Az Sermaye ile Yapılacak Yeni İş Fikirleri

Kısıtlı bütçeyle yapılacak yeni İş fikirleri yazımızda sizlere, en düşük sermaye ile nasıl gelir elde edebileceğinizin püf noktalarını anlattık.

yapılacak yeni İş fikirleri

Düşük anapara ile yapılacak yeni İş fikirleri neler bulunduğunu merak eden ansızın fazla müteşebbis ve yatırımcının bulunmuş olduğu Türkiye’de azca sermaye ile uygulanabilecek ansızın fazla potansiyeli yüksek kazançlı uğraş fikirleri bulunmaktadır.

2020 senesinde azca sermaye ile ne uğraş yapılır diye tahkikat yapanlar için hem ülkemizden ek olarak dünyadan nefes kesecek uğraş fikirlerini sizler için hazırladık. Rehberde bulunan uğraş fikirlerinin birçoğunu 10 bin liradan azca sayılar ile yaşama geçirmeniz olası. Sadece unutmamanız ihtiyaç duyulan nokta, düşük bütçe ile yapılacak uğraş fikirleri yüksek emek ürünü istek edebilmektedir. Böylelikle bu uğraş fikirlerine ek uğraş olarak değil tam vakitli olarak değerlendirmeniz önemlidir.

Türkiye’de müteşebbis ve yatırımcıların en fazla sorun yaşamış olduğu konulardan biri düşük sermayedir. Siz de bu meseleye sahipseniz, eliniz kolunuz doğal olarak oturmak yerine; düşük bütçeli işler içeren bu rehberdeki uğraş fikirleri için harekete geçin.

1. MİDYE SATIŞI

Vatanımızda aşağı yukarı tüm insanların ortak lezzetlerinden kabul edilen midye satışı işi için fazla yüksek ana paraya ihtiyacınız yok. Ufak sermaye ile başlanılabilen kar marjı yüksek bir uğraş fikridir. Yaklaşık olarak bin lira ile dahi kolayca başlayabileceğiniz bu uğraş fikrinde, günde 400-500 liraya kadar nakit kazanabilirsiniz.

Midye satışı yürütmek için toptan bir midyeci ile anlaşmanız kafi. Arkasından stratejik bir noktada satışa birkaç saat içerisinde dahi başlayabilirsiniz. Midyelerde yaklaşık kar marjı yüzde 80 seviyesinde. Kısaca 1 liraya satışını yaptığınız midyeden yaklaşık 80 kuruş kazanırsınız.

2. OTO YIKAMA

Vatanımızda 20 milyonu aşkın araç aşağı yukarı her hafta ya sahipleri yönünden veya oto yıkama işletmeleri yönünden yıkanmaktadır. Fazla yüksek bir potansiyel içeren bu piyasaya giriş için yaklaşık 10 bin liralık sermaye dahi kafi olacaktır.

Vatanımızda pekçok oto yıkama bayiliği veren işletmeden 10 bin liralık paketler ile bir şube açışı hizmeti temin edebilirsiniz. Şayet daha üst paketler için fırsat ararsanız; o halde öncelikle 10 bin liralık peşin ile uyuşma sağlamaya çalışın. Birçok bayilik veren şirket bu biçim kampanyalar düzenlemektedir.

3. HALI YIKAMA

Az sermaye ile yapılacak işler içinde yüksek kar marjı fırsatı oluşturan uğraş fikirlerinden bir tanesi de halı yıkama dükkanı açmaktır. Halı yıkama işletmelerinde yaklaşık 10 bin liralık gereç bulunmaktadır. Evlerden kıyaslayarak uzak bir lokasyonda 50-60 metrekare bir işyeri kiralayarak bu işletmeyi 2-3 gün içerisinde kolayca kurabilir ve işe başlayabilirsiniz.

İlk etapta otomobiliniz olmadığı için yakın lokasyonlardaki konutlara yönelik hizmet verebilirsiniz. Nakit kazandıkça bir araç satın alabilir ve tüm bölgenize de hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Halı yıkama hizmetinde kazanmış olduğunuz tüm cironun nerede ise yüzde 90’ı kardır. Kira ve faturalardan sonrasında bu miktar yüzde 70’e kadar düşebilmektedir.

4. ÇİĞ KÖFTE DÜKKANI

Türkiye’de insanların bir öbür ortak lezzeti olan olmamış köfte için de bir işyeri kurabilirsiniz. Türkiye’de bayilik koşulları olarak en fazla rekabetin yaşandığı sektör olmamış köftedir. 10 bin lira ile onlarca farklı olmamış köfte markasından bayilik alma fırsatınız bulunmaktadır. Düşük bütçe ile önemli düzeyde potansiyel içeren uğraş fikirleri içinde içeriyor.

5. STANT AÇMAK

Ülkemizdeki rastgele bir AVM’de görüldüğü stantların pekçoğu 10 bin liradan düşük sayılar ile kurulmaktadır. Çikolata, çiğköfte, takı-aksesuar, parfüm, baharat ve çanta benzer biçimde stantlardan birini açarak AVM’lerdeki yüksek potansiyelden gelir elde edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta eğer, AVM’lerdeki stantların kiraları yüksektir. Yalnız 10 bin liranız var ise, ilk aylarda uğraş yapamamanız halinde mühim akça sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Planlamanızı iyi yapmanız lazım olur. Aksi şekilde kiranızı ödemekte güçlük çekebilirsiniz.

6. ASANSÖR BAKIMI

Günümüzde aşağı yukarı her apartmanda 1 veya 2 tane bulunan asansörler maaş, 3 maaş ve yıllık bakımlara ihtiyaç duyuyor. Birçok apartman halihazırda bu asansörler için uzun vadeli anlaşmalar düzenlemiş olsa dahi, özellikle uzun yıllardır haiz olunan olan pekçok apartman bu hizmeti ay ay öbür şahıslardan veya işletmelerden alabilmektedir.

Kendinizi asansör bakımı mevzusu ile ilgili geliştirdikten ve sertifika aldıktan sonrasında asansör bakımı üzerine hizmet verebilirsiniz. İlk etapta daha elverişli fiyatlar ile çalışmanızı ve referans elde etmenizi ne olursa olsun öneriyoruz. 10-20 yapı veya site için uyuşma sağladıktan sonrasında düzenli olarak mühim düzeyde nakit kazanmaya başlayacaksınız.

7. BUTİK ÇAY EVİ

Türkiye’de aşağı yukarı tüm insanların vazgeçemediği içeceklerden bir tanesi de çaydır. Yüksek kar marjı fırsatı oluşturan bir uğraş fikri olarak butik bir çayhane kurabilirsiniz. Ufak 10-20 tabure ve bir mutfak kurulumu yaparak bu işe başlayabiliyorsunuz. Mühim olan küçük de olsa köşebaşında ve insanların yoğun olarak yürümüş olduğu bir lokasyonda işyeri bulabilmektir.

Bir çayhane oluşturmak için küçük ana paradan fazlasına ihtiyacınız olmayacak. Sadece doğru lokasyonda bulabileceğiniz bir dükkanın maaş kirası yüksek olur. Ilave olarak bu biçim butik çay evlerinin sıklıkla tabureleri dışarıda olur; kısaca önünün açılmış olduğu bir dükkana ihtiyacınız olacak. Ek olarak ön alanı kullanmak için ilgili belediyeden müsaade almanız dahi gerekebilir. Bütün bu planlamaları doğru yaparak butik bir çayhane açarak azca sermaye ile kurulabilecek latif bir uğraş düşüncesine başlayabilirsiniz.

8. AL – SAT İŞLERİ YAPMAK

Az sermaye ile uygulanabilecek işlerden en iyisi de al sat yapmaktır. Bir işe doğal olarak kalmadan, yalnızca düşük fiyatlı ürünleri kovalamak suretiyle harekete geçebilirsiniz. Kırmızı sat işlerinin bir öbür üstünlüğü dahi ek uğraş olarak değerlendirilebilmesidir. Numune olması yönünden, kendi tam vakitli işinizi yaparken; cep telefonu al – satı dahi yapabilirsiniz.

9. DONDURMA DÜKKANI

azca aylarına doğru uygulanabilecek en iyi azca sermayeli uğraş fikri eğer dondurmacı açmaktır. Güzel bir lokasyonda bulabileceğiniz bir alanda bir dondurma stantı kurarak nakit kazanmaya başlayabilirsiniz. Dondurma dükkanı açmak için ille bir işyeri kiralamanız gerekmiyor. Var bir işletme ile anlaşarak; ilgili işletmenin önündeki bir boş alanda dahi stant kurarak bu uğraş fikrini yaşama geçirebilirsiniz.

Bir dondurma stantı oluşturmak için 2-3 bin liralık sermaye kafi olacaktır. Toplu alımlar için de 1-2 bin liralık sermaye ihtiyacınız olacak. Totalde 3-4 bin lira sermaye ile kurabilir ve önemli düzeyde nakit kazanabilirsiniz. Odaklanacağınız en önemli mevzu; doğru lokasyondur.

10. PİLAVCI

Nihayet dönemde siz de pekçok lokasyonda pilav satışı meydana getiren stantları ve portatif araçları görmüşsünüzdür. Fazla azca sermaye ile kurulan bu pilavcılar aslen maaş 7-8 bin liraya kadar nakit kazanabiliyor.

Yaklaşık olarak 4-5 liraya satılan bu pilavların sıklıkla maliyeti 1 liranın dahi altındadır. Üstelik yer edinmiş pekçok pilavcı günlük 200-300’den fazla pilav satışı yapabiliyor. Güleryüzlü bir çalışan ve lezzetli bir pilav ile başlayabileceğiniz nefes kesecek bir uğraş fikridir.

11. PARFÜM BAYİLİĞİ

Vatanımızda bayilik veren ansızın fazla parfüm firması bulunmaktadır. Yaklaşık 8-10 bin lira değer ile açılabilen parfüm bayileri, yüksek kar marjı fırsatı karşılamaktadır. Parfüm pazarında bulunan perakendecilerde kar marjı yüzde 45 seviyesinde bulunmaktadır. Para dönüşümü hızlı ve alıcı potansiyeli yüksektir.

Yaklaşık kira istek eden, yürüyüş yollarındaki küçük bir işyeri işinize yarayacaktır. Fazla yüksek kiralara karşı titiz olmanızı tavsiye ederiz. Düşük sermayeli kazançlı uğraş fikirleri içinde yer alabilmektedir.

12. İNTERNETTEN PARA KAZANMA FİKİRLERİ

Türkiye ve dünyada internetten nakit kazanmanızı olası kılabilecek ansızın fazla azca sermayeli uğraş fikirleri bulunmaktadır. Her bir uğraş fikri kendi içerisinde farklı dinamikler ve fırsatlar barındırıyor. Şayet azca azıcık teknik bilgiye sahipseniz, bu uğraş fikirleri ile evinizdeki pc zaten zengin dahi olabilirsiniz. Birçok uğraş fikri için asla ana paraya dahi haiz olmanız dahi gerekmiyor.

az sermaye ile yapılacak yeni İş fikirleri

13. EV YEMEKLERİ DÜKKANI

Konut yiyecekleri mevzusu ile ilgili maharetli biriyseniz; sizin için en iyi azca sermayeli işlerden bir tanesi de konut yiyecekleri dükkanı açmaktır. Nihayet dönemde insanların konut yemeklerine olan ilgisi mühim düzeyde çok şekilde.

14. MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ

Düşük sermaye ile uygulanabilecek en iyi uğraş fikirlerinden bir tanesi de mantar yetiştiriciliği yapmaktır. Vatanımızda ve dünyada kilogramı binlerce lira ile satın alınan pekçok mantar türü bulunmaktadır. Mantar yetiştiriciliği yürütmek için dönümlerce araziye ihtiyacınız olmadığını belirtelim. Birtakım mantar türlerini evinizdeki balkonda dahi kolayca üretebilirsiniz.

15. DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

Düğün fotoğrafçılığı yürütmek için bir kamera satın alabilmek haricinde ana paraya ihtiyacınız yok. Sadece elbette iyi fotoğraflar çekmek mevzusu ile ilgili faal olmanız ve bunu insanlara kanıtlayabilmeniz lazım olur.

Mükemmel fotoğraflar çekmek mevzusu ile ilgili probleminiz var ise, öncelikli olarak bir foto kursuna katılabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Elbet faal olursanız; yıllarca sürebilecek bu uğraş fikriyle nefes kesecek hasılatlar elde edebilirsiniz. Düğün fotoğrafçıları sıklıkla 1-2 saatlik hariç cazibe hizmeti için dahi 500-600 lira nakit kazanmaktadır.

16. FOTOKOPİCİ AÇMAK

Ustalaşmış bir fotokopi makinesinin yaklaşık fiyatı 8 ile 10 bin lira içinde farklılık işaret ediyor. Okullara veya üniversitelere yakın bir lokasyonda bu makinelerden birini alarak açabileceğiniz bir fotokopi dükkanı ile nakit kazanmaya başlayabilirsiniz. Sadece vakit içerisinde fotokopi makinelerinin miktarını ne olursa olsun artırmanız lazım olur.

Fotokopici açacaksanız eğer ne olursa olsun ilk etapta düşük rekabetin bulunmuş olduğu lokasyonları amaç alın. Şu sebeple pekçok lokasyonda yeni fotokopicileri açarak nakit kazanma şansınız düşük olacaktır.

17. ÇİKOLATA DÜKKANI

Vatanımızda nihayet 3-4 yıldır bilindik olan bir öbür uğraş fikri eğer çikolatacılardır. Şık ve lezzetli birbirinden farklı yüzlerce çikolata cinsini bulabileceğiniz bu işletmelerde kar marjı fazla yüksektir. Yaklaşık olarak 10 bin lira ile kurabileceğiniz bu işletmede; sınırlanmış bir alıcı potansiyeli dahi elde etmeniz halinde latif hasılatlar sağlayabilirsiniz.

Bir çikolata dükkanı açtıktan sonrasında ne olursa olsun özellikle Instagram’dahi sayfa açmayı ve tüm memleket genelinden sipariş alma fırsatını kaçırmayın. Çikolata işletmelerinin pekçoğu Instagram üstünden fazla yoğun sipariş almakta ve mühim hasılatlar elde etmektedir.

Çikolataları fazla latif bir halde paketlemeyi öğrenmeyi ihmal etmeyin!

18. TAKI DÜKKANI

Vatanımızda hanımefendilerin en uğrak noktalarından bir tanesi de takı dükkanlarıdır. 50 kuruş, 1 lira benzer biçimde sayılar ile satın alınan takı ürünleri, bu mağazalarda 5 lira, 10 lira seviyesinde satışa sunuluyor. Üstelik içeri giren müşterilerin pekçoğu eş vakitli 5-10 yapıt satın alabilmektedir. Güzel lokasyonda açılabilecek bir takı dükkanının uğraş potansiyeli fazla yüksektir.

Takı dükkanı açmak için düşük sermaye kafi olsa dahi, daha şık bir dekorasyon için fazlasına ihtiyacınız olur.

19. ORGANİK YUMURTA ÜRETİMİ

Ufak de olsa bir bahçeye sahipseniz nakit kazanabileceğiniz küçük sermayeli nefes kesecek bir uğraş fikri mevcut. Derhal 15-20 tane tavuk satın alarak tabii yumurta üretimine başlayabilirsiniz. Tavuklar yaklaşık olarak günlük 1 yumurta vermektedir. Birçok lokasyonda tabii yumurtaların satım fiyatı 2 TL civarındadır. Günlük olarak 15-20 tavukla dahi maaş 2 bin liraya kadar nakit kazanabilirsiniz.

Tavukların satım fiyatı 50 TL seviyesinde bulunmaktadır. Tavuk miktarını artırarak gelirinizi büyük miktarda artırabilirsiniz.

20. OKUL KANTİNİ

Büyük okulların kantinini açmak için 10 bin liradan fazlasına ihtiyacınız mevcut. Sadece küçük okullardaki kantinler için bu sayı kafi olacaktır. Yaklaşık maaş 3-4 bin lira kazandırabilecek bir uğraş fikri olarak küçük okullar için kantin açabilirsiniz. Elbet okul için uygulanan ihaleyi kazanmanız ve kantin işletmeciliği belgesini almanız lazım olur.

21. YATIRIM YAPMAK

Türkiye’de düşük sermaye ile yapabileceğiniz pekçok yatırım fırsatı bulunmaktadır. Yatırım mevzusu ile ilgili kendini ilerleten pekçok yatırımcı, pekçok uğraş fikrinden daha fazla gelir karşılamaktadır. Elbet tüm yatırım araçları belli miktarda risk içerebilmektedir.

İnternet üstünden prosedür yaparak kolayca yatırım yapabildiğiniz bir dünyada; ne olursa olsun yatırım araçları mevzusu ile ilgili kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz.

22. PASİF GELİR FİKİRLERİ

Bilhassa düzenli olarak bir gelire haiz olan müteşebbis ve yatırımcılara öneri edilmektedir. Edilgen gelir, düzenli olarak çaba göstermeyip; düzenli olarak nakit kazanmaktır. Vatanımızda de mühim düzeyde gelir oluşturan ansızın fazla tepkisiz gelir fikri bulunmaktadır. Derhal Edilgen Gelir Kaynakları rehberimize göz atarak, size elverişli olabilecek tepkisiz gelir fikirlerini inceleyebilirsiniz.

23. YOGA EĞİTMENLİĞİ

Türkiye’de yogaya olan yönelimde artım mevcut. Trendden nakit kazanmak suretiyle; bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Uzmanından bir tahsil aldıktan sonrasında kendi grubunuzu oluşturmak suretiyle harekete geçebilirsiniz. Yoga eğitiminin kişi başı saatlik tutarı 150 liradan başlıyor. Aynı anda 9-10 şahsiyet gruplara hizmet verebilirsiniz.

24. OTO TAMİR SERVİSİ

Potansiyeli fazla yüksek olan bir uğraş fikridir. Sadece 10 bin lira civarındaki sermaye ile kurabilen işletmeler daha basit tamir hizmetlerine odaklanabilir. Kapsamlı bir oto tamir servisi için 200 bin liradan fazla yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

Ufak bir lokasyonda 10 bin lira civarındaki sermaye ile basit tamir hizmetleri için işletme kurabilirsiniz. Mesela, tekerlek tamiri, araç kaplama, film kaplama, detaylı temizlik, boya koruma benzer biçimde.

25. GÜBRE DAĞITIM İŞİ

Tarımsal faaliyetin yoğun olarak bulunmuş olduğu kentler için nakit kazandırabilecek nefes kesecek uğraş fikirlerinden bir tanesidir. Köy ve beldelere gübre dağıtımı yaparak nakit kazanabilirsiniz. Elbet bu işi yapabilmek için pikap tarzındaki bir araca haiz olmanız gerekiyor. Aracınız yoksa 10 bin lira ile bu uğraş düşüncesine başlayamazsınız.

Yorum Yap

Yorum Yap