkiye sınırları içerisinde kurulan ilk kripto para platformudur. Kerem Tibuk yönünden kurulan sistem dünyanın dahi 4. Bitcoin ve kripto para platformudur. İleri düzeyde bir emniyet korumasına sahiptir.Uluslararası hür denetleme firmaları denetimleri çoğu kez kere yapılır. Yapılan uyuşma neticesinde kullanıcıların 7/24 kripto pata alım satımı yapma olanağı oluşmuştur. Kullanıcılar istedikleri vakit Türkiye’de bulunan bir banka hesabı yahut anlaşmalı olunana ödeme kurumlarından kendi cüzdanlarına Türk Lirası çekebilir. Bu Türk Lirası ile bitcoin ve kripto para alım satımı yapar. Türkiye’ nin ilk ve en güvenilen olan platformu olarak görülür. Türkiye Cumhuriyeti Sanal Pazaryeri Hukuki standartları kapsamında programlar yapılır. Platform 19.000.000 Türk Lirası sermayesiyle hizmet sağlar. 7/24 canlı dayanak veren yetkin bir ekibi vardır.

BtcTurk Ne Zaman Kuruldu?

BtcTurk kurulma vakti tam manasıyla 1 Temmuz 2013’ tür. Türkiye’ de kurulan ilk kripto para platformudur. Aynı vakitte dünyada kurulan 4. Platform olmasıyla yenilikçi bir oluşumdur. Kerem Tibuk yönünden kurulmuştur. Alım satım işleminin başladığı 1 Temmuz 2013 günü gününe gerçekleşen ilk prosedür 1 Bitcoinin 178₺ (yaklaşık 93$) karşılığında satılması olmuştur. Türkiye’yi bitcoin ile tanıştıran bu platform 2017 sonlarında bedel artışıyla ilerleme gözler önüne serdi. 2018 senesinde Özgür Güneri’nin devraldığı sistem gitgide büyüme gözler önüne serdi. 2019 senesinde Yeni Malatyaspor için ad ve forma sponsorluğu yapacak duruma gelmiştir. Aynı şekilde 2020 senesinde dahi şayet Kadın ve Erkek Futbol Milli takımlarına anne destekçi olmayı başarmıştır.

BTCTurk ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alabilmek için BtcTurk platformu kullanmak mümkün. Bitcoin alım satımı yapar iken bu kripto para platformuna üye olunmalıdır. Kolay bir şekilde üyelik işlemleri tamamlanabilir. Bunun sonrasında anlaşmalı bankalarla yahut ödeme kuruluşlarıyla para aktarımı sağlanır. BTCTurk hesabı ile alabilmek dilediğiniz bitcoin miktarına tabi olarak kendi banka hesabınızdan Türk Lirası aktarım etmeniz gerekmektedir. Akbank, Denizbank, Fibabanka, Vakıfbank yahut Ziraat Bankası hesabınız bulunuyorsa bu banka hesabınızdan havale prosedürü yapabilirsiniz. Havale ile 7/24 Türk Lirası yatırma talebiniz gerçekleşir.

Farkı bankalardan aktarım uygulamak dilerseniz 09.00 – 16.45 saatleri arasında işleminiz yapılır. Para üyelik hesabınıza ulaştığında dilerseniz bütün parayı kullanabilmeniz mümkün. BtcTurk ekranında görüldüğü fiyattan başlayarak 10 TL ve üzeri tutarda Bitcoin alımını gerçekleştirebilirsiniz. 10 TL ile 25.000 TL arasında bir tutar girdikten sonra Bitcoin Alın düğmesine basmalısınız. Bu şekilde alım işleminin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. Onay veriyorsanız en son Bitcoin kırmızı düğmesine basmanız lazım olur. İşlemlerinizin sonucunu takip edebilmek için hesap hareketleri bölümünü kullanabilmeniz mümkün.

BtcTurk Hesap Açma Nasıl Yapılır

BtcTurk’te Bitcoin Yatırma Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

BtcTurk’te Bitcoin yatırmak ve çekmek kolaylıkla yapılabilir. Bu işlemler için ilk olarak üyelik oluşturmuş olmanız lazım olur. Ardından adımları izleyerek hesaba Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini yapabilirsiniz. BtcTurk üzerinden oluşturduğunuz hesaba Bitcoin yatırmak için bu adımlar izlenmelidir:

  • BtcTurk üye girişi gerçekleştirdikten sonra menüde bulunan cüzdan bağlantısına tıklanmalıdır. Burada şahıs Bitcoin Yatır sayfasına ulaşır ve bir yatırma adresiyle karşılaşır. Bu yazılı adrese Bitcoin göndermek için kopyası çıkarılır. Bunun için kopyalama düğmesi kullanmak mümkün. Ardından cüzdanınızda bulunan Bitcoin adresi alanına yapıştırmalısınız. Mobil cüzdan aracılıyla gönderim yapacaksanız QR kod kullanabilmeniz mümkün. İşleminizi aktarım dökümü ile takip edebilirsiniz. İşlem blokzincir üstünde 1 tasdik alınca BtcTurk’ e ilave etme yapılır.

BtcTurk üzerinden diğer bir cüzdana Bitcoin çekmek için bu adımlar izlenmelidir:

  • BtcTurk üye girişi yapılmalı ve menüdeki cüzdan bağlantısına girilmelidir. Ardından Bitcoin çek sayfasına girişi yapılır ve Çekmek İstediğiniz Adres kutusundaki Yeni Adres Tanımla düğmesine tıklanır. Yeni adres tanımlanırken bir kayıt adı ve Bitcoin adresiniz istenir. Tanımla düğmesine tıklandığında iki kademeli bir teyit yoluyla çekme adresi kaydedilmiş olur. Adres bilgisi tamamlandıktan sonra çekmek dilenen tutar girilir. Çekme talebi gönder düğmesine bastığınızda cüzdan şifreniz istenir. Bu şifreyi girip çekme isteğinizi onaylayabilirsiniz. Bitcoin çekme dilediğiniz talep kuyruğuna alınır. Bitcoin çek sayfası üzerinden prosedür durumunuzu takip edebilirsiniz.

BtcTurk Hesap Açma ve Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

BtcTurk taşınabilir programı kullanılırken ilk olarak uygulananın indirilmesi lazım olur.Uygulama Android işletim sistematik cihazlarda Google Play mağazasında BTCTurk yönünden, iOS işletim sistematik cihazlarda şayet AppStore mağazasında Eliptik Yazılım ve Ticaret Anonim Şirketi yönünden yayınlanmıştır. Farklı yayıncıların programları indirilmemelidir. Gerekli üyelik bilgileriyle programa giriş yapılır. Giriş yapar iken e postanıza aygıt teyit doku gelir ve bir taşınabilir PIN kodu oluşturmanız istenir. Giriş prosedürü başarıldıktan sonra taşınabilir aplikasyon üzerinden Bitcoin alış veriş prosedürü yapılabilir. BtcTurk cüzdanınızı aktifleştirdikten sonra aplikasyon içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Aktif etmek için taşınabilir aplikasyon yahut internet adresi kullanmak mümkün.

Hesap menüsündeki varlık ve kullanıcı bilgilerinizi inceleyebilirsiniz. BtcTurk hesabına Türk Lirası yatırmak yahut çekmek için menüdeki TL Cüzdanı opsiyonuna tıklanır. Buradaki yönlendirmelerle para yatırıp çekebilirsiniz. Bitcoin cüzdanını dahi Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri için kullanabilmeniz mümkün. Canlı dayanak menüsüne girerek dayanak ekibine erişebilir ve rastgele bir probleminizi paylaşabilirsiniz. Güvenlik menüsünü girdiğiniz uygulamadaki bakiye görüntülenmenizi açıp kapatmanıza müsaade verilir. Bu kısımdan şifre ve teyit yöntemleri arasında farklılıklar yapılabilir. Uygulamanın anne ekranını sola kaydırarak varlıklarım ekranına ulaşırsınız. Bu sayda üzerinden hesabınızda bulunan TL ve Bitcoin varlıklarını takip edebilirsiniz. BtcTurk PRO dahi uygulanan kripto para işlemlerinin denetimini de varlıklarım sayfasından yapabilirisiniz. Bitcoin bedel değişimlerinin 1 senelik sürecini Bitcoin Fiyat Grafiği üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap