Al Sat Yaparak Para Kazanma Sağlayacak 10 İpucu

Al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız sizlere özel iş fikirleri, en iyi al sat taktikleri, al sat yapılabileceğiniz ürünleri yazımızda anlattık.

al sat yaparak para kazanma

Al sat yaparak para kazanma umumi olarak ticaretin bir numaralı kuralıdır. Doğru zamanda alım yapmış olup, tekrar doğru zamanda satışa geçerek yakın zamanda varsıl olabilirsiniz. Sadece tecim yapmak zor olsa gerek ve bunun için tecrübeye ve ana paraya ihtiyacınız olacak.

Al sat yaparak nakit kazanmak istiyorsanız, ürünleri ucuz olduğu dönemde satın alıp; mamüllerin piyasada daha azca bulunmuş olduğu ve dolayısıyla daha pahalı olduğu dönemde satmanız icap eder.

Bu normal olarak yazıldığı kadar basit bir uğraş değildir. Bunun için başarıya ulaşmış ipuçlarına ve ağırbaşlı bir özveriye ihtiyacınız olacak. Başarıya ulaşmış bir al-satçı olmak istiyorsanız, en fazla haiz olmanız ihtiyaç duyulan şey edinim olacak. Bu yüzden yılmadan ve gayret göstererek satış için yoğun denemeler yapmanız icap eder.

Üzerinizde bir utangaçlık var ise yahut tam olarak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız; hiç bir satış kaygısı gütmeden elinizde olan ürünü 100 kişiye satmak suretiyle çalışın. Ürünü ne olursa olsun satmaya odaklanmayın, yalnız elinizde bulunan ürünü “insanlara açıklayın ve alıp almak istemediklerini problem“. Her insan değişik bir reaksiyon verecek ve size sorular sormuş olacaktır. 100 kişiden sonrasında fazla daha iyi ve kendinden güvenli hissedeceksiniz.

1. İŞ PLANI HAZIRLAYIN

Alım satım amacıyla herhangi bir mahsul satın almadan evvel ne olursa olsun o ürüne yönelik bir plan hazırlayın. Bu sayede hangi ürünü ne vakit almanız icap ettiğini ve ne vakit satmanız gerektiğine ait bir planınız olacak. Ek olarak hangi ürünü en ucuz nereden alabileceğinizi ve en iyi fiyatla nerede ve kime satabileceğinizi daha iyi atama şansınız olacak.

Bir uğraş planı hazırlamak zahmetli ve yorucu olabilir. Hem de plan bir süreden sonrasında çıkmaza girebilir. Bu yüzden doğru bir plan hazırlayana kadar uğraş planı üstünde emek vermeyi sürdürün.

2. ÜRÜN BELİRLEYİN

Al sat yapmak amacıyla bir plan hazırlarken muhtemelen bu mevzuyu net olarak çözmüş olmanız icap eder. Al sat amacıyla nakit kazanmak istiyorsanız en doğru ürünü bulmalı ve bu ürünü en doğru zamanda satın almanız icap eder. Bir mahsul şayet bozulmayacak yahut modası geçmeyecek bir mahsul ise; doğru değer ile alındığı vakit nakit kazanmanız önünde herhangi bir mani kalmamıştır. Yapıt bulmak güç olabilir sadece kafi araştırmalar ile beraber doğru ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun için sizlere ilave fikirler de sağlayacağız.

3. UCUZA SATIN ALIN

Bütün internasyonal finans piyasalarında olduğu şeklinde; bir şeyi satarken kar elde etmek istiyorsanız; o ürünü piyasa fiyatının altında satın almayı başarmanız icap eder.

Ticaretin ve alım satım yaparak nakit kazanmanın ilk kuralı; bir ürünü piyasa fiyatının altında satın alabilmektir. Bunun için de hakkaten müessir bir pazarlık kabiliyetine haiz olmalı ve ürünü en ucuz nerede bulabileceğinize yönelik iyi bir inceleme yapmanız icap eder.

4. SERMAYENİZİ BÖLÜN

Al sat yaparak nakit kazanmak için ortaya koyduğunuz sermayenin tümünü muayyen bir mahsul yahut grubu için harcamak yerine; değişik kategorilerdeki ürünleri değerlendirin. Bu sayede bir mahsul yahut mahsul grubunda yaşanabilecek arz artışından mümkün etkiyi azaltmış olmuş olursunuz. Bütün karpuzları aynı koltuğa geçirmek bir hatadır. Bu yüzden riski değişik ürünlere dağıtın.

Şayet muayyen bir mahsul yahut mahsul grubu üstünde ilerlemek istiyorsanız; Bu durumda da bütün sermayeniz yerine, nakitinizin yarısı ile mahsul alım ve satımı yapın. Öbür sermayeniz mümkün fırsatlar için hesabınızda dursun.

5. ONLİNE SATIŞI İHMAL ETMEYİN

Al sat yaparak nakit kazanmak istiyorsanız direkt fizyolojik satış ile beraber online satış fırsatlarını da göz ardına atmayın. Bu sayede daha azca maliyet ve vakit ile daha çok satış yapma şansınız olabilir. Ek olarak şayet uzmanlaşmayı başarırsanız e-ticaret nihayet yıllarda mühim bir yükseliş ile beraber sizi gitmek dilediğiniz yere fazla daha süratli bir halde ulaştırabilir.

al sat yaparak para kazanma yolları

6. ÜRÜN FİKİRLERİ

Belirttiğimiz suretiyle kırmızı sat yaparak nakit kazanmak istiyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan en mühim şeylerden biri doğru ürünü bulmaktır. Şayet mahsul bulmakta problemler yaşıyorsanız, sizin için fikirlerimiz mevcut…

TEKNOLOJİ

En basit halde satılabilen ve mühim bir pazarı olan mahsul grubu normal olarak teknolojidir. Teknolojik gelişmelerin değişmesiyle beraber sektörde mamüller devamlı değişiyor ve bundan dolayı muayyen bir mahsul grubuna yönelik tekelleşmeler böylelikle engellenmiş oluyor. Bu sayede bir girişimci ve yatırımcı olarak teknoloji sektöründe muayyen mamüller için mühim bir alım ve satım fırsatınız mevcut.

GIDA

Daha kapsamlı olarak bir kırmızı sat işine girmek istiyorsanız odak noktalarınız olması ihtiyaç duyulan pazarlardan biri de gıdadır. Sadece besin sektöründe derhal derhal her lokasyonda fazla büyük oyuncular bulunmaktadır. Bu yüzden ilk etapta daha düşük satış rakamlarına haiz olan besin ürünlerine yönelik bir emek harcama yapabilirsiniz.

Besin sektöründe mamüllerin muayyen bir dönemde satılması gerektiğinden, planlama yaparken bu mamüllerin süratli bir halde nihayet tüketiciye ulaştırılması icap ettiğini ihmal etmeyin.

İKİNCİ EL ÜRÜNLER

Al sat yaparak nakit kazanmanızı sağlayabilecek en yüksek potansiyelli sektörlerden biri de ne olursa olsun ikinci el ürünlerdir. Başta araba olmak suretiyle muhtelif beyaz eşya mamüllerinden konut dekorasyon ürünlerine kadar ikinci el alım satım sektöründe mühim gelirler elde edebilirsiniz.

İkinci el ürünlere yönelik marketing yaparken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim konulardan biri de aldığınız mahsul ile alakalı haber sahibi olmanız gerektiğidir. Şayet bir ürünü alırken tam anlamıyla inceleyemezseniz bu durumda büyük zararlar ile yüz yüze kalabilirsiniz.

BİTKİSEL ÜRÜNLER

Nihayet yıllarda bütün dünyada olduğu şeklinde Türkiye’de de insanların sıhhat endişeleri artış göstermektedir. Bu yüzden insanoğlu bitkisel ve naturel ürünlere ağırbaşlı bir yönelim gösteriyor. Bu kapsamda naturel – bitkisel yahut tabii olarak adlandırılan ürünlere yönelik kırmızı sat fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Nihayet 5 yılda en fazla gelişme yayınlayan sektörler içinde yer almakta olup, girişimci ve yatırımcılara önerilmektedir.

DEKORASYON ÜRÜNLERİ

Al sat yaparken yüksek kar marjına haiz ürünlere yönelik de araştırma yapabilirsiniz. Yüksek marjlarının bulunmuş olduğu sektörlerden biri de dekorasyon ürünleridir. Ofisler konutlar ve öbür ömür alanları için şık ve dikkat cazibeli dekorasyon ürünlerine yönelik toplu alımlar ile beraber alım satım için işe koyulabilirsiniz.

Bu sektörde moda trendlerine de dikkat etmeniz icap eder.

7. DAHA AZ SEÇENEK SUNUN

Muayyen bir mahsul için fazla çok alternatife sahipseniz, potansiyel alıcınıza bütün ürünleri taktim etmek yerine seçenekleri azaltmaya çalışın. Potansiyel müşteriye daha çok seçenek taktim etmek karar vermelerini zorlaştırır ve dolayısıyla satış yapma ihtimalinizi azaltır.

Sadece bu vaziyet potansiyel müşterinizin tam olarak istediği mahsul ile karşılaşmamasına sebep olabilir. Laf mevzusu durumu engellemek için, potansiyel müşterinize mahsul sunmadan evvel tam olarak ne aradığını bilmeniz icap eder.

Ihmal etmeyin, potansiyel müşterinin ne istediğini öğrenmenin en iyi yolu, bunu ona sormaktır.

8. UZMANLIĞINIZI GÖSTERİN

Bir ürünü satmadan al-sat yaparak nakit kazanamazsınız. Bu yüzden ürünü satabilmek için gayret göstermeniz gerekiyor. Potansiyel müşterilerinize ürünü satmak için onlara itimat aşılamanız gerekiyor. İnsanlar size güvenmezse, satışını yaptığınız ürüne de güvenmez ve ürünü satın almazlar.

Satışını yaptığınız bütün mamüller ile alakalı haber edinin ve mamüllerin bütün noktaları ile alakalı inceleme yapın. Müşterilerden gelebilecek bütün sorulara fazla kısa bir müddet içinde yanıt verebilecek kadar uzmanlaşmaya itina gösterin.

Ek olarak diğer insanların ürününüz hakkında fikirlerini de sık sık dile getirmeyi unutmayın.

9. KANIT GÖSTERİN

İnsanlar alıcı hizmetlerinden fazla ürünü satın meydan öbür tüketicilerin yorumlarına güvenirler. Günümüzde dünyanın en büyük e-ticaret platformlarının tercih edilmesinin yegane nedenlerinden biri yoğun araştırma barındırmalarıdır. Bu yüzden potansiyel müşterilerinize, aslına bakarsanız ürünü alanların yorumlarını göstermeniz ne olursa olsun işe yarayacaktır.

Şayet ürünü fizyolojik olarak satmaya çalışıyorsanız, bu durumda var müşterilerinizin birkaçının haberleşme adresini paylaşabileceğinizi açıklayın. İnsanlar büyük olasılıkla onları aramayacaktır, sadece bu vaziyet itimat sağlamak için büyük olasılıkla kafi olacak.

10. HİKAYE ANLATMA TEKNİĞİNİ KULLANIN

Al sat yaparak varsıl olmayı planlıyorsanız, müsait fiyatlar ile ürünü aldıktan sonrasında yüksek fiyatlar ile satmanız icap eder. Elbet bu kolay değil ve uzun seneler edinim isteyen bir mevzu. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız, dünya çapında en iyi satıcılar tarafınca kullanılan öykü anlatma tekniğini kullanabilirsiniz.

Öykü anlatma tekniğinde, potansiyel alıcılara ürün-şirket-kişi yahut sektör ile alakalı bir öykü anlatmanız istenir. Ilmi olarak romantik ve akıcı bir konunun itimat hormonu olarak da malum oksitosinin salınmasını tetiklediği kanıtlanmıştır.

Şayet potansiyel alıcılarınıza alaka cazibeli ve birazcık da romantik içerikler ile dolu bir öykü anlatabilirseniz; itimat hormonunun salınmasını sağlayabilirsiniz. Bu vaziyet potansiyel müşterinin size ve ürününüze olan itimatını artırabilmektedir.

Elbet bu denli başarıya ulaşmış bir öykü kurgulamak güç olabilir. Bunun için bir müddet yaratıcı bir öykü bulmaya yahut kurgulamaya odaklanabilirsiniz. Birtakım başarıya ulaşmış satıcıların anlatabileceği yüzlerce hikayesi bulunur.

Yorum Yap

Yorum Yap