Astropay Nedir? Astropay Kart Nasıl Alınır?

Astropay nedir ve Astropay kart nasıl alınır, Astropay kart nerelerde kullanılır güvenilir mi, sorularına yanıt bulacağınız makalemiz sizlerle.

astropay nedir

Astropay nedir ve nasıl kullanılır adlı makalemizde; İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde tercih edilen kredi kartlarının birçok yönden riskler içermesinden dolayı üretilen ön ödemeli sanal kartlardan bir tanesi de Astropay olup kullanımı her geçen gün artmaktadır. Türkiye’de de kullanımı bulunan ön ödemeli sanal kartın işlevsel olması, kısa süre içinde pratik kullanım vaat etmesi en önemli özellikleri arasındadır. Ayrıca yapısal açıdan sorun içermemesi de Astropay kullanımını beraberinde getirmektedir.

Astropay Nedir ve Nasıl Alınır?

Bayilik olarak faaliyetlerine devam eden internet sitelerinde Astropay Kart satışları mevcuttur. 10 Dolar, 50 Dolar, 100 Dolar, 200 Dolar gibi çeşitli tutarlara sahip olan kartlardan bir veya birden fazla alım yapılabilmektedir. Sadece kart ücreti ödenirken bunun haricinde herhangi bir kesinti söz konusu değildir. Ayrıca alımlarda kişisel bilgilere de ihtiyaç duyulmamaktadır. Astropay Kart alan kişiyle kullanan kişinin aynı olması da zorunlu değildir.

Astropay Nasıl Kullanılır?

Astropay Kart alım işlemlerinde pin kodu verilmektedir. Çeşitli internet sitelerinde yapılacak alışverişlerde yalnızca bu pin kodu kullanılmaktadır. Pin koduyla tüm işlemler yapılmaktadır. Bundan dolayı pin kodunun yabancı kişilerle paylaşılmaması, internet üzerinden yayınlanmaması gerekmektedir. Alışveriş işlemi sonrasında belirtilen kısma Astropay pin kodunun yazılmasıyla işlemler saniyeler içinde sonuçlandırılmaktadır.

astropay nedir ve nasıl kullanırlır

Astropay Nedir ve Güvenilir Mi?

İnternet üzerinden kolaylıkla tedarik edilebilir olan ön ödemeli sanal kart Astropay kullanımları açısından da pratiklik kazandırmaktadır. Bununla birlikte hiçbir şekilde kişisel olmayan kart için başvuru formu veya üyelik işlemine gerek yoktur. Hiçbir kayıt altında olunmadan kart kullanımları geçerlidir. Bununla birlikte kısa süre içinde bakiyenin tükenmesiyle birlikte kart iptali gerçekleşmektedir. Bu işlemle birlikte aynı kartın ve şifrenin bir kez daha kullanılabilmesi olanak dahilinde olmamaktadır. Güvenlik açısından yapılan tek kullanımlık özellik her açıdan avantaj sunmaktadır. Bununla birlikte sadece pin koduyla işlemlerin yapılması, kart kullanımının takip edilmemesi de güvenilir olduğunu ortaya koymaktadır.

Astropay Bozdurma İşlemi Nedir?

Herkes tarafından rahatlıkla alınabilir olan Astropay Kart içindeki tutarlar çeşitli şekillerde harcanabilmektedir. Ayrıca ihtiyaç durumunda kart içindeki bakiyenin nakit olarak çekilebilmesi de imkân dahilindedir. Böyle bir gereklilik olması halinde internet sitelerinden satış yapan bayiliklere müracaat edilmektedir. Astropay Kart şifresinin verilmesinden kısa bir süre sonra bakiyenin tamamı hesaplanarak güncel dolar kuruna göre çevrilmektedir. Ardından kullanıcı tarafından belirtilen hesaba gönderimi sağlanmaktadır. Böylelikle Astropay bozdurma işlemi sorunsuz olarak tamamlanırken kart içindeki bakiyenin nakit olarak kullanımı da elde edilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap