Bitcoin ve Kripto Paralarda Son Durum Nedir? Düşüş Bitti Mi?

bitcoin ve kripto paralarda son durum nedir dusus bitti mi

Kripto Para Piyasası Bu Haftayı Oldukça Hareketli Geçirirken Bitcoin ve Altcoin Kripto Piyasasında Son Durum Gelişmeleri Haberimiz İçerisinde Yer Almaktadır.

Kripto para piyasasının toplam kıymeti, oldukça sorunlu bir haftanın nihayetinde 2 trilyon dolar standardına kadar geriledi. Bitcoin’in (BTC) 41.700 dolara kadar düştüğü o saatlerde pekçok kripto para yatırımcısı paniğe kapılsa dahi söz hususu düşüş gücünü yitirmiş gibi gözüküyor.

Elon Musk, Kripto Para Piyasasını Kötü Etkiledi

Kripto para yatırımcılarının büyük bir alanı söz hususu düşüşten Elon Musk’ı mesul tutuyor. Tesla ve SpaceX CEO’su deli milyarder, Bitcoin karşıtı pekçok bildirimde bulunarak şüpheleri üstüne çekti. Buna karşın düşüşün esas sebebinin Musk olmadığı ve pazarının bir süredir şiştiği söylenebilir.

Elon Musk’ın Bitcoin satışı ile ilgili kuşku yaratmasına karşın kısa zaman evvela yaptığı bildirimde Tesla’nın hiç BTC satmadığını doğrulama ettiği de bilinmekte. Bu verilerin ışığında şayet BTC fiyatının düşüşünün tamamıyla Musk kaynaklı olmadığı söylenebilir.

Bitcoin’in Düşüşü Bitti Mi?

Kripto para pazarı 3 gün üst üste kızıl bir görüntü meydana koysa dahi bugün kıyaslayarak yeşil bir sabaha uyanılmasını sağladı. BTC fiyatı 45.000 dolar üstüne çıkarken Ethereum dahi 3.500 doları tekrar gördü. Yükselişe şayet Tezos (XTZ) gibi önde gelen kripto paraların eşlik ettiği görülmekte.

Uzmanlara göre şayet düşüş bitmiş yahut son demlerini yaşıyor olur. Ünlü analizci Kaleo, yayınladığı Bitcoin grafiğinde dip seviyenin bulunmasının oldukça zor olduğunu fakat 42.500 dolardan bir sıçrama beklediğini vurgulamıştı. Analistin grafiği şayet tam manasıyla saat gibi tıkır tıkır işledi.

Uzmanlara Göre Dip Gözüktü

42.500 dolardan seken BTC fiyatı, tekrar 45.000 dolar desteğine ulaşsa dahi asıl kritik noktanın 52.000 dolar olduğu biliniyor. Kaleo’ya göre şayet düşüş büyük oranda güç kaybetti ve sıra yükselişe geldi.

Kripto para analisti Lark Davis de mevzu ile ilgili yaptığı bildirimde sahip olunan satım baskısının genellikle yeni yatırımcıların panik satışı ile olduğunu açıkladı. Bu dahi panik satışlarının bitmesi ile toparlanmanın görülebileceğine işaret ediyor.

Adam James şayet mevzu ile ilgili yaptığı bildirimde Ethereum’u (ETH) yorumladı. James, Ethereum fiyatının dört saatlik EMA’ya göre diğer bir revizyon daha yaşayabileceğini ve 3.000 dolar altının muhtemel olduğunu vurguladı. Analist buna karşın söz hususu seviyenin alım fırsatı olduğunu ima etti.

Yorum Yap

Yorum Yap