Akıllı Bileklik Honor Band 6 İncelemesi

Türkiye'de satışa çıkan Honor'un yeni bilekliği Akıllı Bileklik Honor Band 6, Honor Band 6 Özellikleri ve Fiyat Ne Kadar, Honor Band 6 Hakkında Detaylar.

akilli bileklik honor band

Türkiye’de satışa çıkan Honor’un yeni bilekliği Akıllı Bileklik Honor Band 6, Honor Band 6 Özellikleri ve Fiyat Ne Kadar, Honor Band 6 Hakkında Detaylar.

Honor Band 6, cüzdan büyüklüğünde bir kutu içinde geliyor. Kutunun içinde bileklik ve şarj aleti bulunmaktadır. Honor Band 6’dahi mıknatıslı bir şarj girişi bulunmaktadır. Bilekliğin kordonu saatlerde sarfedilen eski usül kordona benziyor.

Honor, Huawei’den ayrılmasına karşın Band 6’yı kullandığınız telefona düğümlemek için Huawei’nin Sağlık (Health) programını indirmeniz gerekiyor.

Eğer eskiden açık bir Huawei hesabınız varsa onu kullanıp giriş yapabiliyorsunuz. Benim hesabım olduğu halde tekrar Huawei’ye bağlanmak azıcık uzun sürdü. Ancak hesaba girmeyi başardıktan sonra cihazın eşleştirmesini uygulamak epey basit.

Dikdörtgen yapıya sahip ekranda yalnızca bir tuş bulunmaktadır. Bu tuşla cihazın içindeki özelliklere ulaşmak muhtemel. İlk ekrana gelmek için tuşa tıklamak yeterliyken, bir evvelki ekrana dönmek için şayet dokunmatiği kullanmanız gerekiyor.

Cihazın dokunmatik ekranı kullanımı basit bir şekilde tasarlanmış. Her yöne bir özellik atanmış ve anne menüye girmeden dokunmatikle işlerinizi halletmek muhtemel.

HONOR BAND 6 ÖZELLİKLERİ

2021 akıllı bilekliklerde ekran boyutlarının büyüdüğü bir sene oldu. Tıpkı diğer Çinli markalar gibi Honor dahi Band 6’dahi ekranı büyüttü.

Band 6’nın 1.47 inçlik ekranı bir evvelki kuşağa göre yüzde 148 büyütüldü. 194×368 çözünürlüklü AMOLED ekran, kullanıcı tecrübesini bir üst düzeye taşıyor. Daha büyük ekran sebebiyle tebliğ okumak ufak ekranlı akil bilekliklere göre daha basit. Ancak şayet benim gibi evvelki kuşak akil bileklikleri tüketiyorsanız; büyük ekrana alışmanız birkaç gün sürebilir. Bu süreçte kolunuzu sağa sola çarpıp cihazı çizebilirsiniz. O sebeple titiz olmakta yarar var.

Saat ekranının görünüşünü de değiştirebiliyorsunuz. Uygulamada ücretli ve bedava pekçok opsiyon bulunmaktadır. Bunlardan birini kolaylıkla bileklik ekranına aktarabilirsiniz.

Saatin adım sayma özelliği evvelki nesillere göre daha iyi çalışıyor. Bazı eski marka ve modellerde saatin tabi olduğu elinizi hareket ettirmeden yürüdüğünüz vakit adım saymayı bırakıyordu. Burada sayma prosedürü devam ediyor.

Örneğin yürürken telefon tüketiyorsanız yahut bebe arabası sürüyorsanız saatiniz adım saymayı bırakmıyor. Ben bu bilgilere bakarken Honor Band 6‘yla beraber bir diğer bileklik kullandım. Ayrıca hem Google’ın hem Huawei’nin telefondan sayma özelliklerini aktifleştirdim. Veriler arasında büyük farklar bulunmuyor. Çok çok durgun kalırsanız aygıt size hareket edin ikazında bulunmaktadır. Gün içinde 20 binden çok adım dahi atmış olsanız Band 6, bir iki saatlik hareketsizliğin üstüne derhal tebliğ gönderiyor.

Ancak cihazın testini sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde gerçekleştirdiğim için koşma işlevlerini denemedim.

SAĞLIK ÖZELLİKLERİ ARTIŞTA

Akıllı bilekliklerde bir süredir standart durumuna gelen nabız ölçer, gerilim ölçer gibi özellikler Honor Band 6’dahi dahi bulunmaktadır. Band 6’dahi 7/24 nabız takibi uygulamak muhtemel fakat benim en mühim bulduğum özellik oksijen düzeyinin ölçülmesi oldu.

Kan oksijen doygunluğu (SpO2) takibiyle bileklik derinizden aldığı verilerle kanınızdaki oksijen seviyesini ölçebiliyor. Bu hem solunum problemi kullanımı basit bir özellik olsa dahi diğer markalarda dahi bulunan SpO2’nin önemi corona virüs döneminde artıyor. Bilindiği üzere Covid-19 oksijen satürasyonunda düşüklüğe niçin oluyor.

Ayrıca uyku için izlemeler tasarlanmış halde. Band 6 yalnızca uyku sürenizi değil bunun yanı sıra uyku aşamalarınızı ve uyku kalitenizi de ölçüyor. Uygulama üzerinden geçmişe yönelik ayrıntılı raporları dahi görebiliyorsunuz. Böylece yalnızca bir günlük uykunuzu değil haftalık ve maaş periyotları dahi takip edebilmek muhtemel.

Stres ölçme için şayet telefondan bir dizi soruyu yanıtlamanız isteniyor. Anladığım kadarıyla bu suallere verdiğiniz yanıtlarla tutum ve tutumlarınızı değerlendirip ona göre ölçüm uygulamak istiyorlar.

Honor Band 6

HONOR BAND 6 ADET DÖNGÜSÜ TAKİBİ

Honor’un bayan kullananlara yönelik mühim bir ilerletmesi de bulunmaktadır. Cihazla menstrual döngü takibi yapılabiliyor.

Bunun için aplikasyon üzerinden lüzumlu ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Ancak ben sınama gayeli bu programlamayı kurmaya çalıştığım vakit kullandığım Samsung S10+ cihazı için versiyon hatası verdi.

Huawei AppGallery’i de kurmama karşın bir çeşitli döngü takvimini kurmayı başaramadım.

HONOR BAND 6 ŞARJ SÜRESİ

Alette 180 mAh kapasiteli bir batarya bulunmaktadır. Şarjı epey uzun gidiyor. Honor bilgilerine göre aygıt standart olarak 14 gün, yoğun bir şekilde şayet 10 gün kullanım ömrü sunuyor. Benim şahsi deneyimim devamlı Bluetooth bağlantısı sağlandığında şarj süresinin daha dahi kısaldığı yönünde.

Ama devamlı tabi tutmadığınızda 14 günleri rahatlıkla görebilirsiniz. Bileklik hem iOS hem Android cihazlarla kullanılıyor. Android’de musiki denetimini sağlamak dahi muhtemel.

Bazı sitelerde Android versiyonunda denklanşör denetimi özelliği bulunduğu yazıyor fakat Magic UI 2.0 ve üzeri Honor işletim sistemlerinde sahip telefonlarda bu özelliği kullanabiliyorsunuz.

HONOR BAND 6 TÜRKİYE FİYATI

Cihaz bir süredir yurtdışında satışta. Ancak Türkiye’de 21 Mayıs’tan itibaren çıkıyor. Honor Band 6’nın Türkiye’deki lansman fiyatı 479 lira olarak açıklandı.

Yorum Yap

Yorum Yap