• ALTIN (TL/GR)
  443,54
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4498
  % -0,27
 • € EURO
  9,0165
  % -0,49
 • £ POUND
  10,1836
  % -0,03
 • ¥ YUAN
  1,1525
  % -0,03
 • РУБ RUBLE
  0,1014
  % 0,04
 • BITCOIN/TL
  261406,329
  % -5,20
 • BIST 100
  1.563,94
  % -0,07

Az Parayla Yatırım Nasıl Yapılır?

Az Parayla Yatırım Nasıl Yapılır?

Ekonomik şartların ve önemli giderlerin varlığından dolayı pek çok yatırımcı elindeki az miktar sermaye ile küçük karlar almaya çalışmaktadır. Bu durum yepyeni iş sahalarının oluşmasına ve gelişmesine neden olmuştur. Az sermaye ile yapılabilecek bazı işlere kısaca göz atalım.
Hisse Senedi Alım Satımı
Büyük şirketlerin küçük yatırımcılara sunduğu hizmetlerden biri, belirli bir ücret karşılığı kişiye hisse, yani ortaklık sunmasıdır. Aldığınız hisselerin değer kazanması ve istediğiniz fiyat gerçekleştiğinde satarak kar elde etmeniz bu piyasanın çalışma şeklidir. Bunun için kendinizi eğitmeli, dünyadaki ve ülkemizdeki siyasi – ekonomik gelişmeleri takip etmelisiniz.
Freelance Yatırımları Yapmak
Teknolojinin yatırımcılara sunduğu iş fırsatlarına genel olarak freelance adı verilir. Kişiler bir internet sitesi kurarak veya bazı internet siteleri ile çalışarak para kazanabilir. Bu tür işler içerisinde web tasarımı yapmak, internet üzerinden satış yapmak, editörlük yapmak, makale yazarlığı yapmak veya internet üzerinden uzmanlık alanınıza göre danışmanlık yapmak gibi alanlar bulunur.
VİOP Yatırımı Yapmak
Son yıllarda küçük yatırımcıların tercih ettiği araçlardan biri Vadeli işlem opsiyon piyasasıdır. Forex’e benzeyen bu piyasada döviz, emtialar ve hisse senetleri gibi araçlarını alıp satarak kar elde edebilirsiniz. Ancak bu konuda öncelikle eğitimden geçmeli ve piyasa koşullarını öğrenmelisiniz.
Evde Ürün Yetiştirmek
Günümüzde evlerinde ürün yetiştirecek yeri olanların yaptığı ve ciddi oranda kar elde ettiği işlerden biridir. İpek böceği, mantar, kinoa, solucan gübresi veya bahçe ekiciliği gibi işler yapan kişiler daha sonra anlaştıkları firmalara ürünlerini satarak kar elde edebilirler. Bunun yanında evde ürün paketleme işleri yapacak bir ekip oluşturarak kazanç elde edebilirsiniz.