Son zamanların gündemi en çok meşgul eden konularından biri de şüphe yok ki uygulamasıdır. Bu uygulama kapsamında yaklaşık 5 buçuk milyon kişinin adı geçen yasadan faydalanacağı beklenmek ile beraber akıllara gelmekte olan detaylar arasında bedelli askerlik kredisi ve bedelli askerlik kredisi veren bankalar da yer almaktadır. Çünkü pek çok kişi bu olanaktan faydalanmak için kredi çekmek durumunda olmaktadır. Bu sebepten dolayı da bedelli askerlik kredisi şartları ve bahsi geçen hizmeti veren bankalar ile alakalı bilgi vermek son derece faydalı olacaktır.

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi

Detayları anlatılmakta olan bu hizmeti veren bankalar arasında ING Bank ilk sıralarda yer almaktadır. Bu bankaya ait olan bedelli askerlik kredi faizi yüzde 1.49 ile yüzde 1.59 aralığında değişmektedir. Bu rakamlar tamamen bedelli askerlik kredi kampanyası sürecine ait olmak ile beraber ödenecek vade süresi de en az 3 ay en çok 48 ay olarak tespit edilmiştir.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ülkemizin en köklü ve en kaliteli bankalarından biri olan İş Bankası da bu kapsamda hizmet veren yerler arasında bulunmaktadır. Eğer kredinizi adı geçen bu yerden almak isterseniz uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1.92 vade süresi ise en çok 48 ay olabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Size sunulmakta olan bir diğer bedelli askerlik kredi kampanyası seçeneği ise Yapı Kredi Bankası’ndan gelmektedir. Bu bankanın uygulamakta olduğu faiz oranı yüzde 2.06 ile yüzde 2.12 aralığında değişmek ile beraber vade süresi de 24 ay ile 48 ay aralığında belirlenebilmektedir.

Kuveyt Türk Bedelli Askerlik Kredisi

Askerlik görevini bedelli olarak yapmak isteyen kişiler arasında hiç şüphesiz ki faizden uzak durmak isteyen ve daha İslami koşullarda borçlanmayı tercih eden kişiler de yer almaktadır. Bu kişilere sunulacak seçenekler arasında ilk akla gelen ise katılım bankaları bedelli askerlik kampanyalarıdır. Her ne kadar şu ana dek hiçbir katılım bankasından bu yönde bir çalışma yapılmasa da hali hazırda uygulanmakta olan ihtiyaç kredisi olanaklarından faydalanabilirsiniz. Bu kapsamda başvuru yapacağınız yerlerden biri olan Kuveyt Türk Bankası uygun kar payı oranları ve de 48 aya varan vade süresi olanakları ile size uygun koşullar dahilinde hizmet verecektir.

Halk Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Eğer kredi alırken devlet bankalarını tercih edenlerseniz bu aşamada size hizmet verecek yerler arasında Halk Bankası da bulunmaktadır. Bu bankanın hali hazırda uygulamakta olduğu faiz oranı yüzde 1.73 olarak tespit edilmiştir. Vade süresi ise yine diğer bankalarda olduğu gibi en çok 48 ay olabilmektedir.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ülkemizin en köklü ve buna bağlı olarak da ne çok tercih edilen bankalarından biri de Ziraat Bankası’dır. Adı geçen bu banka bedelli askerlik kredisi almak isteyen kişilere destek olmak amacı ile yüzde 1. 67’ye varan faiz oranları ile kredi hizmeti gerçekleştirmektedir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Şu anda mevcut olan kredi kampanyaları genel çerçevede bu şekilde olmak ile beraber unutulmamalıdır ki ödeme yapmak için son tarih 3 Kasım 2018 olarak tespit edilmiştir. Bu sebepten bahsi geçen tarihe kadar daha pek çok farklı bankanın kampanya yapması da söz konusu olacaktır. hemen hemen tüm bankaların bu konuda bir çalışma yapacağı ön görülmek ile beraber bu konuda aceleci olmamak faydalı ve yerinde olacaktır.