Binance Launchpad Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kripto Para borsasının öncü lideri olan Binance'ın kurduğu Binance Launchpad bir tür ICO platformudur. Sizlere Binance Launchpad hakkında bilgiler burada.

Binance Launchpad Nedir ve Nasıl Kullanılır

Binance Launchpad blockchain projelerini arka vermek ve yaşam geçirmek için girişimlere hususi bir token çıkarma platformudur. Fırlatma rampası anlamını taşıyan Launchpad pazara yeni çıkacak tokenler için iyi bir fırsattır. Launchpad’de bir tasarı kabul edildiğinde, tasarı dünyanın en büyük kripto borsasının desteğine sahip olur ve tokenlerinin ilk kere çıkarılmasını sağlar. Böylece tasarı için fon toplanmış olur ve ekosistem içerisinde projenin ismi duyulmuş olur. Binance ilk kere 2019 senesinde her ay bir yeni coin başlatılmasına yardımcı olacağını duyurmuştur.

Launchpad, daha evvela hiper-ICO (ilk madeni para teklifi) modeline benzeri ve tasarlanmış bir sürüme dayanır. Ancak bu sefer ve yatırımcılar için en muhimi, Binance Launchpad bir projeyi listelenmeden evvela değerlendirmeli ve onaylamalıdır.

Kullanıcılar hesaplarındaki BNB’ler ile projeye eskiden yatırımcı olma talihi yakalamış olur. Binance, bunu IEO modeli (ilk değişim teklifi) olarak adlandırıyor. Uygulamalar, kriptoda en büyük token ihraç hizmetini arayan rastgele bir geliştirici yahut tasarı yöneticisi için Binance Launchpad’e bir tasarı göndermeye açıktır.

Binance Launchpad’e girebilmek için ilk olarak yasaklı ülkelerden birinin vatandaşı olmamak lazım olur. Bu ülkeler; Beyaz Rsuya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Küba, Irak, İran, Çin, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, Amerika Birleşik Devletleri’dir. Yerel yasalar ve düzenleyici prosedürler sebebiyle bu ülkelerden Binance Launchpad’de token satışlarına iştirak yapılamaz.

Bu ülkelerden birinin vatandaşı değilseniz ve hesabınızın KYC onayı gerçekleştirdikten sonra Launchpad’e katılımınızı sağlayabilirsiniz.

Çok çok Launchpad projesi olduğu için bu projelere iştirak bilet, çekiliş ile gerçekleşir. Duyuru çıktığı vakit BNB tutarak projeye katılma talihi elde etmiş olursunuz. Belirtilen zaman içerisinde günlük BNB bakiyesine göre kullanıcıların belli bir sayıda bilet talep etme hakkı vardır.

Bilet Talep Süreci Nasıl İlerler?

Bilet talep sürecinin ilerleyişini adım adım izah etmek gerek görülürse bu şekildedir:

 • BNB bakiye kayıtları belirtilen zaman bittikten sonra bilet isteği başlar. Eğer bilet talebinde bulunmamış iseniz çekilişe katılamazsınız. Bilet talep etmek için Binance Launchpad platformuna resmi adresinden girerek yahut anne sayfadaki yatay menüde bulunan “launchpad” sekmesine tıklayarak ulaşmak mümkündür.
 • Launchpad’e giriş yaparak tasarı seçtiğinizde alakalı projenin Launchpad verilerinin bulunduğu sayfaya yönlendirilirsiniz. “Lottery Time” sekmesinde çekiliş vakti görülebilir.
 • Sayfada bulunan Preparation Period, Launchpad için BNB bakiye katıyları alınan dönemdir.
 • Ticket Claim şayet bilet talep dönemidir. Bakiye kayıtları alındıktan sonra başlar ve 24 saat süresince sürer. Bu zaman zarfında bilet talep etmeyenler bilet hakkını kaybeder.
 • Lattery Draw, çekiliş dönemini söylem eder. Bilet talep süreci biter bitmez başlar ve ne kadar süreceği eskiden duyurulur.
 • Announce Result, sonuçların duyurulduğu vakittir. Çekiliş biter bitmez netice açıklanır.
 • Sonraki kademe için Launchpad sayfasının sağ üzerinde bir sayaç başlar. Diğer bütün aşamalar buradan takip edilebilir.

Binance hesabında BNB tokenleri olan rastgele bir Binance kullanıcısı, token promosyonları için ara sıra airdrop almaya hak kazanacaktır. Bunlar çoğunlukla Swipe’ın SXP jetonu gibi Binance ekosistemiyle ortak projelerden alınan jetonlardır. SXP tokenleri, tutulan BNB miktarına göre BNB sahiplerine airdrop edildi. Jetonların kullanıcının hesaplarına eklenmesi kendi kendine gerçekleşir.

Bunun gibi airdrop’lar güvence edilmez ve tertipli olarak ortaya gelmez. Binance ayrıyeten, BNB’nin beraberinde rastgele bir ortak jetona sahip kullanıcılar için airdrop’lar sunar. Örneğin, 2018’de Binance hesabınızda BNB ve NEO olması size hem ONT üstelik BCPT token airdropları hakkı verdi. Kullanıcılar, yeni buldukları tokenlerini elden çıkarmayı yahut BNB yahut tercih ettikleri diğer bir kripto para karşılığında geri satmayı seçebilirler.

Binance Launchpad

Kullanıcılar Binance Launchpad’e Nasıl Erişebilir?

IEO’lara katılmak talip Binance platformlarının kullanıcıları için süreç kolaydır. Öncelikle, giriş yapmadan evvela Binance’e kaydolmanız ve bir hesap oluşturmanız ve KYC (Müşterinizi Tanıyın) prosedürlerini tamamlamanız gerekecektir. İkinci olarak, IEO’lara katılmak için hesabınızda asgari 100 BNB token bulundurmanız lazım olur. Böylece Binance Launchpad’e katılma şansını elde edebilirsiniz.

Proje Sahipleri Binance Launchpad Nasıl Erişebilir?

Binance Launchpad’e katılmakla ilgilenen cümle alem için, Launchpad açılış sayfasının üst evresinde bir aplikasyon bağlantısı vardır. Kişisel haberleşme verilerinin beraberinde işletme ve tasarı ayrıntılarını tamamlamak için harici bir biçim görünecektir. Başvurmaya karar verirseniz, bütün belgelerin elinizde olmasından ve asgari bir saatinizin boş olmasından güvenilir olun.

Bir tasarı onaylanmadan ve Binance Launchpad’e geçirilmeden evvela, tasarı kapsamlı araştırmalara tabi tutulur. Bunlar, geliştirme ve tasarı ekibinin kısa bir geçmişinin beraberinde işletme ve belirteçli ekonomik modelleri, kontrolü içerir. Bunlar, Binance’in listelenmeden evvela bir projede aradığı esas unsurlardır. Projenin kıyaslayarak yetişkin bir geliştirme adımında olmasını ve ölçeklenebilir bir altyapı sunmasını sağlamak, öneme alınması gereken birtakım noktalardır. Ek olarak Binance, reel yarar sağlayacak ve daha geniş kripto topluluğuna yarar sağlayacak projeleri tercih ediyor.

Bir tasarı, seçim sürecinde etkin olursa, Binance Launchpad’de gösterilecektir. Bu, potansiyel yatırımı denetim etmek için projeyi Binance ekosistemindeki bütün kullananlara gösterir.

Binance Launchpad ile Ekosisteme Girmiş Tokenler Hangileridir?

Binance Launchpad yardımıyla ekosistemde konumunu almış pek çok token vardır.

 • GIFTO
 • BREAD
 • BitTorrent
 • Fetch.AI
 • Celer Network
 • Matic Network
 • Harmony
 • Elrond
 • WINk
 • BAND
 • Perlin
 • TROY
 • KAVA

Bu tokenler ekosisteme Binance Launchpad ile girmiştir. BitTorrent Binance Launchpad’de bulunan ilk roje olmuştur. 15 dakikadan az sürede 7,2 milyon dolarlık bir başarı elde eden tasarı hâlâ talep edilen bir tokendir.

Satış zamanlarından daha çarpıcı olan Binance Launchpad, geçen birkaç senede birtakım dayanıklı projeler üretti. Son 18 ayda Launchpad projeleri için birtakım büyük başarılar oldu. Bunlar arasında Celer ve Elrond sayılabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap