Banka Kredisi ile Cep Telefonu Nasıl Alınır

banka kredisi ile cep telefonu nasil alinir

Banka Kredisi ile Cep Telefonu Nasıl Alınır ve Telefon Kredisi veren bankalar hangileri, Telefon kredisi veren mağazaları buradan takip edebilirsiniz.

Telefon kredisi veren bankalar yardımıyla telefon alışverişi esnasında nakit sorunu çeken vatandaşlar için türlü basitlikler sağlanmaktadır. Taksit ile telefon satın almak talip vatandaşlar, bankalar yönünden yayılan kredi çeşitlerinden yararlanabilmektedir. Telefon için kredi veren bankalar yardımıyla 36 aya varan vadeler ile telefon satın almak mümkündür.

Telefon Kredisi Nedir?

Telefon kredileri yardımıyla cep telefonu modellerini taksit ile satın almak muhtemel duruma gelmektedir. Bilindiği üzere, geçen senelerde uygulanan yeni düzenlemeler yardımıyla taksitle cep telefonu satışı kısıtlanmıştır. Bu durumun pek çok yurttaş için mağdurluk yaratması neticesinde bankalar ile telefon satışı yapan firmalar ortak bir anlaşmaya varmışlardır. Bu uyuşma yardımıyla şayet bankaların vatandaşlar için hazırladığı hususi bir kredi sistemi meydana çıkmıştır.

Telefon Kredisi Nasıl Alınır?

Telefon kredisi almak için vatandaşlar yönünden izlenmesi gereken belli prosedürler vardır. Vatandaşların ilk olarak satın almak istedikleri telefon modeline karar vermeleri gereklidir. Satın alacakları telefon modeline karar veren yurttaşların mağazalar aracılığı ile anlaşmalı olunan bankaya müracaatta bulunmaları epey basittir. Bu aşamada, mağazadan alınacak referans kredi başvurusunda büyük bir öneme sahiptir. Vatandaşların referans ile birlikte bankaları arayarak ferdi müracaatta bulunması gereklidir. Telefon satışının gerçekleşmesi için bankadan gelecek tasdik mesajı gereklidir.

Alacakları telefon modeli ile ilgili eskiden karar sahibi olan vatandaşlar şayet mağazaya gitmeden banka şubeleri aracılığı ile müracaat talebinde bulunabilmektedirler. Vatandaşların, banka şubelerine alacakları telefon modeli ve bedel tutarını bildirmeleri gereklidir. Başvuruda bulunacak vatandaşlardan ilave bir evrak talep edilmemektedir.

Telefon Kredisi Alma Şartları

Telefon kredisi almak için çok çok koşul bulunmamaktadır. Başvuruda bulunmak talip yurttaşların Türkiye Cumhuriyeti hüviyet kartlarını yanlarında getirmeleri yeterli olacaktır. T.C. hüviyet numarası yardımıyla yurttaşların kredi puanlarının görüntülenmesi ile müracaat prosedürü kısa bir süre içinde sonuçlanabilmektedir. Telefon kredisi gereksinim kredisi kapsamında değerlendirildiği için müracaat prosedürü süratli bir şekilde gerçekleşmektedir. Yüksek bir kredi notuna sahip olan yurttaşların telefon kredileri kısa bir süre içinde pozitif bir şekilde sonuca ulaşmaktadır. Ancak, kredi notu düşük olan yahut yüksek tutarlı banka borcu bulunan yurttaşların kredi başvuruları mutlak bir şekilde reddedilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde hizmet veren her bir bankanın değişik müracaat koşullarına sahip olabileceği unutulmamalıdır.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Telefon kredileri gerçekleştiren bankalar bu şekildedir:

  • Garanti Bankası Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi,
  • İş Bankası Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi,
  • Vakıfbank Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi,
  • Halkbank Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi,
  • Finansbank Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi.

Teknokredi ile Telefon Kredisi

Teknokredi ile telefon kredisi, ING Bank yönünden hazırlanmaktadır. Teknosa ve ING Bank tarafında uygulanan uyuşma yardımıyla taksitli telefon alışverişi uygulamak muhtemel duruma gelmektedir. ING Bank ve Teknosa anlaşması ile yaşama geçen bu kredi türünde vatandaşlardan rastgele bir ilave ücret alınmamaktadır. Teknokredi başvurusunda bulunan her yurttaş 500 ile 15,000 arası limite sahip olmaktadır. Limitin belirlenmesi için satın gönül koymak dilenen telefon modeli ve bedel bilgisi sağlanmalıdır. Tekno kredi ile telefon kredisine sahip olmak talip yurttaşların ING Bank yahut Teknosa mağazaları ile iletişime geçmeleri gereklidir. SMS başvurusunda bulunmak talip vatandaşlar T.C. hüviyet numaraları ile birlikte mahsul kodunu 2229 numaralı üstelik kısa ileti olarak gönderebilmektedir. Başvurusu onaylanan vatandaşlar kısa bir süre içinde kısa ileti aracılığıyla bilgilendirilecektir. ING Bank yönünden hazırlanan Tekno kredi telefon kredisi müşterilerine 9 ile 36 ay arasında değişen vade seçenekleri sunmaktadır. ING Bank telefon için kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankadır.

Denizbank Media Market Telefon Kredisi

Denizbank Media Market telefon kredileri, Denizbank ile Media Market arasındaki uyuşma neticesi meydana çıkmaktadır. Türkiye’nin değişik lokasyonlarında hizmet vermekte olan Media Market teknoloji mağazaları ile telefon kredisine sahip olmak epey basittir. Media Market mağazaları ve Media Market internet siteleri yardımıyla müracaat prosedürü gerçekleştirilmektedir. Media Market telefon kredisine müracaat etmek talip yurttaşların T.C. hüviyet numaraları ile birlikte telefon numaralarını dahi yanlarında bulundurmaları gereklidir. Media Market yönünden hazırlanan telefon kredisi ile 36 aya varan vade seçeneklerinden yararlanılabilmektedir. Mağaza yönünden tespit edilen vade miktarı telefon modeli ve fiyatı aşikar bulundurularak hesaplanmaktadır.

Garanti Bankası Telefon Kredisi

Garanti Bankası telefon kredilerine müracaat etmek için yapılması gereken belli işlemler vardır. Garanti Bankası aracılığı ile telefon kredisine sahip olmak talip vatandaşlar alttaki kanallar aracılığı ile müracaat işleminde bulunabilmektedir:

  • Garanti Bankası Şubeleri: Garanti Bankası’na ilişkin şubeler yardımıyla T.C. hüviyet numarası ve telefon numarası verileri sağlanarak telefon başvurusunda bulunulabilmektedir.
  • Garanti Bankası İnternet Sitesi: Garanti Bankası’na ilişkin garantibankasi.com.tr internet sitesi aracılığı ile kısa bir süre içinde telefon kredisi müracaatı yapılabilmektedir. İnternet sitesinde bulunan kredi müracaat formları yardımıyla telefon kredilerinin kısa bir süre içinde sonuç vermesi mümkündür.
  • Garanti Bankası Müşteri Destek Hattı: Garanti Bankası’na ilişkin 444 0 333 numaralı müşteri dayanak hattı ile telefon kredisi başvuruları tamamlanabilmektedir. Başvuruda bulunacak yurttaşların sesli cevap sistemi ile kendilerinden dilenen verileri sağlamaları yeterli olacaktır.

Garanti Bankası telefon kredilerinin faiz oranı 2019 senesi itibarı ile %1,84 olarak açıklanmaktadır. Garanti Bankası, telefon kredisi almak talip vatandaşlar için 36 aydan meydana gelen vade oranları sunmaktadır. Garanti Bankası telefon kredileri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak talip yurttaşların 444 0 333 Garanti Müşteri Destek Hattı yahut Garanti Bankası şubeleri ile iletişime geçmeleri gereklidir.

İş Bankası Telefon Kredisi

İş Bankası telefon kredisi başvurusunda bulunmak talip yurttaşların 0850 222 0 724 numaralı İş Bankası Müşteri Destek Hattı’nı aramaları yeterli olacaktır. Müşteri Destek hattının beraberinde İş Bankası şubeleri yahut İş Bankası internet sitesi de müracaat konusu ile ilgili hizmet veren kanallar arasındadır. İş Bankası telefon kredisi faiz oranı 2019 senesi itibarı ile %1,20 olarak belirtilmektedir. İş Bankası ile tercih edilen telefon modeline tabi olarak 36 aya kadar vade imkânından faydalanmak mümkündür.

ENPARA Cep Telefonu Kredisi

ENPARA telefon kredileri ile cep telefonu satın almak epey basittir. ENPARA telefon kredisine başvuracak yurttaşların müracaat esnasında gereksinim kredisi sekmesini işaretlemeleri gereklidir. ENPARA ile telefon kredisi başvurularında en çok tercih edilen usul taşınabilir bankacılık uygulamalarıdır. ENPARA telefon kredisi onaylanan yurttaşların maaş asgari 186 TL’den meydana gelen taksit planlarını kabul etmeleri gereklidir. ENPARA cep telefonu kredilerinin maaş faiz oranı 2019 senesi itibarı ile %1,42 olarak saptanmıştır. ENPARA kullanıcıları için kredi gider tutarı alınmamaktadır.

Bankalardan Cep Telefonu Kredisi Alamayanlar

Bankalardan cep telefonu kredisi almak için yurttaşların daha evvela bankalardan ret almış olmamaları gereklidir. Telefon için kredi veren bankaların avantajlarından yararlanamayan yurttaşların sahip oldukları operatörler ile iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarından birini kullanan vatandaşlar, kullandıkları hat üzerinden taksitli ödeme koşullarına sahip olabilmektedirler. Türkiye’de hizmet veren cep telefonu operatörleri, fatura üzerinden yapılandırılan taksit seçeneklerine sahiptir. Operatör üzerinden uygulanan taksitlendirme işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için operatör müşteri hizmetlerinden yardım alınabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap