Hayat şartları kimi zaman insanları maddi olarak oldukça zorlamaktadır. Bu ve benzeri durumlarda bankalar ya da benzer şekilde hizmet vermekte olan kuruluşlar çözüm olsa da, adı geçen yerlerden alacak özelliklere sahip olmayan kişiler de mevcuttur. Bunlar genel olarak kredi notu düşük ya da finansal sicili bozuk kimselerdir. Bu kişilerin başvurdukları son çare ise borç para veren kişiler olmaktadır. Bahsi geçen bu borç para veren hayırseverler ya da senet karşılığı para veren yerler son zamanlarda oldukça fazla sayıda kişinin maddi sıkıntılarına çözüm sunaktadır.

Senet Karşılığı Borç Para Verilir

Bankalar kredi alma süreçlerini zorlaştırdığı için insanlar para problemlerini çözme imkanı bulmakta güçlük çekmektedir. Bu durum da zamanla bankalara alternatif olarak çalışan yerlerin sayısını arttırmaktadır. Bahsi geçen bu seçeneklerden biri de “senet karşılığı para verilir” ilanları ile dikkat çekmekte olan şahıslardır. Bu şahıslar ellerinde mevcut olan birikimlerini kredi verme yolu ile değerlendirmektedirler. Bu sayede hem uyguladıkları faiz ile kazanç elde etmekte hem de müşkül durumda olan kişilere borç para vermektedirler.

Faizle borç para veren bu kişiler genel olarak senetle çalışmaktadırlar. Yani başka bir deyiş ile senet karşılığında borç para vermektedirler. Bahsi geçen bu senetlere ödeyeceğiniz faiz oranı da yansıtılmakta ve bu oran genel çerçevede yüzde on ile yüzde yirmi aralığında farklılık göstermektedir. aynı zamanda yine söz geçen senetler sizin talep edeceğiniz vadede düzenlenmektedir. Böylece ödeme planını kendinize göre ayarlama olanağı da bulabilirsiniz.

Senetle Para Veren Tefeciler

Ancak bu tarz yerlerden hizmet alırken son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü borç veren şahısların arasında tefeciler de yer almakta ve bu kişilerin vereceği krediler bazı olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Tefeci kredisi almak ilk aşamada çözüm olarak görünse de uzun vadede büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Yüksek faiz oranları ve de yapılmış olan tek senetler insanları son derece mağdur etmektedir. Bu sebepten dolayı sizden fahiş tutarlarda komisyon ya da faiz ödemesi talep eden, tüm borcu tek bir senede bağlamak isteyen, kefil bulmanızı isteyen ya da mevcut olan gayrimenkullerinize ipotek koymak isteyen borç para almamanızı ve bu konuda son derece dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.