• ALTIN (TL/GR)
  442,74
  % 0,93
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4421
  % 1,06
 • € EURO
  9,0243
  % 0,58
 • £ POUND
  10,1395
  % 0,38
 • ¥ YUAN
  1,1499
  % 1,09
 • РУБ RUBLE
  0,1013
  % 0,63
 • BITCOIN/TL
  277684,262
  % -1,90
 • BIST 100
  1.528,08
  % -1,20

Bitcoin’den Sonra İşlem Hacmi Değerine Göre 10 Önemli Alt Coin

Bitcoin’den Sonra İşlem Hacmi Değerine Göre 10 Önemli Alt Coin

 şimdi hayatımıza bir şekilde giriyor. Her gün haberleri duymaya başlıyoruz ve ne olduğunu bilmek istiyorsak, internette binlerce kaynak bulabiliriz. Bununla birlikte, Bitcoin ile harcanan zamanın bir süre sonra duyulmaya başladığı diğer kripto paralar vardır. Bunlara altcoin denir. Bu yayını yayınladığınızda 1000’den fazla alt kodun (kabul edilebilir veya görünmez) olduğunu söyleyebilirim.

Her alt numara bir şirkete veya projeye ait olabilir. Genel olarak, projeler, proje yaratma ekipleri tarafından para toplamak için piyasaya sürülür ve belirli bir süre sonra, projeler güvence verirse para birimleri değer kazanır. Böylece projelerini finanse ediyorlar. Aslında hisse senedi gibi düşünebilirsiniz.

Bu makalede bahsedilen hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.
 
Ripple (XRP): Hızlı taşıma işlemleri için alternatif bir teknoloji geliştirir. Hedef pazar başarılı olamayacak kadar büyükse, BTC pazarı bile olabilir. Ortalama günlük hızlı dönüşüm 5 trilyon dolar. Hızlı Paylaşım Transferi daha hızlı ve daha hızlı dalgalanma günlerini ve 4 saniye içinde yapabilmeniz durumunda dalgalanma seviyesini ve sent ücretlerini değiştirebileceği için daha uzun sürebilir. Ripple bankacılık sektörünü hedefler ve küresel döviz ticareti genellikle bankalar aracılığıyla olduğu için, hedef alanınızın büyüklüğü ve pazar için çok önemlidir.
 
Factom (FCT): Daha fazla şirkete çözüm sunmayı amaçlamaktadır. Kümenin dizede bir kerede kayıtları kaydetmesini sağlayın. Merkezi olmayan, kimsenin mülkünden güvenli. İnternetin tamamına yayıldığı için, erişim kaybı neredeyse imkansızdır. Şirketlerin kayıtları tutmak için kullanacağı bir teknik. Şirket bilgisini bilgisayarda veya harici diskte tutmak yerine, bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde erişerek FCT blok zincirinde saklanabilir.
 
Monero (XMR): Bitcoin’den daha yüksek seviyede gizlilik sağlar. Bitcoin’in transferlerinin, takip edilmemesine rağmen, portföyün başlığı bilindiğinde bu adreste tüm işlemleri ele alabileceği bilinmektedir. Monero bir süredir DarkWeb tarafından seçildi, çünkü bu bağlamda daha gizli bir işleme yeteneği sağlıyor ve Monero’nun 0bir sır olmadıkça uzun süredir gözaltında. Bir gizlilik özelliği olsa da, henüz ölçeklenemeyen, daha fazlasını elde etmenin bir yolu vardır.
 
Litecoin (LTC): Bitcoin altındır, Litecoin gümüştür. 2011 yılında eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından kuruldu. Bunların çoğu bilmiyor, ama LTC aslında bir BTC diken. Simgelerin çok benzer olmasına rağmen, LTC BTC’den teknik olarak ilerlemiştir ve BTC gibi madencilerden / geliştiricilerinden herhangi bir kavga olmadan barış içinde yaşayan bir topluluğa sahiptir. Segwit ve Lightning Network, Bitcoin’i tartışırken, Litecoin zaten yapmış ve hızlı / düşük maliyetli dönüşümler gerçekleştirebilmektedir.
 
Dash (DASH):  Peer to peer açık kaynaktan kriptopara. Teknolojik olarak ileri düzeyde Bitcoin ve madencilerin aksine, ikili bir seviyeye sahiptir. İlk seviyedeki madenciler ve blok üretiyorlar. İkinci seviyede anlık (InstantSend) ve özel (PrivateSend) yayınları gerçekleştiren masternotlar vardır.

Ethereum (ETH): Bitcoin bulunamamasına rağmen, farklı bir amaç vardır. Farklı blok zincirleri kullanır ve akıllı sözleşmeler en önemli avantajlardır. Bu akıllı sözleşmeler nelerdir? Mallar, hisse senetleri, para, herhangi bir anlaşmazlık olmaksızın, değersiz, şeffaf ve şeffaf olan şeylerin değerini tutan şeyler. Anlaşmanın şartları bir şablonda ayrıntılı olarak yazılır ve küme serileri önceden belirlenmiş kurallara göre işlenir. Örneğin, bir bahise girdiyseniz ve gerçek hayatta kaybettiyseniz ve ödeme yapmamışsanız, iş başlatılır ve yasal çözüm gereklidir. Akıllı sözleşmelerde, bu sözleşme yazılır ve sistem, sonuca göre prosedürü yürütür. Kaybetseniz, sözleşme hesabınızdan ücret çekmenizi ve diğer tarafa göndermenizi istemeyiz.

Steem (STEEM): Sosyal ağdan para kazanmanın bir yolu. Eğer Facebook’ta bir makale yazarsanız, dilerseniz kimse size para ödemez, ancak sizden Steem web sitesinden aldığınız Bo’ya göre aidatlarınızı alacaksınız.

Metal (MTL): Kredi kartı kullandığınızda bir puan ödülü alacaksınız. Telefon numarası ile transfer yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan, alıcının telefon numarası. Venmo ve Paypal’ın şifreleme sürümü.

Waves (WAVES): Rusya’daki ana blok serisinin projesi. NXT bir çataldır. Bu noktadan Rus ICO’ları yapmaya yönelik planlar var.

Ethereum Classic (ETC): ETH’nin biriktirildiği True Etherum. Orijinal küme bir dizidir. ETH hızla yükseldiğinde ve teknolojik ilerlemeler kaydettiğinde, bu bir tesadüf. Fakat prensipte fark yoktur. ETC, ETH’nin neredeyse yapabileceği her şeyi yapabilir.