• ALTIN (TL/GR)
  439,28
  % -0,52
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4493
  % -0,23
 • € EURO
  9,0251
  % -0,39
 • £ POUND
  10,1877
  % 0,00
 • ¥ YUAN
  1,1519
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,1013
  % -0,05
 • BITCOIN/TL
  257446,580
  % -6,39
 • BIST 100
  1.560,30
  % -0,30

Borç Nasıl Kapatılır? Borçlarınızı Bitirmenin Dört Yolu

Borç Nasıl Kapatılır? Borçlarınızı Bitirmenin Dört Yolu

Faiz ödemeyi bırak
Borçlarından kurtulmanın ilk adımı, büyümelerini durdurmaktır. Faiz ücretleri yönetilebilir borçlanmayı hızla bir canavar borcuna dönüştürebilir. Ancak, şaşırtıcı olarak, çoğu durumda borcunuzu ödemek zorunda değilsiniz.
Orada uzun faizsiz dönemleri olan bir sürü kredi kartı var. Şu anda bir kredi kartı ödünç almak ve üç yıldan fazla bir faiz cezasını ödemek mümkün değildir.
Faiz tahakkuk eden kredi kartı borçlarınız varsa, o zaman% 0’lık bir bakiye transfer kredi kartına başvurunuz ve mevcut borçlarınızı bu hesaba taşıyınız. Ardından, borcunuzu ödediğiniz miktarı alın, faizleri kartta başladıktan sonraki ay sayısına bölün ve bu aylık ödemeleri karşılayabiliyorsanız, faiz ödemeden önce borçsuz kalacaksınız.
Daha kısa sürede ödeyebileceğiniz miktarınız daha düşükse, daha düşük faiz oranına sahip olan ve daha düşük faiz oranına sahip olan% 0’lık bir bakiye transferine bakın. para.
Kredileri ve kredileri taşıyın
Kişisel kredileriniz ya da kredili bir krediniz varsa, faiz oranını yüzde 0 kredi kartıyla kaldırabilirsiniz, sadece bir para transfer kartına ihtiyacınız var. Bu tür kredi kartından cari hesabınıza para taşımanızı sağlar, böylece faizli kredileri ya da kredili kredileri ödeyebilir ve borcu etkin faizsiz kredi kartına taşıyabilirsiniz.
Tasarruflarınızı kullanın
Faiz oranları bugünlerde zavallı, bu yüzden borç ve bazı tasarruflarınız varsa, borçlarınızı temizlemek için kaydettiğiniz parayı kullanarak daha iyi olabilirsiniz. Acil durumlarla başa çıkabilmek için kendinize yeterince büyük bir tasarruf potu bıraktığınızdan emin olun, böylece tekrar borçlanmaya son vermeyin.
Minimum geri ödeme yapmayı bırak
Kredi kartlarınızda sadece minimum ödeme yapıyorsanız, borç verenler sizi borçlu tutmak için tasarlanan kötü küçük bir tuzağa düştünüz. Çoğu kredi kartındaki asgari ödemeler borcun bir yüzdesidir – bu, borcun küçülmesi nedeniyle borcunuzu ödemek için size bir yaş ayıracağından ödediğiniz miktarın küçülmesi anlamına gelir.
Örneğin, kredi kartlarına 9000 tl borçluysanız ve borcun yüzde üçü olan asgari geri ödemeleri yapıyorsanız, ilk olarak ayda bir 3000 tl ödersiniz, ancak borç geri çekilirken borcunuz da küçülecektir .
Aylık geri ödemenizi sabit bir miktar olarak ayarlayın ve borcu çok daha hızlı temizleyeceksiniz.