2021 Yılında Halka Açılacak Hisse Senetleri

2021 yilinda halka acilacak hisse senetleri

2021 Yılında Halka Açılacak Hisse Senetleri listesi ve Halka arz edilecek hisse senetlerine dair bütün bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Halka arz edilecek hisse senetleri, yatırımcıların halka arza katılarak hisse senedi alabilmek için mutlaka takip etmesi gereken bir listedir. Halka açılacak hisse senetleri listesi, hisse senedi almak isteyen yatırımcılar kadar hisselerinin ilk satış fiyatını yüksek belirlemek isteyen şirketler için de önem taşımaktadır. 2020 yılında Borsa İstanbul endeksinde rekor kırılmış ve yerli yatırımcı sayısı 2 milyona ulaşmıştır. Bu durum halka arz edilecek hisse senetlerine duyulan ilgiyi de arttırmıştır. Halka arz işlemi, hisse senetlerini resmi olarak satışa çıkaran şirketlerin dileyen tüm yatırımcılara hissedar olma imkanı tanımasıdır. 2021 yılında 30 şirketin halka arz olacağı bilinmektedir.

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. Halka Arzı

İzdemir Enerji halka arzı olacağı bilinen şirketlerin başında yer almaktadır. Şirket 1975 yılında kurulmuştur. Üretim tesislerinin Aliağa sanayi bölgesinde 500 bin metrekarelik bir alanda olduğu bilinmektedir. Başlangıçta uzun hadde mamulleri üreten şirket, 1987 yılından beri çelik üretimi de yapmaktadır.

IZDMC hisse koduyla işlem gören şirket, güncel olarak halka arz için SPK’ya başvuru yapmış durumdadır. Ancak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda henüz net bir bilgi yer almamaktadır. Şirket Halka Arz Aracılık ve Danışmanlık Hizmetleri Verilmesine İlişkin Yetkilendirme Sözleşmesi’ni Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ile imzalamıştır.

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş Halka Arzı

Matriks A.Ş. halka arzı planlanan bir diğer şirkettir. Halka açılacak hisse senetleri için SPK’ya ön başvuruda bulunduğu bilinmektedir. Şirket henüz Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuru da bulunmamıştır. Bununla birlikte ön başvurunun yanı sıra talep toplama işlemlerini Garanti BBVA üzerinden yapılacağı bilgisi de netleşmiş durumdadır. Şirketin 2003 yılında kurulduğu ve yüzde yüz Türk sermayeli olduğu bilinmektedir. Şirketin geniş bir kullanıcı kitlesi bulunması, halka arzının yatırımcıları oldukça heyecanlandırmasına neden olmuştur.

N11 Halka Arzı

N11 A.Ş. halka arzı yapılacak şirketler arasında yer almaktadır. Online alışveriş sitesi olarak yakından bilinen N11, Doğuş Grubu ve SK Holdings bünyesinde hizmet vermektedir. Şirketin halka arz içinse dünyanın önde gelen finans şirketleri arasında yer alan Citigroup ve Bank of America şirketleri ile anlaşma sağladığı bilinmektedir. N11’in halka arz noktasında heyecanlandıran bir diğer ayrıntısı ise halka arz edilecek ilk e-ticaret sitesi olacak olmasıdır.

Borsa İstanbul A.Ş. Halka Arzı

Borsa İstanbul halka arz haberi ile yatırımcıları heyecanlandıran bir diğer şirkettir. BİST tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, beklentiler 2021 yılında yatırımcıların halka arz ile doğrudan Borsa İstanbul’a yatırım yapabileceğine yönelik olarak oluşmuş durumdadır. Özellikle borsada deneyim sahibi olmayan yatırımcılar için oldukça avantajlı bir yatırım seçeneği olacak olan Borsa İstanbul A.Ş.’nin halka arzı noktasında henüz Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na da bildirimde bulunulmadığı bilinmektedir.

Naturelgaz Halka Arzı

Naturelgaz halka açılacak şirketler arasında ilgi çeken şirketlerden birisidir. Şirket Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinde SPK başvurusunu yayınlayarak halka arz edeceğini duyurmuş durumdadır. GLYHO hisse kodu ile işlem gören şirketin 14 milyon 981 bin 406 TL tutarında halka arz edileceği bilinmektedir. Talep tarihleri ve talep fiyatlarına ilişkin ise henüz net bir bilgilendirme bulunmamaktadır.

Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Halka Arzı

Aldem Çelik halka arzı için SPK’ya başvuruda bulunan şirketlerden bir diğeridir. Şirket Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden halka arzını duyurmuştur. Çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum üretim faaliyetlerinde bulunan şirketin mevcut sermayesinin 25 milyon TL olduğu bilinmektedir. Halka açılacak hisse senetleri talep tarihleri ve talep fiyatları ise henüz netlik kazanmamıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap