Binance Global ve Türkiye Hesabı Nasıl Açılır?

Kısa sürede ve kolayca binance global ve türkiye hesabı açmak için takip edilecek adımları sitemizde yer alan makalemizde detaylı anlattık.

Binance Global ve Türkiye hesabı

Binance Global ve Türkiye hesabı açmak için siteye giriş uygulamak lazım olur. Kısa sürede ve kolaylıkla Binance hesabı meydana getirmek muhtemel olabilir. Ardından dilenen kripto para işlemleri yapılabilir. Binance sitesine girdikten sonra hesap açmak için takip edilecek adımları şunlardır:

  • Binance giriş sayfasındaki kayıt olma opsiyonuna girilmelidir.
  • Açılan ekrandaki Binance kayıt formu doğru şekilde doldurulmalıdır. Kullanıcı e e-posta adresini ve şifresini yazmalıdır. Oluşturulacak olan şifre asgari 8 karakterli olmalı ve içerisinde büyük harf, sayı bulunmalıdır. Sayfadaki kullanım sözleşmesi onaylandıktan sonra hesap oluştur düğmesine basılmalıdır.
  • Bu adımdan sonra verdiğiniz e e-posta adresine bir tasdik kodu gelir. Onay kodunu kayıt formuna girmeniz istenir. E e-posta adresinize gelen emniyet kodunu girip onaylama yaptığınızda bundan sonra hesabınız hazırdır.
  • Hesabınızı açtığınızda ilk olarak karşınıza iki aşmalı doğrulamayı etkinleştirme bildirimi gelir. Burada size iki teyit opsiyonu takdim edilir. Google Authentication programını indirerek yahut SMS aracılıyla teyit yapabilirsiniz. Bu iki usul şifrenize ilave olarak bir emniyet sağlar.

Binance Global ve Türkiye Hesabı Nedir?

Binance değişik kripto paraların alım satımına dayanan bir dijital borsadır. Çin’ de kurulmuş olan şirketin CEO’su Changpeng Zhao’dur. 2018 senesi bakımından dünyada üzerindeki en büyük kripto para borsası durumunu almıştır. Çin’deki katı kripto para politikaları sebebiyle Malta odaklı olarak gelişmiştir. Binance açılmış bir platform ve merkeziyetsiz bir şekilde tasarlanmıştır. Binance Coin bu dijital borsanın çıkarttığı bir kripto paradır. BNB diyerek anılan bu kripto paranın pekçok kullanım kısmı mevcuttur. 7/24 dayanak ekibi hazır olan bir platformdur.

Kullanıcılarına Binance Smart Chain, Binance Labs, Binance Launchpad, Binance Loans, Binance DEX ve Binance Margin gibi pekçok mahsul sunmuştur. 2019 yılının ocak ayında Simplex ile iştirak kurarak Visa ve Mastercard dahil banka ve kredi kartlarıyla kripto para alımını muhtemel kılmıştır. Avrupa ve Amerika’dahi pekçok büroyu yer alır. Dünya’nın en yüksek prosedür hacimlerine ve likiditeye sahip olan borsası pozisyonundadır. Kullanıcılar güvenle bu sistem üzerinden alış veriş yapmayı tercih edebilir.

Binance Global ve Türkiye Hesabı Nasıl Kullanılır?

Binance tüketimi basit ve basit olan bir kripto para borsasıdır. Kullanıcılar hesaplarına coin yahut TL yatırdıktan sonra alış veriş işlemleri yapabilir. Bu işlemleri alış veriş sayfasındaki esas, klasik yahut ilerlemiş sayfalar üzerinden yürütebilirsiniz. Gelişmiş kısımdaki grafiklerden ve diğer detaylı bilgilerden yararlanabilirsiniz. BTC/USDT, ETH/USDT, BTC/TRY ve BNB/BTC gibi yüzlerce değişik prosedür ikilisinden biri seçilerek alış veriş yapılabilir. Binance ekranınız sağ üst köşesinde prosedür uygulamak dilenen kripto para tercihi yapılabilir. Ekranın sağ altında şayet alış veriş yapma kutusu yer alır. Alım satım emirlerinizi buradan verebilirsiniz. Binance’ de bulunan vadeli işlemler sayfasından şayet kaldıraçlı işlemler yapılabilir.

Bu işlemler içerisinde Bitcoin ve diğer kripto paralar kullanmak mümkün. Bitcoin ile 125x büyüklükte kaldıraçlı prosedür yapma olanağı vardır. Hesabınıza para yatırmak ve çekmek muhtemel olabilir. Aynı vakitte kripto paranızı dilerseniz diğer bir borsa yahut cüzdana dahi çekebilirsiniz. Her borsada olduğu gibi coin fiyatları değişim ekranında sıralanır. Alıcı ve satıcının balans bulduğu bedel spor bedel biçiminde adlandırılır ve bu fiyattan prosedür yapılır. Kullanıcı verdiği alış veriş emirleriyle alış veriş sağlamış olur. İşlem arayüzünün alt evresinde yaptığınız açılmış teklifleri, buyruk geçmişinizi, prosedür geçmişinizi ve fonlarınızı bulabilirsiniz. İşlem geçmişinizin 1 gün, 1 hafta, 1 ay yahut 3 ay vakit aralıklarında gösterilmesini tercih edebilirsiniz.

Binance Global ve Türkiye hesabı açmak

Binance’e Nasıl Para Yatırılır?

Binance para yatırmak basit bir şekilde gerçekleştirilir. Binance hesabı açtıktan sonra alış veriş prosedürü uygulamak için para yatırmanız lazım olur. Bunun için papara ile TL yüklemesi yapabilirsiniz. Kullanıcı hesabına giriş yaptıktan sonra Kripto Al TRY menüsünün altında bulunan TRY yatırın papara yazılı yere tıklamalıdır. Açılan sayfada ödeme verileri doldurulur. Papara sayesinden 7/24 para yatırma prosedürü yapılabilir. Sayfadaki ödeme verileri doldurulup devem et düğmesine basılmalıdır.

Bu bölüm sizi papara sayfasına yönlendirir. Papara hesabınıza giriş yapmanız lazım olur. Hesaba girdiğinizde yaptığınız prosedür için tasdik ekranı karşınıza gelir. Girdiğiniz ödeme sayısını yineleme kontrol ederek prosedürü onaylayabilirsiniz. Para transferinde prosedür ücreti %1 ve azami prosedür ücreti 200 TL şeklindedir. Bu adımları izleyerek basit bir şekilde hesabınıza para yatırıp alış veriş işlemlerine geçebilirsiniz.

Binance’ten Kripto Para Çekme Nasıl Yapılır?

Binance’ten kripto para çekme prosedürü gerçekleştirdikten sonra kripto paranız kendi cüzdanınıza transfer edilir. Aynı şekilde çekme prosedürünü diğer bir borsaya dahi yapabilirsiniz. Hesabınızda bulunan Türk lirasını çekmek için şayet papara programını kullanmanız lazım olur. Binance içerisinde bulunan kripto paraları o kripto paraları destekleyen diğer dijital borsalara aktarabilirsiniz. Bu prosedür yapılırken ilk olarak kripto paranızı transfer etmek dilediğiniz borsada hesabınız olması gereklidir.

Bu hesaptaki adresinize parayı çekebilirsiniz. Kripto para çekerken Binance’ nin çekim kısmına girmeniz lazım olur. Ardından diğer borsadaki kopyaladığınız adresi buraya yapıştırmalısınız. Kripto para çekerken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında doğru ağı seçmek yer alır. Paranızın hangi ağ üstünde desteklendiği incelemelisiniz.

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışır?

Binance Coin çalışması senelik karının bir kısmıyla satın aldığı BNB’ lere ve sonrasında bunların yakılmasına dayanır. Bu prosedür piyasada olan toplam 155,536,713 BNB adedi 100.000.000 kalana kadar sürdürülür. Bu işlemin yapılma sebebi pazar enflasyonunu engellenmektir. Binance Coin ile Binance dijital kripto para borsası üzerinden alış veriş yapılabilir. Kripto para birimleri arasında değişim uygulamak muhtemel olabilir. Binanca Coin ile uygulanan ödemelerde belli bir komisyon indirimi yapılır.

Binance üzerinden uygulanan komisyon indirimi dört yıla kadar devam eder. Birinci sene %50, ikinci sene %25, üçüncü sene %12,5 ve dördüncü sene %6,75 oranında komisyon indirimi sağlanmış olur. Bu kripto paranın üretimi ilk gün Binance yönünden yapılmıştır. Yarısı halka satılan BNB hacmini ve gerçek para karşısındaki kıymeti her gün çoğalmaya devam etmiştir. Piyasa kıymeti olarak baktığımızda en yüksek değere sahip olan 9. Kripto para pozisyonundadır. Ayrıca BNB madenciliği yapılmayan bir kripto paradır.

Binance Güvenilir Mi?

Binance’nin güvenilirliği kripto para piyasasına alaka duyanların merak ettiği konulardan bir tanesidir. Binance dünyadaki en büyük kripto para borsasıdır. Bu konuma ulaşmasında prosedür hacmi ve kullanıcı adedi tesirli olmuştur. Kullanıcıların pekçok emniyet önlemiyle alış veriş yapılması sağlanır. Binance hesabı oluşturulduktan sonra emniyet için kesinlikle iki kademeli olan teyit aktif duruma getirilmelidir. Bu şekilde kullanıcılar Google Authenticator yahut SMS aracılıyla teyit yaparak hesaplarına giriş yapabilir. Aynı vakitte kullanıcıların platform içerisinde bulunan kripto paraları dahi koru altındadır.

SAFU adlı bir kripto para fonu yönünden bu paralar korunur. Herhangi bir hücum yahut korsan haline karşılık alınan bir önemdir. Bir hücum yaşanması durumunda kullanıcının sahip olduğu kripto para farklı bir cüzdanda saklanır. Hem ülkemizde ne dünyada büyüklüğü ile kendini kanıtlamış bir şirkettir. Türkiye’ de kripto para borsası dendiğinde akla ilk gelen misal olduğu özetlenebilir. Kullanıcılara sağladığı teyit yöntemleri ve dayanak ekibiyle güvenilen bir platformdur. Bu kadar büyümesinde de güvenilirliği ve kullanışlılığı tesirli olmuştur.

Yorum Yap

Yorum Yap